Od kdy může sedět kojenec?

makkyv
13. bře 2021

Zdravím holky, od kdy vám hačalo miminko? Za 2 týdny bude moji holčičce 5 měsíců a ona chce prostě furt sedět, jak leží, tak se vzteká.. štěstí je, že v kočárku hajat chce a normálně i spinká, ale jak je vzhůru tak se dokáže extrémně vztekat a když ji dam sednout na mě nebo do lehátka, tak je klidná. Právě se ptam od kdy ji mohu dávat takhle hačat, popřípadě na jak dlouho abych ji nějak nezničila záda nebo pater.. známá prý už 4 m holcicku měla ve sportaku, což já nerisknu. Začíná papat i příkrmy a tak kdy už bych měla pořídit zidlicku. Zatím je v tom lehatku, ale vždy když se vzteka tak zvedá hlavu a proste musí za každou cenu sedět. Děkuji holky

fouskovi
13. bře 2021

@makkyv do sporťáku může když jde do lehu na tom není nic špatného a to sezení to těžko poradím synstal od 7 měsíců a dr. nám řekla pokud na to mít nebude tak to dělat nebude

makkyv
autor
13. bře 2021

@fouskovi prave, ze v něm sedela, taky bych neřešila kdyby lezela 🤨 Jasne děkuji

fouskovi
13. bře 2021

@makkyv já je měla v takovém tom pololehu starší jezdil od 7 měsíců a mladší musel od 5 měsíců jinak by mi vypadl z korby když nespal

zelenaesmolda
13. bře 2021

@makkyv
vubec ji pasivne neposazuj

radkan91
13. bře 2021

@makkyv Ahoj, nečetla jsem komentáře, tak nevím, jestli už to tady nepadlo. Ale syn mi to dělá taky, tak se ho snažím co nejvíc nosit "na tygrika". Už se tak těším, až bude konečně sedět 😁

makkyv
autor
13. bře 2021

@radkan91 dekujii moc nepadlo 😄 taky když ji mám na tygrika tak pase o sto šest🤣

cikitkapb
13. bře 2021

@makkyv Takže o co ti jde? Přišla ses zeptat na názor, nebo sis přišla pro pochvalu, jakej jsi machr, že chceš vědomě níčit zdraví svému dítěti? 🤔

jako_mala_holka
Autor odpověď smazal
Zobraz
amazonkajanik
13. bře 2021

@cikitkapb ale no tak?! Tazatelka se přeci ptá, jak to udělat, aby si malá nezničila záda, ale zároveň byla spokojená ...a poloha na tygrika není přece škodlivá, pokud se dělá správně. Mě jí třeba syn nemusel a do sedu šel z lehu. Měl břišní svaly dost silné na to, aby se nadzvedl a pak se jen chytl sprcle od postýlky a seděl. Nebylo to správně, ale nakonec to dával i bez přítahu, takže bránit tomu se nedalo...

makkyv
autor
13. bře 2021

@amazonkajanik to takovým lidem nevysvětlíte, komplex co má z domova musí cpát jinam. Děkuji vám moc, ještě ze normalni lidi zde jsou. Tygrik je super, klubicko prý škodí.. proto jsem to zmínila. ❤️

makkyv
autor
13. bře 2021

@cikitkapb my jsme spolu husy nepasly, ptala jsem se na názor a všichni mi daly Jasne najevo co mám a nemám delat, všem jsem rozumné podekovala a radu si vzala k srdci, kde s tím něco udělám. Logicky svému dítěti zdraví ničit nehodlám, proto jsem se zeptala jak to mám udělat: tak si ty svoje komplexy vyres doma a neobouvej se, když není k tomu ani duvod.

amazonkajanik
13. bře 2021

@makkyv Jj, už jsem si sama vyslechla, jak třeba syna špatně stravuji, ale když jsem se zeptala, co jedí její děti (byla to jedna kritička) tak bez odpovědi ...

makkyv
autor
13. bře 2021

@amazonkajanik to uvidíte jak se ještě obuje... zakomplexovana ženská, co je nešťastná a musí se obouvat do ostatnich. Naprostá klasika. Proto se říká, moudřejší ustoupí a vykaslat se na nej, tyhle lidi škodí nejvíc sobě. Takže neresit radši 🥰

me_druhe_ja
13. bře 2021

Mě se syn posadil i přes Vojtovku až v 11m. To čekání bylo nekonečný. Ve sporťáku v pololehu jezdil asi od 9m. Houpatko neměl rád. Já nejsem teda tak šíleně striktní a zásadova jako některé tady (například teď má 16m a klidně mu dám ochutnat hranolku, čokoládovou pěnu atp - ochutnat, ne že to sni celý a krmím ho tím), ale tohle pasivní posazování opravdu není dobrý. Zkus prostě mimco motivovat spíš ke hře na bříšku, k otáčení, pivotovani atp. 🙂

makkyv
autor
13. bře 2021

@me_druhe_ja děkuji moc, teď jsme dorazily z procházky tak je v hrací dece a na brisku. V lehatku dnes nebyla zatím tedy, já jsem na ni sama a když vim ze je tam v klidu, tak na těch 5 min musim odbehnout do sprchy alespoň 😔🤣

cikitkapb
13. bře 2021

@makkyv Ty ses zeptala, od kdy může kojenec sedět. Holky ti tady odpovídaly převážně to, že dokud se sám neposadí, tak ho posazovat nemáš. Ale ve tvých odpovědích vidím jen to, jak se snažíš si posazování obhájit. 🤷🏻‍♀️ Dělej si to samozřejmě jak chceš, je to tvoje dítě, ale když se zeptáš na něco, cokoliv, na internetu, tak prostě počítej s tím, že se každej nepohrne, aby tě poplácal po ramenou, když děláš něco špatně... Ano, taky jsme byli posazováni a voděni za ruce a ano, většina populace 30+ má potíže s pohybovým aparátem. A ač se nám to líbí nebo ne, má to spolu souvislost. Abych nezapomněla... děkuji za bleskurychlý psychorozbor. 👍🏻

makkyv
autor
13. bře 2021

@cikitkapb Když vidíš, jak to tedy šíleně obhahuji, tak proč se mne i paní zastala? Všude píšu, že děkuji za rady a že se pokusím a nebo že to tak udělám. To, že ty máš asi malé dioptrie není muj problém. Všichni tu jsou v pohodě a mile mi poradily jak to mám udělat, tudíž já na to zapracuji a sedat ji dávat nebudu a když bude chtit, tak si ji maximálně dam do nosítka. Jediný kdo tu vidí problém jsi ty. Bez si řešit na svoji stránku to jak ti děti nechodí do školy, jak jsi z toho hotová a to tvoje OSSZ a tady dej pokoj a klid.

makkyv
autor
13. bře 2021

@cikitkapb jen to, že máš nudný život a cpeš sem tyhle ty nesmyslné narážky nikoho nezajímá. Kdyby jsi to napsala normálně, mohlo to být naprosto v pohodě. Jdi se raději věnovat dětem, než psát co miluješ za filmy a vtipy. Radši uklízej a starej se. Nevysedávej a neobouvej se do ostatních. ;)

cikitkapb
13. bře 2021

@makkyv A pak kdo má nudnej život, když TY lustruješ můj profil. 😂😂😂

makkyv
autor
13. bře 2021

@cikitkapb no jistě, že se podívám abych věděla kdo ryje a sám nemá zameteno. 😉

petrasipkova1
13. bře 2021

Nečetla jsem všechny komentáře, ale za mě, sedět dokud si ze čtyřech sama nesedne, si te doby jsou děti proste na břichu a snaží se točit, platit, lézt. Bez debat. Nic jiného neexistuje. A co jsem si všimla s tím jídlem a dyni od babičky, samozřejmě ze se s Prikrmama změní zažívání a mikroflóra ve střevech.

makkyv
autor
13. bře 2021

@petrasipkova1 ano ano, dnes jsem ji sedět nedala vůbec. Je cely den na hrací dece a hodně na brisku, takže trenujeme a nedávám sedět, takže děkuji 😍 a ano.. já prave ji chtěla dat prikrmy až od toho 6 m ale MUDr mi řekla, ze už ji mohu pomalu dávát, tak ji občas dam trosicku ale, třeba par lzicek te dýně, mrkev nechce a banán měla.. což mi sama řekla MUDr v nemocnici, ale opravdu jen výjimečně.. ještě tedy jsem dostala na radu kaši před spaním, ale to mi nechce.. takže tu nedávám vůbec 🙂

cikitkapb
13. bře 2021

@makkyv A co ses tam dozvěděla, co se týká tohoto tématu? 🤔

madamas
13. bře 2021

K tomu ,, máma mě taky posazovala a jsem zdravá" bych chtěla říct jen to že málokdo si svoje současné potíže spojí se svým kojeneckým věkem. Když si prohlížíme album tak se máma rozplývá jak mě posadila, podepřela polštářem a já jsem vydržela koukat jak vaří. Nebo jak jsem milovala chodítko, že jsem byla schopná v něm řádit hodiny...Dnes mám křivé nohy a špatné držení těla, celou základnu jsem od mamky poslouchala že si mám při focení dávat pozor ať ty křivé nohy mám srovnané. Nevyčítám jí to . Tehdy se to tak prostě dělalo a nikdo těm mladým holkám neřekl že vlastně svým dětem škodí.

makkyv
autor
13. bře 2021

@madamas tak to mi je moc líto 😔 já už ji dnes nedala vůbec hačat a zvládla to, takže po všech radách, nehačat dokud si nehačne sama🥰

amazonkajanik
13. bře 2021

@madamas já byla jako dítě tak tlustá, že mě držely ty mischeliny kolem 😂 ale taky mě mamka posadila už někdy v 6měsících. Záda jsem si zničila až v pubertě, když jsem frajersky nosila batoh přes jedno rameno a křivila se při psaní(jsem levák a snažila jsem se o správný sklon, bez rozmazávání písma) na druhou stranu díky rhb jsem si cvičením parádně posílila bederní svalstvo a záda, že mi i můj chlap záviděl (v té době voják)

zmrzlinka
13. bře 2021

Dcera taky věčně ječela....dala jsem ji do sporťáku do takového pololehu ,aby aspoň něco viděla a bylo to lepší.
Jinak doma jsem ji měla věčně v náručí.Do teď nechápu jak jsem to mohla přežít 😂😂😂

keksik002
14. bře 2021

@makkyv od nikdy nedavat sedet, pockat az se naucinsedet sama.