Porodní váha přes 4kg aneb velká miminka. Taky máte?

leia1
30. srp 2011

Hledám maminky, kterým se narodila velká miminka, jak jim prospívají, jak jim baští apod. Já se tedy potýkám s řadou problémů, jelikož nezapadáme do tabulek 🙂 Myslím, že to mají asi všechny maminky s takovými dítky🙂. Těším se na vaše příspěvky 😉

anetadr
22. dub 2012

@kacab taky jsem zastáncem klasických porodů - sama jsem ho moc chtěla i když jsme měli odhad 4500g. Nakonec měl Jiřík 4700g a končili jsme kleštěmi - takže ono to s tím císařem občas není špatný nápad - hojení jsem měla šílené - maminky po císaři oproti mě vypadaly dobře. No a pro mimčo kleště taky nic moc 😖 No, je to risk, někdy to může jít v pohodě, někdy je to horší - ale zase na druhou stranu to tak může být i u porodu menšího dítka. Naštěstí o tom rozhodují lékaři (nebo by alespoň měli) takže já to příště nechám na nich - jak toho špunta dostanou ven🙂 ale asi půjdu na císaře - což mě mrzí

gucci
22. dub 2012

@andela9 no ráda...na jednu stranu kvůli té váze dětí ráda, ale zase jsem chtěla hrozně rodit normálně a po prvním císaři jsem si říkala, že snad druhý, ale bohužel a mrzí mě, že normální porod nikdy nezažiju...syn je jen Max 😉 , máme delší komplikované příjmení, tak jsme chtěli něco krátkého bez diakritiky a aby se to hodilo k dceři 😉

@kacab njn, si nemysli, že mě ty císaře nemrzí, ale když mi u prvního porodu řekla primářka na rizikovém oddělení, že mě jde okamžitě řezat (to jsem už týden přenášela, dcera je po IVF, nebyla jsem ani otevřené, ani žádné kontrakce, prostě nic), tak jsem chvilku odporovala, ale rozumně mi vysvětlila co a jak, že u tak velkých dětí projde hlavička většinou v pohodě, ale že maj pak široké ramínka a tak a zbytečně by se jí mohlo něco stát a doživotní rehabilitace, atd., a to ta primářka je vyhlášená odpůrkyně císařů...u obou císařů jsem měla jen anestezii od pasu dolů, byla jesm při vědomí a děti hned viděla, takže super, byla jsem na JIPce, děti mi co 3h nosili na přisátí, druhý den už jsem normálně běhala, zavinování dělohy nevím co je, kojila jsem rok a čtvrtý den jsem šla domů 😉

petku0204
22. dub 2012

Ahoj holky, nám se narodil syn 27.3.2012 s mírami 4670g a 55cm. Rodila jsem normálně a podle toho taky dole vypadám. Mám sešité snad všechno. Doktor, co mě šil říkal, že je tolik šití jak na dámský kabát 🙂 Už se mooc těším až srostu a bude vše OK. Nechali mě přenášet 11 dní a od 10tého dne mi porod vyvolávali. Říkala jsem jim i mému gynekologovi, že máme v rodině větší děti, ale ani tak mi neudělali váhový odhad ultrazvukem. Poslední ultrazvuk jsem měla ve 31tt a i tam byl prcek už velikán. Doufám, že druhé miminko bude menší 😀

andela9
22. dub 2012

kacab Jasně,každý máme svůj názor.Malá měla úplně černou hlavu a modřiny po celém těle a bohužel znám děti,které díky takovýn porodům jsou postižený.Tak radši jedna jizva než postižený dítě.

gucci
22. dub 2012

@petku0204 tohle teda nepochopím, dělat poslední váhový odhad v 31tt 😠 ....tohle přesně udělal dr. mojí kamarádce, její syn měl taky 4400g, potrhaná byla až na zádech, děs...mě dělal poslední měsíc dr. UTZ každý týden a říkal, že v životě neviděl tak velký břicho s jedním miminem 😀

marie86
22. dub 2012

Ahojky Holky i naše holka se měla pri narození 4110g a 52 cm🙂 rodila jsem normalne..,ted ji budou 3 roky a ma neco kolem 16 kg a 97 cm v srpnu bude mit segru tak jsem zvedava kolik bude vazit a merit🙂

marie86
22. dub 2012

Ahojky Holky i naše holka se měla pri narození 4110g a 52 cm🙂 rodila jsem normalne..,ted ji budou 3 roky a ma neco kolem 16 kg a 97 cm v srpnu bude mit segru tak jsem zvedava kolik bude vazit a merit🙂

petku0204
22. dub 2012

@gucci a to je můj gynekolog vybavenej super ultrazvukem. A chodila jsem k němu až do 39tt a pak až teprve do porodnice....jenomže mi dělali jen monitor a nic víc. Vážně zvažuji, jestli kvůli tomu nezačnu chodit k jinému gynekologovi, podle mě to mohl ohlídat on a mohl napsat, abych nepřenášela.

lencza
22. dub 2012

ahoj........dcera měla necelý 4 kila - 3940 gramů a měřila 53cm a ve 3 a půl letech má 107cm a 22 kilo, syn se narodil s porodní váhou 4040 gramů a měřil 55cm, teď v roce měl 82cm a 12,26kg...........rodila jsem obě děti přirozeně, oba porody vyvolávané, u obou dětí jsem měla nástřih, ale měla jsem štěstí na šikovné porodníky, moje gyndařka říkala, že kdyby nevěděla, že jsem byla nastřižená, tak by to ani nepoznala........je fakt, že já si bez bolesti sedla hned po příjezdu zpátky na oddělení šestinedělí

gucci
22. dub 2012

@petku0204 no jasně, já měla u prvního porodu ve zprávě od mého gynekologa taky napsané, pozor velký plod se třema vykřičníkama 😉 , když jsem pak šla na rizikové do nemocnice, protože jsem měla už po termínu

@marie86 to jsi mi připomněla, jak jsem po prvním císaři ležela na JIP a nosili mi tam dceru na přisátí a jedna sestra mi říká: to je vaše první?...a já, že jo a ona: a chtěla byste další?...a já, že jo a ona: a víte, že druhé bývá ještě větší, než to první 😀 ...tenkrát jsem si myslela, že je ftipná, ale u nás se to teda potvrdilo

andela9
22. dub 2012

Mě gyndařka taky dělala UTZ ve 31tt a já jí řikala,že mi to vychází (co mi řikali míry) o 2 tt větší.Pak taky uznala ,že je to větší a nic s tím nedělala a ani UTZ už ne.Porodila jsem 37+5 a hodku před porodem mi řikali,že to bude 3500g a ve finále 4150g. Malá mě totálně potrhala i ve vnitř,nedotočili se jí ramena,tak se zasekla a nemohla ven. Malou jsem pak u sebe neměla 3dny,protože jsem se nemohla hýbat a pak dalších 7,protože měla děsnou žloutenku. 😒

marie86
22. dub 2012

@gucci no taky jsem slysela ze druhy dite je vetši nez to prvni..... Ale uvidime Natálku jsem 9 dni přenášela tak jestli i to má vliv na vahu...tak uvidim v srpnu kolik bude mit druha holcicka🙂

gucci
22. dub 2012

@marie86 já Leu přenášela týden a měla 4400g a Max se narodil o týden dřív než byl termín a měl 4400g 😀

weri1
22. dub 2012

malej měl 4270g a 54cm a císařem...dali mi na výběr, buď klasicky a hrozící kleště nebo císař-malej teda nesestupoval, tak jsem kývla na císaře. apgar 6-9-10 takže jsem nakonec byla ráda, že to bylo takhle

weri1
22. dub 2012

@petku0204 říká se že druhé mimi je větší 🙂 co znám maminky, tak většinou to tak bylo 🙂

kacab
23. dub 2012

@gucci já tě chápu... v tom nemáme rozpor.... když to doktor doporučí, není o tom debata.... ale mám v okolí maminu, co jí dr císaře nechtěla napsat jen kvůli cukrovce, že běžně maminky s ní rodí jen mají kapačky glukosy a inzulínu... nakonec před porodem změnila svou vyhlášenou dr - ve zlém se rozešly a jiného dr ukecala na císaře s 3,5kg miminkem... to mi přijde zbytečné.. ale na druhou stranu je to její tělo, její dítě a její volba, takže mě do toho až tam moc není....

marie86
23. dub 2012

@gucci To se mám na co těšit 😀 při Natálce mi dr říkala že má tak 3kg a pak když mi dělali ult v porodnici 3 dny před porodem tak neveřily a řekli nam ze bude mit 4390g 🙂 ale nebyla jsem ani potrhana myslim ze jsem mela 5 stehu...rodila jsem u Apolinare a super😀 ted budu rodit v Příbrami a vubec to tu neznám...Nevite o teto porodnici nekdo neco?

kacab
23. dub 2012

@andela9 taky s tebou soublasím.... já přenášela, vynutila jsem si od dr týden po termínu odeslání do rizikové poradny pro přenašečky a tam nademnou spráskli ruce - dr se zhrozil, že kdo je můj obvodní dr, že mě to nechal tak přenášet, že to dítě je tak veliké, že ho ani neporodím.... Pak ale začal kolotoč dvou vyšetření UZ a "kleštěma" mě měřili pánev a břicho a nakonec řekli že porodím... a o tom to je... aby si dali práci a posoudili to, a když je potřeba, je lepší císař než kleště a možné následky miminka...

kacab
23. dub 2012

...naše dr tvrdí - nevím co je na tom pravdy, že je teorie, že miminka jsou teď obecně větší, protože jim připravují maminky až "skleníkové"podmínky.... Ideální těhotenské vitamíny, většinou nadmíra potravy a pohybu a výdaje energie mnohem méně,, než měli třeba babičky.... možná na tom něco je.... na druhou stranu i anoraktička porodila 4kg dítě... nevím...

gucci
23. dub 2012

@kacab já jsem při první těhu brala vitamíny, hodně lidí mi říkalo, že je Lea velká z toho, chodila jsem ale až do konce do práce a když jsem byla na mateřské před porodem, tak jsme se akorát stěhovali, v noci jsem nemohla spát, takže jsem ve 2h ráno žehlila a tak 😀 , pohybu jsem měla teda dostatek...a s Maxem jsem měla zase už Leu, takže furt jsem s ní někde lítala, vitamíny jsem, kromě listovky, žádné nebrala a stejně byl velký

kacab
23. dub 2012

@gucci jo jo.. ona ta teorime má trhliny, já taky podruhé nic nebrala - jen3měsíce tu listovku, za celé těhotenství jsem nabrala jen 4,5kg a porodila 4200 Toma... ale u mě to mohlo být i tou těhu cukrovkou... to jsou obecněvětší děti a je pravda, že teď jí má každá druhá mamina...

pehaka
23. dub 2012

i já rodím velké děti... 🙂 do půl roka kynou jak knedlík a pak se pomalu srovnal s ostatníma nyní mu budou 3 roky a nemá ani 15 kilo a asi 97cm takže průměrné tříleté dítě porodní váha 4010g a 52 cm..rodila jsem normálně docela rychle a měla jsem asi 2 stehy...takže pohoda týden před porodem jsem měla odhad 3900-4100 takže se trefili přímo uprostřed..ve 32 týdnu jsem měla odhad 2250g je fakt že jsem hrozně přibrala / 26 kilo -ale spíš voda zůstalo mi 5 kilo/

teď podruhé mám te´d nahoře 11 kilo celkově tohle těhotenství nič moč.. ☹ nemocná, zvracení atd ve 32 týdnu odhad 2250g..🙂) nepočítám s tříkilákem....🙂)
s manželem jsme velcí já mám 178cm a manža 185 na otázku proč mám velké děti mi gynekolog řekl že z80% je to genetický a 20% strava ....kdybych jedla vitamíny porodím školáka i s taškou do školy 😀 musím teda za sebe říct že mi větší děti přijdou spokojenější 😉 teď chci poprosit dr aby mi udělala 2 týdny před porodem hemiltna u prvního mi pomohl..já prostě budu rodit na den dětí... 😀 😀 😀 😀

sarusenka777
23. dub 2012

Ahoj maminky,taky mam za sebou porod cvalíka 🙂 první dcera 8 dnů přenášená - přístup doktorů hroznej,vlastně žádnej,žádnej kontrolní ultrazvuk,poslední v 31tt,odhad gyndařky dle vel.břicha byl 3,8kg - nakonec měla 3,79kg,nikdo mě nenastřihl,takže jsem se roztrhla až po konečník,fakt síla,proto jsem se u druhého bála,abych nepřenášela a aby udělali ultrazvuk a zkontrolovali velikost miminka...gyndařka říkala,že mimi bude větší,ale ultrazvuk není potřeba,když jsem porodila velkou holku prý porodím všechno...malej se narodil přesně na termín,v nemocnici jsem je prosila o ultrazvuk a hlásila jak jsem dopadla poprvé,ultrazvuk se nepovedl,nemohli změřit stehýnko tak to nešlo,přístup doktora úžasnej,radili mi co a jak,hlídali mě a výsledek? malej měl na mou výšku 160cm 4,62kg a 55cm...a já? super,nastřihli mě,malýho pak už vytáhli, a já jsem dva týdny po porodu měla všechno zahojený 🙂 takže myslím, že je to taky hodně o přístupu 🙂 Snad jsem aspoň malinko uklidnila maminky,kterým vyhrožujou velkým miminkem,že i tak může být porod krásným zážitkem 😉 a omlouvám se za román 😅

ia.
23. dub 2012

@petku0204 teda tak to jsou idioti, že nedělali váhový odhad 😠 ale u mě to bylo podobné u prvního syna...jsme s manželem oba velcí, já 180cm, manžel 195cm, v 31tt mi dr řekla, že malý nebude žádný drobeček a od té doby už ho neměřila, až po příjezdu do porodnice! naštěstí jsem porodila v den termínu, malý měl na příjmu odhad 3900g, a skutečnost byla 4200g...u druhého syna jsem měla jinou gynekoložku, ta mě hlídala , resp. měřila na každé poradně a v 39+1 mě poslala na vyvolání, malý měl 3850g....takže neboj, u druhého už tě tak dlouho nenechají 😉

kacab
23. dub 2012

...mě dr vykládala jak to je s tou váhou a měřením miminka před porodem nepřesné až o 0,5kg, tak proto to moc nedělají... oni dle změření několika kostí vypočítají jak bude kosterně veliký, ale nepoznají jak moc miminko nabralo tuku, to prostě nejde... takže u mě byl odhad kolem 3,5 ale dr rovnou řekla, že tomu papíru nevěří, ať se připravím tak na ty 4kg..... a byla 4010 🙂

misaskul
23. dub 2012

@anetadr @gucci @petku0204 @andela9 @marie86 @weri1 @kacab @pehaka @sarusenka777 @ia.
Ahoj maminky, známá má v 37tt odhad váhy miminka 3,5 kilo. Není z většího miminka nadšená, ale nedá se nic dělat. Chtěla bych pro ni zjistit info, jakto, že jsou některá miminka taková velká (4 kg apod.), jestli jsou to velcí rodičové, nebo je to obezita, cukrovka... Ona totiž měří asi 170 cm, manžel ani ne 180, jsou štíhlí, problém s cukrovkou není, tak se ji snažím trochu uklidnit. Máme podobné postavy i s manželama a náš malej měl 3720g, ona čeká holčičku (první). Díky.

pehaka
23. dub 2012

@misaskul 3,5 kila je normální kojenec!!! jde o geny i o stravu - my jsme taky normální žádní obři jen prostě děti máme velký sama já jsem měla u porodu 3,80 a manžel 3,75 tak je logický že nebudeme mít 3kiláka 😉

petku0204
23. dub 2012

@misaskul zdravím, já měřím cca 171 a manžel asi 180 oba jsme štíhlí a cukrovku taky nemáme a přesto se nám narodil syn 4670g a 55cm. Myslela jsem si, že miminko bude mít určitě přes 4kg, ale že bude mít tolik jsem nevěděla. Když jsem se narodila já...měla jsem 4015 a 55cm a můj bratr 4010 a 54cm, takže jsem očekávala 4kilogramové mimi 🙂

pehaka
23. dub 2012

@sarusenka777 mě třeba taky nenastřilhli a melej mě jen krapátko natrhl ale jen cenťák...a to mě rodil můj genekolog..asi jde o více faktorů, ale je mi teda líto že ti způsobili takový šílený poraněný!!

anetadr
23. dub 2012

@misaskul já měla ve 35+1 odhad 3600g - takže ve 37tt odhad 3,5kg není zase tolik - přeci jen se může klidně příští týden narodit - a nemusí mít ani ty 4kg. Čím to je ti nikdo nepoví - je to souhra několika náhod. U nás to tedy bylo geneticky podmíněné - já 4320g, manžel 5050g a Jiřík 4700g - krásně mezi námi🙂 miminko může být větší i proto, že mamince opravdu dobře pracuje placenta a s geny to nemá nic společného - miminko pak po porodu tolik nepřibývá a zanedlouho má "normální" tabulkovou váhu. Vůbec bych se tím nestresovala - zvláště proto, že UTZ se bere +- 10% odhadované váhy - takže mimčo může mít klidně jen něco přes 3kg a ne jedna maminka ti tu potvrdí, že se sekli UTZ ještě o víc. Řekni známé, že ven miminko musí jít určitě (těžko jí ho tam nechají) a jak se ven dostane je spíše na dr. - těm bych se "odevzdala" - vždyť oni vědí co dělají🙂