Patnáctiletá hlídačka dětí?

hanka_333
19. únor 2019

Svěřili byste dvouleté dítě na hlídání patnáctileté slečně? Situace je taková, že jsem o hlídání požádala původně maminku téhle dívky. Ta nabídla, že by mohla hlídat její dcera, kterou já ovšem neznám. Určité zkušenosti s hlídáním má - má dvouletého nevlastního sourozence. Ale přece jen, když si vzpomenu, jak hloupé nápady jsem měla v 15 sama. Většinou může být vše v klidu, ale stačí taková drobnost jako postavit hrnek se svým horkým čajem na kraj stolu...

sweet81
19. únor 2019

A na jak dlouho?

hanka_333
autor
19. únor 2019

Šlo by o cca 3 až 5 hodin.

verunkanatalka
19. únor 2019

Hmmm...to bych se bála. Kdyby to bylo tak na hodinku, tak bych to riskla. Ale 3-5 hodin je jiná.

biedronka10
19. únor 2019

Zalezi spis na tom, jak je slecna rozumove a odpovednostne vyspela. Treba se umi postarat. Ja se musela o brachu starat uz v mych 8 letech, kdyz se narodil a nebylo nejakou dobu zbyti. Ale to byla uplne jina situace.

hanka_333
autor
19. únor 2019

@biedronka10 To právě nejsem úplně schopná posoudit. Podle maminky by to zvládla a je spolehlivá. Na druhou stranu se mi její maminka ( má kamarádka) kolikrát se v minulosti zmiňovala, že doma moc nepomáhá ani s venčením psa, kterého mají.

pabka
19. únor 2019

@hanka_333 osobně bych jí dítě v této situaci na delší dobu nesverila.

gruyerre
19. únor 2019

Nesvěřila bych cizí holce svoje děti... Ani tak kvůli tomu věku, já bych nedala ani cizí dospělé paní na hlídání.

sweet81
19. únor 2019

Tak to je moc dlouho a nenechala bych....

biedronka10
19. únor 2019

@hanka_333 a rekla vubec ta kamaradka, proc nemuze hlidat a chce zaukolovat dceru? Prijde mi to divne

hanka_333
autor
19. únor 2019

@gruyerre Bohužel budu asi v situaci, že budu muset častěji na delší dobu k lékaři. A žádná babička v dosahu. Takže někdo ne z rodiny asi bude muset zaskočit.

hanka_333
autor
19. únor 2019

@biedronka10 Zatím to řešíme do budoucna. Kamarádka má svou práci, byť vlastně jen na poloviční úvazek, a do toho ještě různé brigádničí. A prý dceři by se to hodilo, že by potřebovala brigádu. Nabídla jsem jí za to hlídání nějaké peníze, protože mi bylo hloupé chtít opakovaně hlídání jen tak. Detaily jsme ale zatím neřešily.

jezz1e
19. únor 2019

Sešla bych se s holčinou, půjčila jí dítě a podle toho se rozhodla. Pokud jdete k lékaři, nemůže jet s vámi a jen s mimčem čekat před ordinací?

ai30
19. únor 2019

@hanka_333 Ja jsem v 15ti pomahala s hlidanim bratrancovych deti a blbych napadu bych se uplne nebala, ono kdyz bude mit vsechno nachystane, tak to hlidani neni zase takova veda. Rekla bych ale 3 hodiny jeste dobry, 5 hodin uz je dost dlouha doba, do takto dlouheho hlidani bych sla jenom kdyz by uz byla odzkousena a bylo jasne, ze to zvlada..

atevii
19. únor 2019

Tady vážně záleží na tom, jaká holčina je. A taky na povaze dítěte. Jak je divoké, zbrklé, hrr do všeho nebo spíše rozvážnější.
Můžeš si ji domů párkrát pozvat na zkoušku, když jsi doma a uvidíš.
Já dvouleťáka začala brigádně pravidelně na celé odpoledne hlídat tuším v sedmnácti. Pak mi k němu přibyl ještě 9měsíční. To už mě znali a nebáli se svěřit oba. Do té doby jsem měla zkušenost pouze s mým o čtyři roky mladším bratrem, kterého jsem od mala hlídala.
Vše jsem brala zodpovědně. I když jsme dělali různé blbiny, co děti milovaly, tak jsem byla obezřetná. Pak když už byli trochu starší a já měla řidičák, tak mi i strčili klíče od auta a s mladším jsem do školky jela pro staršího, když bylo škaredě. Prostě když cítili, že mi mohou věřit, tak věřili.
A v tom ti asi nikdo neporadí. Musí se to opatrně zkusit a dát na vnitřní pocit.
Kluci co jsem hlídala už jsou dnes v pubertě a máme stále super vztah 😊 . Bereme si je někdy na víkend, na výlety, i když už mám svou rodinu a loni jsme obě rodiny jeli společně na jachtu. Z takového nevinného hlídání může vzniknout moc pěkný vztah 😊

hanka_333
autor
19. únor 2019

@jezz1e To by možná bylo řešení. Budu tam dlouho čekat, ale vlastní vyšetření zabere tak 2x 20 možná 30 minut. Po zbytek doby bych vše alespoň měla pod dohledem.

hanka_333
autor
19. únor 2019

@atevii Hlídání na zkoušku, kdy bych byla v dosahu mám v plánu s kýmkoliv, koho pro tuhle " hlídací misi" najdu. Nyní vlastně přemýšlím nad tím, zda to vůbec s patnáctiletou zkoušet, nebo nabídku nějak slušně odmítnout a hledat rovnou jinde. Je jasné, že závisí hodně na povaze dotyčné a ji osobně bohužel neznám.

sudylichozrout
19. únor 2019

@hanka_333 moje patnactileta sousedka by strcila do kapsy profi chuvy. Vsechny. Je to strasne mila, hodna, inteligentni divka, ktera miluje deti a umi se o ne postarat. Chodi si hrat s nasimi pidaty. Takze hodne zalezi na tom, jak je slecna v tomhle ohledu zalozena. Zkus si neco zjistit od kamosky, pozvi ji domu, at ji vidis ve vasem prostredi. Uvidis, jak se bude k mrnouskovi stavet a podle toho se rozhodni.

lolam10
19. únor 2019

@hanka_333 a muzete kamaradce verit?
ja bych taky uvazovala dle toho jestli je to blizka kamaradka tedy zda mi rozumi a situaci hodnoti i z me strany.ja bych si treba nedovolila doporucit nekoho byt dceru kdybych si ji nebyla 100procentne jista zvlaste ne pak blizke kamosce se kterou chci kamaradit i dal..

mandala
20. únor 2019

Mám 14-letou a hlídá všechny děti v okolí 😄, takže jenom o věku to není...

lida9
20. únor 2019

me syna hlidala take 14leta holcina... je to o vyspelosti a zodpovednosti, byla jsem vzdy spokojena ja i syn.... ,,tetu,, mel moc rad🙂

dora13
20. únor 2019

Pokud by se jednalo o zodpovednou a rozumnou slecnu, tak bez obav. Hrnek na kraji stolu muze nechat i dospela hlidacka, to neni vec veku. Ja osobne jsem deti v tomto veku obcas hlidala a brala jsem to vzdycky velmi poctive a zodpovedne, myslim, ze to o veku zas tak neni.

23363
20. únor 2019

Nám taky hlídá 15letá slečna. Sice už čtyřletou, ale i uspává, koupe, dá večeři... Pozvěte si ji domů, klidně i s kamarádkou obě... uvidíte během půl hodiny, jestli by to dala...

bayt
20. únor 2019
ahyt
24. únor 2019

ja jsem v 15 letech hlidala pulrocniho Milanka ted je mu 52 let je to i muj pacient/jsem PL/kamaradky v tom veku randily a ja vozila.Ale je fakt ze do ted deti neskutecne miluju proste rodinnej typ.Zalezi tedy na povaze ,proklepla bych si ji.

saba77
18. dub 2019

proč ne. pokud je šikovná

ejmate
18. dub 2019

@hanka_333 Já jsem hlídala od 15 let půlročního chlapečka. Od 9 do 16 hodin i s úklidem a občas vařením. Nikdy problém nebyl. Záleží na dané osobě. Ale osobně bych asi vzala někoho plnoletého, pokud to bude cizí člověk. Já jsem se s paní znala z dřívější doby.

dofi86
18. dub 2019

@hanka_333 Mam zkusenost s 15letou slecnou na hlidani i 13 Leta nam hlidala a zvladly to naprosto s prehledem. Ale vzdy zalezi na povaze daneho cloveka, takze urcite se s ni sejit predem...

zelenaesmolda
18. dub 2019

@hanka_333 nedavala bych do souvislosti to,ze nepomaha v domacnosti s tim jestli se dokaze postarat o dite

lstuchlova
18. dub 2019

Když si vzpomenu, jaká jsem byla já a že jsem bratra hlídala od jeho narození, což mi bylo jen 10, tak proč ne. Musela bych ji ale znát já sama, ale to kohokoli na hlídání, ať by mu bylo 15 nebo 50.