Předčasně narozené děti

majinkamaja1
3. kvě 2019

Chtěla bych se zeptat,zda tu má někdo předčasně narozené dítě?
Já mám chlapečka narozeného v 34t.A chtěla bych se zeptat jak to mají tyto děti s vnímáním okolí... Kdy začnou vnímat a vidět a reagovat?🙂

elsy3
3. kvě 2019

@majinkamaja1 Já mám dceru narozenou ve 34tt. Je moc šikovná, pořád by se smála, miluje společnost, ráda si hraje, už si krásně chytá hračky, vše by si strkala do pusy, koníčky pásla velmi brzy. První měsíc to spíš vše doháněla, takže hodně spinkala. Ale to je normální 🙂 netlačím na ni. Po měsíci už začala reagovat na kontrastní hračky apod.

makronka222
3. kvě 2019

34 a 36 tyden. Obe spaly 2 mesice, budily se na jidlo a pote chvilku vzhuru a usnuly. Ve 3m uz zivejsi, dovednosti dle tabulek

hahahala
3. kvě 2019

Mam dcerku narozenou v 34+2tt .... Vývoj naprosto stejný jako by byla narozená v termínu.

verace81
3. kvě 2019

Mám dcerku narozenou 36+1 vážila 3kg přišla mi hrozně malá protože jsem zvyklá na jinou váhovou kategorii a i přes těžký začátek se má čile k světu je fakt že měsíc jen prospala a propapala byla jen takový průtokáč. Pan doktor mi říkal ať se o ni nebojím, že tyhle děti všechno doženou. V 6ti týdnech už se na nás usmívá kouká na nás a když jí něco zaujme tak už i ty očička vyvalí.

lpch
3. kvě 2019

Syn se narodil v terminu 35+0, ze zacatku byl hodne spavy, ale behem cca 6 az 8 mesicu vse dohnal a pak uz nebylo vubec poznat, ze se jedna o predcasne narozene dite. Neni se ceho bat 🙂

merope
5. kvě 2019

Syn 33tt, kolem termínu porodu mi přišlo, že už kouká, taky začal být vzhůru - do té doby v podstatě pořád spal. Ale má teď cca 14 dní po termínu porodu (bio věk) a teď je vzhůru mimo krmení tak 2 hodiny denně.

sangina
6. kvě 2019

klučina narozen 34 týden..za měsíc po porodu začal koukat kolem sebe..zajímat se o okolí...