Od kdy jste začaly dávat miminkům bílý jogurt?

carodejnice
2. dub 2010

Ahoj,
od kdy jste začaly dávat miminkům bílý jogurt?

monivo
4. čer 2013

@ratatooy u nás ve školce dětem dávají Kostíky k svačině, jsem z toho šílená 😠 Dcera ho samozřejmě baští, ale sama jí ho nekoupím ani za nic.

monivo
4. čer 2013

Synovi chci taky zkusit jogurt, 10. června mu bude 8. měsíců. Co jogurty s nápisem "bifido" apod. Jsou pro děti vhodné? V Albertu jsem objevila bílý jogurt jejich značky - Albert Quality, vyšel velmi dobře v nějakém testu - obal je zelenobílý, vyrábí ho Holandia, stojí kolem 6Kč. Je velmi dobrý, ale nevim, jestli ho dát takhle malém dítěti? Neznáte ho někdo?

monivo
4. čer 2013

http://www.prozeny.cz/magazin/zdravi-a-zivotni-...

Je to ten poslední - získal "jedničku"

ratatooy
5. čer 2013

@monivo hm školky to moc neřeší,ja sem zas videla že davaji detem ve školce srdíčko jogurt což je to samy

kittysha
21. led 2014

zkusím obnovit - naše Mudr je taková spíš flegmoška, na cokoli co se zeptám řekne "tak zkuste" 🙂 ale to tu řešit nechci🙂

Chci se zeptat, když píšete jogurt od 8.měsíce, myslíte tím ukončený? S tímhle "slovíčkařením" se setkávám dnes a denně.. dcerce bude příští týden právě 8.měsíců a já si říkám, kdy začít s jogurtem. Sama zbožňuju bílou holandii, takže se těším až jí ho nabídnu. Nechci nic uspěchat, na druhou stranu někde čtu od 6.měs., jinde od 8.měs.. byla do 5,5 měsíce plně kojená, teď už dávám zeleninu na oběd, večer kašičky a začali jsme odpo svačinky ovoce..
Takže už začít s jogurtem? Příp. co dalšího nabídnout? Měla by už začít něco přikusovat? Občas dám kukuřičnou křupku, piškot dávat nechci, tak nějaké špaldové nebo podobné chlebíky, něco ze zdravé výživy nebo máte zkušenost s DM drogerkou? Mají tam takové sušenky ve tvaru zvířátek - dáváte tohle? Raději bych možná něco bez chuti, tohle mi přijde až moc sladké (i když tam možná žádný cukr není)

radulkkka
1. črc 2014

Dobry den chci se jen zeptat... mam malou 3mesicni holcicku. Pritel mi vzal klice od bytu a ja tam mela sunar a mala mela hlad... tak jsem ji dala u kamaradky jogurt,ale jinak je na sunaru... nemuzu to maly nejak ublizit? Prosim napiste mi 🙂

lilifm
1. črc 2014

Bílý jogurt se dítěti podává od ukončeného osmého měsíce - což je vlastně proběhlý konec sedmého měsíce, tzn. že podat se může první den osmého měsíce (např. dítě se narodí 1.1. - jogurt se může dát od 1.9.). Začíná se s postupným navyšovaním množství od pár lžiček až po porci, kterou dítě sní. Tvaroh se podává až od jednoho roku, protože dřívější podání představuje velkou bílkovinnou zátěž pro ledviny dítěte a proto není dřívější podání vůbec vhodné.

lilifm
1. črc 2014

@radulkkka No, tak vzhledem k tomu, že Vaše dítě asi není vůbec kojeno, tak se s příkrmy může začít od ukončeného 4. měsíce, ale jogurt ve 3. měsíci je opravdu nerozum. Vážněji ublížit by ji to sice asi nemělo, ale její trávicí systém ještě není připraven na vstřebávání jogurtu. A doufám, že to alespoň nebyla nějaká slazená hrůza plná "éček" a barviv. Příště si raději přečtěte raději nějakou literaturu, než začnete tak malému kojenci něco podávat.

lilifm
1. črc 2014

@kittysha Bílý jogurt od 8. měsíce, jak jsem již psala a v té době již může i lepek, takže klidně podávejte na procvičení kousání nějaké křupky, ale nesolené a nejlépe i neslazené. Také záleží na počtu zoubků.

fiollette
1. črc 2014

Takhle jednorázově jí to nic neudělá. Max se po něm může pozvracet nebo mít průjem. Jak už psala lilifm, jejich trávící systém je na to připravený až od začátku 8měs.

bretislav
8. srp 2014

Doporučuju si přečíst článek o novinkách v zavádění příkrmů, my jedeme podle něj.

http://www.babyonline.cz/vyziva-deti/smisena-st...

elialen
13. únor 2015

Vzhledem k tomu, že rychle rosteme a nepřibíráme na váze, tak nám doktorka bílý jogurt (Holandia, Jihočeský) s přesnídávkou doporučila již od ukonč. 6 měsíce. A malýmu móc chutná. 🙂

smallinka
9. čer 2015

Mám otázku, všude se píše, že bílý jogurt od 8.měsíce....také jsem začla dávat a chutná 😉 ale jen nechápu, že kravské mléko až od 1 roku? V tom jogurtu je také kravské mléko ne? Nebo je tam už nějak lépe zpracované? jen to nějak nechápu 😎

andelka
9. čer 2015

@smallinka je to zakysany výrobek,takže mléko je zpracované a lépe stravitelné,jinak než u klasického na pití.

profiss
9. čer 2015

od 8. měsíce

lucykal
23. bře 2016

Dávala jsem malé cca od 9m kupuji normálně jogurt 3,5 tuku nejčastěji z Lidlu.