Pojmenovali byste dceru Dafné?

dagikk
20. říj 2018

Ahoj holky, co rikate na jmeno Dafné? Diky za kazdou reakci

zelenaesmolda
20. říj 2018

@dagikk ne,nelibi se mi a vzdycky kdyz to slysim predstavim si nejakou prisernou fiflenu.navic k vetsine ceskych prijmeni to zni dost ujete.takova Dafne Kropackova musi byt pecka :D

ckei
20. říj 2018

Mám ráda neobvyklá jména, ale toto se mi nelíbí vůbec - mimochodem kamarádka má takto pojmenovaného psa, takže se mi to samozřejmě i okamžitě vybavilo.

maximaty
20. říj 2018

@dagikk asi bych dala spíš tu mezinárodní verzi "Daphne"... proč ne? Přijde mi to lepší než Sophie a Laura a Nikola a další děsně moderní jména.... je to to neobvyklé pro ČR, ale jinde ve světě se nad tím nikdo nepozastaví ... pěkné internacionální jméno...

mary.jane
20. říj 2018

@dagikk vzdy se mi u tohoto jmena vybavi hlaska z filmu Nekdo to rad horke “Dafné, vy me zase vedete.” (Dafne je prevleceny chlap), takze ja bych to jmeno nedala ani omylem

ovecka14
20. říj 2018

Nedala. Přijde mi to jako čistě psí jméno 😁 Ve světě možná fajn, ale tady jsme v ČR... Nicméně proti gustu....... 😉

maximaty
20. říj 2018

@dagikk a možná to vidím jinak než dámy nade mnou, protože v ČR nežiju, ale zastávám názor, že pokud se to líbí tobě, neřeš co si myslí ostatní... já znám x psů s lidskými jmény, to bych asi nemohla syna pojmenovat nijak 😨

verunkapo91
20. říj 2018

zni to jako jmeno pro reckou bohyni,takze anooo😍

sinysov
20. říj 2018

Za mě teda ne, je to ošklivý jméno.. Hodně lidí takové jméno dává psovi..

gruyerre
20. říj 2018

@dagikk Podle mě je to zajímavé, neobvyklé jméno. Já ti ho schvaluju 😀 ale na mně a na nikom zde v téhle věci nezáleží! Rozhodně dej jméno, které se líbí tobě a tvému partnerovi, ne které se líbí ostatním lidem. Pak budeš litovat, že jsi dala nějaké tuctové jméno stejně jako čtyři tvoje sousedky, protože Koníkovky ti tvoje vysněné jméno zkritizovaly 😀

oveckaluky
20. říj 2018

Nedala bych, mně to zní jako krmení pro rybičky (dafnie)...

anita003
20. říj 2018

Taky se mi okamžitě vybavil pes, konkrétně nafintněmý pudl 😀 mám pocit, že v nějakém rodinném filmu se tak nějaký pes jmenoval (snad 101 dalmatinu?)... A asi bych se jako dítě cítila trochu dotčeně, kdybych viděla film, kde má pes stejné jméno jako já 😀

oveckaluky
20. říj 2018

@anita003 Kdopak to mluví III. 😉

alcar
20. říj 2018

Takhle se jmenovala kocka moji kamaradky. 😃 Dej radsi neco normalnejsiho na pomery ČR. 😉

anita003
20. říj 2018

A vůbec všechny tyhle "netradiční" jména mi přijdou od rodičů hrozně krátkozraké a sobecké. Chcete být děsně originální, myslíte na to, aby se líbilo hlavně vám, ale představte si, že to dítě s tím pak celý život musí žít...

anita003
20. říj 2018

@oveckaluky anoo!! To je ono! Odtud jsem měla v podvědomí toho pudla! Díky 😀

sweet81
20. říj 2018

@anita003 porovnání se psem bych asi neřešila. Já jsem Bára a snad každá druhá fena se tak jmenuje.😄 fakt mi je to jedno a dotčeně se necítím.
@dagikk jméno se mi sice nelíbí, ale to je uplně jedno. Důležité je, že se líbí vám. Já bych se neřídila podle holek tady na MK a vůbec, neřídila bych se podle nikoho.... prostě vyberte jméno, které se vám líbí s partnerem.

maximaty
20. říj 2018

Já když čtu některý názory tady musím se smát... žiju v zahraničí a naštěstí mám jméno mezinárodní ale každý čech s děsně tradičním jménem tady dost trpí... ono to jsme v Česku a bla bla jsou tak slabé a omezené argumenty... syn se jmenuje Maxim, je narozený ještě v ČR... před dvanácti lety si lidi klepali na čelo co jsem si to vymyslela... no tenkrát byli v čr 4děti se jménem Maxim... teď jsem jich jen tady na konikovi viděla hodně.. doba se mění... a teď už těch 12 let žijeme mimo ČR a jsem ráda, že jsem nedala jméno ryze české... nikdy nevíme kam nás vítr zavane, a argumenty jako tady jsme v čr tak se přizpůsob jinak budeš za divnou... no typicky české omezené myšlení

alcar
20. říj 2018

@maximaty tak to je zajimava myslenka. Me by celkem zajimalo, jestli by takovy Angličan dal synovi jmeno treba Bořivoj nebo Heřman. 😃

kristyn.g
20. říj 2018

No bude asi vynikat, ale dnes se dávají různá jména a nevybereš si, my máme vybrané české jméno co se dávalo hodně před sto lety a hodně lidí nad ním kroutí hlavou...

eloise02
20. říj 2018

Ano, pudlovi určitě. Dítěti nikdy. 😝

unicorn2332
20. říj 2018

Jsem pro cizí jména, ale Dafné opravdu ne. Take se mi hned vybavil pes. 😃

pavla555
21. říj 2018

Ne

pavelkamat
21. říj 2018

Ne. Přijde mi, že pokud se někdo ptá na názor tak o tom pochybuje i sám vnitřně. V tom případě bych uvažovala o jiném o kterém budu pevně přesvědčená. A argument nebo názor jiného mne nezlomí 😉

maximaty
21. říj 2018

@alcar ne nedal... očividně jste tu myšlenku nepochopila.

zmrzlinka
21. říj 2018

Ne.

kjp
21. říj 2018

@maximaty Typicky omezené české myšlení... Takže dát jméno mezinárodní, co by tomu přeci řekli v cizině😳...

maximaty
21. říj 2018

@kjp další co nechápe myšlenku

jesie28
21. říj 2018

Ne, je to jak na psa. 😓

lindikova
21. říj 2018

@dagikk dejte jméno, které se vám líbí! Já jsem taky kreativní duše, proč se omezovat! Chodím na masáže k paní porodní asistence, které dal tatínek lékař jméno Huguette, je to ženská verze Huga a čte se Iget. Přijde mi to super🙂 ale ne každý si troufne vybocit z davu a někdo zase chce z toho davu ta každou cenu. Pokud je to ale od srdce, tak proč ne...

karlajasmine
21. říj 2018

@alcar divila by ses, ale znám dvě anglicky rodiny žijící v ČR, ktery dětem dali typicky český jména přesto, že děti nemají a nebudou mít české občanství.