Péče o dítě po operaci. Kdy bych mohla malého normálně zvedat?

renatkaa1996
3. říj 2021

Ahoj holky, jsem tyden po operaci. Mela jsem to trosku horsi nez normalne. Chtela jsem se zeptat, jestli jste nektera neresili stejny problem a to je zvedani ditete. Nemam se samozrejme pretezovat to vim, ale kdy bych tak mohla normalne maleho zvedat? Ma 10 kilo😞

jjasmina
3. říj 2021

@renatkaa1996 Mám po operaci ruky 3 týdny a netroufám si, do ted měl manžel Ocr, malá chodí, tak to od pondělí musíme zvládnout sami

hezz17
3. říj 2021

@renatkaa1996 asi hodne záleží operace ceho. Pokud nejaka gyn operace, operace bricha, tak tam by se nemelo delsi dobu zvedat vic jak 3kg.

lachipie
3. říj 2021

Záleží co ti operovali. Po operaci břicha, po které mi zůstala jizva od kyčle ke kyčli jsem malého nesměla zvedat 3 měsíce.

tulikiss
3. říj 2021

po operaci zlucniku jsem nesmela malou zvedat minimalne mesic. proste jsem nezvedala. prebalovala na zemi, krmila na zemi.

renatkaa1996
autor
3. říj 2021

@hezz17 pardon, ja to zapomela dopsat🙈🙈🙈 operace slepeho streva mam 3 vpichy laparoskopicky

renatkaa1996
autor
3. říj 2021

@lachipie omlouvam se, zapomela jsem dopsat. Po operaci slepeho streva, laparoskopicky

renatkaa1996
autor
3. říj 2021

@tulikiss no to muselo byt tezke, protoze z postylky, z ohradky ☹️

tulikiss
3. říj 2021

@renatkaa1996
do postylky daval vecer manzel a rano vytahoval, a pres den byla "navolno" nebo v ohradce na zemi a tam si zalezla sama

lachipie
3. říj 2021

@renatkaa1996 operaci slepého střeva mi dělali taky, to jsem teda syna ještě neměla, ale říkali mi, že cca 3-4 týdnybych neměla zvedat nic extra těžkého... Ale už si přesně nevzpomínám, možná jsem to tolik ani nedodržela, protože jsem se cítila dobře už za pár dní.

aspie83
3. říj 2021

@renatkaa1996 zeptala bych se lékaře a dala také na své pocity.. mně po císaři řekli, že staršího (bylo mu 20 měsíců a měl 12 kg) nesmím zvedat 3 měsíce... Po pěti týdnech jsem ho nevědomky zvedla a ok.. pak už jsem ho tedy v případě nutnosti zvedla (třeba do auta atd), jako netahala jsem ho nějak extra, to bych se bála 😉