Pohádky. Má cenu číst 2měs.miminku?

deniss88
11. bře 2020

Ahoj maminky, mam otazku.
Myslíte, ze ma cenu cist 2 mesicnimu miminku pohádky? Zda to vnima, nebo spis pockat a je to hloupost?
Popřípadě, dela to někdo z vas?
Dekuji

kacenka115
11. bře 2020

@deniss88 minimálně bude vnímat hlas, intonaci. Za mne to hloupost není. ;)

eithelwing
11. bře 2020

@deniss88 Proč ne? Mě by to asi nebavilo, já raději zpívala. 🙂 Právě kvůli té intonaci, dynamice. Takže zpěv a říkanky. Ale určitě se mu hlasové projevy budou líbit. ;) S naší dcerou jsem měla písničky na vše - písnička na uspání, písnička k přebalování, písnička ke cvičení na rhb, písnička ke koupání. Ty písničky jí pomáhaly se tak nějak... Adaptovat na situaci, která měla nastat. 🙂

puhelin
11. bře 2020

Take jsem zpivala. Ted v necelych 3 letech ma dcerka obsahly repertoar a vzpomina si i na pisnicky, ktere jsem ji zpivala pred vic nez rokem.
Cteni je taky krasne, nauci se v klidu poslouchat a ziska slovni zasobu.

cilkat
11. bře 2020

Baví vás to? Pak to smysl má (je to krásný, klidný rituál, který vám může vydržet mnoho let). Pokud by to ale rodič dělal jen z povinnosti, najděte něco jiného (já třeba zásadně vypravim z hlavy... Jako dyslektik čtu nahlas fakt nerada 😀).

jaja01k
11. bře 2020

@deniss88 V tomhle věku rádi poslouchali cokoli, takže jsem klidně nahlas četla svoji knihu a byli spokojení. A taky jsem jim zpívala, to mělo ještě větší úspěch 🙂

dobevacka
11. bře 2020

Ahoj, ja taky ctu pred spanim. Nekdy pohadky, nekdy svou knihu. Usne u toho do 10 minut 😊 Nekdy s nami chodi i partner a posloucha taky 😂

lucifux
11. bře 2020

Já tedy raději zpívala a na pohádku jsem přešla mezi 12-18m. Teď mladšímu, taky zpívám...

me_druhe_ja
11. bře 2020

Já neznám vůbec písničky, jsem marná.🙄 A neumím zpívat. Včera jsem v autě nahlas zpívala spolu s YouTube Mňágu a Zdorp a jak je malej v autě vždycky klidnej, tak najednou začal halekat.🙊 Já mu spíš povidam... prostě co mám v hlavě, tak říkám nahlas. 🙂 A občas mu pohádku přečtu, ale asi je zatím fuk, jestli je to pohádka nebo ústava spojených států amerických.🙈 Ma 4 měsíce.

jako_mala_holka
11. bře 2020

Mam v planu male cist co nejdriv, tesim se na to moc (mala se jeste nenarodila)... mame teda i knizky s kontrastnima zviratkama jen na koukani a ukazovani zviratek, povidani o nich, nejake leporela s krteckem, takovou tu mekkou knizku, piskaci... z knizek s pohadkama/pribehama mam zatim nachystanou jednu, tu budeme cist pred spanim... a urcite toho budeme mit doma spoustu, jsem hodne na knizky, zpivat neumim a nesnesla bych, kdyby me treba slysel manzel 😅

ondul
12. bře 2020

Ja ctu nahlas zatim svoji knihu - Agathu Christie. Na jednom mesici je to asi burt, hlavne, ze me slysi.

merope
12. bře 2020

Já zpívala - je to takový hezký rituál, občas se přidá chlap. Čtení je taky fajn, ale já když čtu nahlas, tak vůbec nevím, co čtu, tak až bude trošku vnímat aspoň malý, co mu čtu.

iris92
12. bře 2020

Ja jsem cetla, protoze me to bavilo - dalsi aktivita co se s nim da delat, kdyz uz te nebavi postopadesate mavat hrackou nad hlavou 🙂 casem jsme prestali, protoze mel zajimavejsi veci na praci a utikal a ted ve 13 mesicich obcas precteme nejakou kratsi.

papousekpaja
12. bře 2020

Me se ma broucek teprv narodit, jsem ve stejne skupince jako @jako_mala_holka, ale me jako dyslektikovy se spatne cte. Zadrhavam se, prehazuji se mi pismenka ve slovech, proste cteni nahlas nezvladam. Takze ja teda budu zpivat a vypravet. Tedy, ne ze bych zpivat nejak extra umela, ale nikdo si zatim nestezoval, ze by to bylo nejak hrozne 😂.

ortensie
12. bře 2020

Já už teď malému čtu, a to se narodí až v červnu. Přítel mu často hraje na kytaru a zpívá, aby o nás věděl, než přijde na svět. Ze začátku to bylo divný, ale teď si to neumím představit jinak. No a stejně takhle v tom budeme pokračovat po narození. 👦

jako_mala_holka
12. bře 2020

@ortensie to se mi libi, my na malou jen mluvime a manzel mi prdi (pusou 😀) na bricho... z toho musi byt nadsena 😅

janablizka
12. bře 2020

Také jsem zpíbala pohádky jsme četli od dvou let.

evca_w
12. bře 2020

Má to cenu 🙂 Četla jsem od miminka a čteme hodně do teď (3 roky). Malej miluje knížky a je fakt, že teda začal mluvit opravdu strašně brzo a slovní zásobu ve třech letech by mu mohl závidět kdejaký školák, řekla bych. Nevím, zda je to tím, ale minimálně čtení je něco, co nás oba baví, a to má vždycky smysl 🙂