Při koupání chce stát. Nějaké rady?

sorboni30
16. únor 2023

Maminky prosím poradily byste mi jak mám koupat dceru? 🤣🤭 Má rok bio (9mesicu korigo). Leze, sedí, stojí a chodí kolem nábytku.
Začala nám už druhý týden dělat problémy při koupání.
Nechce si vůbec lehnout na bříško, na záda když ji chceme umýt hlavičku, jen vstává pomocí madla a chce stát.. případně skákat.
Máme vanu v rohu takže je to docela masakr aby ji jeden držel a nespadla a druhý ji umyje a sprchou nějak opláchne vlásky..
Nemáte nějaké rady? Neměly jste stejný "problém" s vašimi dětmi?
Mám ještě dvojčata kluky (8let), ale vždy hezky seděli a nechali si umýt vlásky, byli klidní.
Malá je strašně akční a furt skáče, sprchují ji se strachem, že si něco udělá,.lokne si nebo spadne.
Děkuju

petulkadodo
16. únor 2023

@sorboni30 Koupit velkou protiskluzovou podložku, aby nespadla a nějaké hračky do vany. Když si bude hrát, bude třeba víc při zemi. Syn taky ve vaně hodně stojí a blbne, ale nemáme teda rohovku. Nebo se koupat s ní.

mdch91
16. únor 2023

Postavis dite do vany s vodou, rukou ho omyjes vcetne nech vlasu, co asi nebude mit dlouhy po zadek, zadnej sampon takovy dite nepotrebuje. Hotovo

lentilkah
16. únor 2023

Nechat tect curek vody, dat kybliky na prelevani... u toho obcas vydrzi sedet. Jinak protiskluzovou podlozku. Jednou rukou pridrzuju, druhou myju.

sorboni30
autor
16. únor 2023

@mdch91 no dík, základ jak umýt dítě znám.. ptala jsem se na něco jiného..

mdch91
16. únor 2023

@sorboni30 proste ji to zas prejde, ted se naucila stat, tak chce nonstop stat. Tak nechapu, proc si to delat slozity

sorboni30
autor
16. únor 2023

@mdch91 jenže kdyby jen stala.. ona stoupne, sedne, stoupne, sedne.. je jak králíček Durasel 🤣 Jo podložku ji tam dám a nacházím hračky, jak se bude soustředit na ně tak chvilku snad vydrží ..

mdch91
16. únor 2023

@sorboni30 jestli te to uklidni, tak 11m syn bezne u sprchovani pokadenyho zadecku stal a ted si seda, no, tak jde do naha a sprchuju ho tak poruznu vsede :D.

sorboni30
autor
16. únor 2023

@mdch91 pěkně 🤭😃 ok, děkuju

muhehehe
16. únor 2023

Já bych to taky vyřešila neklouzavou podložkou a ať si klidně stojí nebo dělá dřepy 🙂) však je to raz dva. Nebo ať teda jeden rodič jistí a druhý sprchuje, pokud je to fakt divočina, vždyť to není problém...

kubesovaadelka
17. únor 2023

@sorboni30 mám to samé, od doby co si začala stoupat tak prostě stojí, jsem malá a když se rozhodne po vaně spouzet tak mám co dělat abych se pro ni natáhla do toho rohu😂 jinakemam přes celou vanu protiskluzové podložky, koupu zasedne sama, jednou rukou ji drží, ačkoliv stojí a chodí v pohodě, jistota je jistota a druhou rukou prostě namočím, namydlim a oplachnu 😂 občas zaberou hračky, máme lego do vody plus si nejvíc hraje se sorchacema kolem vany, tak ji ne nahazu do vody a je, ale málokdy se chytne, převážně chce prostě stát 😂 v pepcu ještě mají takový " bublifuk" s přísavkami, nás to teda neoslovilo ale zkoušela jsem ji to zapnout, dát úplně dolů do vany aby u toho seděla, možná by to dceru chvíli zabavilo 😂

zelenaesmolda
17. únor 2023

@sorboni30
postavis dite do vany,namocis,namydlis a osprchujes.My vanu nemame vubec,mame jenom sprchac a zadny problem v tom teda nevidim.

aedoss
17. únor 2023

Nas prostredni syn take nechtel byt ve vanicce, ale stal. No tak jsme ho stat nechali a od te doby sprchovali. Proste se to nejak naucil v klidu stat a drzet. Urcite jsme ho z kraje drzeli, nez ziskal lepsi stabilitu. Ze mu voda obcas strikla do obliceje, nebo stejne uklouzl a spadl na zadek se asi stalo.

emillyhk
17. únor 2023

My si při koupání prošli různými fázemi, syn taky chtěl u mytí stát, tak stál 🤷‍♀️ Momentálně nemůžu zapnout sprchu, aniž by u toho nebyl hysterák, to je taky lahůdka 🙈😆
Jestli máte velkou vanu a máš problém tam na ni dosáhnout, tak buď se koupat spolu (budeš blíž) nebo kup (klidně z druhé ruky) vaničku. Tu si postavíš tak, abys na dcerku dosáhla, ona bude v ohraničeném prostoru, zároveň se může přidržet okraje pro větší stabilitu. A neboj, je to období jen na chvilku 😉

sorboni30
autor
17. únor 2023

@zelenaesmolda každé dítě jine.. chtěla jsem rady maminek, kterým dělají děti to co mě malá. Návod jak mám koupat dítě znám, mám děti tři. Malá je narozená ve 28 týdnu. Strávila jsem s ní 56 dnů v nemocnici. Má různé fáze vývoje, teď přeskočila hodně a dohnala i děti narozené v termínech. Má korigo 9 měsíců, bio rok. Občas nas překvapí necim novým co prostě neznáme. Pokud tvoje mimco je v klidu a nevzpouzi se a nezdrha z vany, ok.. ale nemusíš mi tu vypisovat jak v tom nevidíš problém.. nemusíš ani psát. Kdybych si věděla rady asi se tady neptám. Ještě před 14 dny byla malá klidná a ve vaně si capkala a užívala si to. Teď se v ní probudil čertík a neudrzime ji na místě. Stoji, skáče, padá..Já myslím, že od toho se tu píše, aby si mohly maminky poradít. Kdyby měla každá příspěvek jak ty, bály by se tu některé pak něco napsat. Naštěstí hodně maminek poradilo a díky nim to zkusíme udělat jinak. I tak děkuju za tvůj vyčerpávající komentář. Hezky den

sorboni30
autor
17. únor 2023

@emillyhk děkuju 🙏 ono se to jinak píše a jinak proziva.. nejsem matka která se hned něčeho lekne nebo má ze všeho strach. Jen prostě tohle neznáme, a aby s sebou malá mlátila ve vaně při skákání, sedání, padání.. prostě jsem potřebovala vědět jak jste si poradily vy maminky v podobné situaci. Děkuju 😉

emillyhk
17. únor 2023

@sorboni30 Chápu 😊. Taky se tady občas ptám na věci, které jiným maminkám můžou připadat zbytečné. Ale občas se člověk dozví něco, co by ho nenapadlo. Nebo aspoň, že v tom není sám 😉

sorboni30
autor
17. únor 2023

@emillyhk přesně tak.. děkuju 🙏

zelenaesmolda
17. únor 2023

@sorboni30
kazde dite ma ruzne faze vyvoje,ne jenom ty nedonosene.nechapu to vysvetlovani ohledne nedonosenosti,s koupanim to prece nijak nesouvisi.
A pokud skace a dela neplechu tak jeden dite muze podrzet a druhy ho umyt.