Proč se musí kojenecká voda převařovat?

vero987nika
1. črc 2021

Já myslela že kojenecká voda se kupuje právě proto že už je vhodná pro mimi tak jak je ? 🤔

klokanka31
1. črc 2021

@vero987nika Já kupuju Aquilu kojeneckou vodu, a ta se převařovat nemusí...

veroniqess
1. črc 2021

Ano. Ale některé maminky v panické hrůze z plastových flašek asi převařují i kojeneckou 🙂.
Nepřevařuji.

jako_mala_holka
1. črc 2021

Já nikdy žádnou vodu neprevarovala, ani tu kojeneckou, teď ani normální kohoutkovou 🙂

vero987nika
autor
1. črc 2021

Super, já kojeneckou taky nevařím, ale všude o tom čtu a slyším tak jsem se trochu bála jestli něco nepodceňuji 😁 ale přišlo mi to fakt praštěný ji ještě vařit 🤪

leniczka23
1. črc 2021

Převařovat kojeneckou je fakt ustřel🤣🤣 mám známou co dítě v kojenecké i koupala 🤦

biciklissie
1. črc 2021

Kupovala jsem jakousi, kde bylo napsané na obalu, že převarit. Tak jsem převárela. Pak jsem přešla na vodu ve skle a tu už jsem neprevarovala. Už nevím, zda tam bylo napsane, že se nemusí nebo nic.

potaplice
1. črc 2021

V porodnici jsem vždy musela podepsat, že první rok budu připravovat stravu pro dítě pouze z kojenecké převařené vody....

mourovatakocka
1. črc 2021

@potaplice 🙄 To je teda úlet, teď nevím, jestli se smát nebo si něco pomyslet... Která porodnice prosím?

michaela666
1. črc 2021

@leniczka23 To musela být každé dva dny s plastem v popelnici. 🤣 Chlap už se těší, až nebude muset domů tahat kojeneckou kvůli jídlu. Kdybych mu řekla, že v ní budeme koupat asi bych k Vánocům dostala paleťák, ať si to vozím sama. 🤣

jako_mala_holka
1. črc 2021

@leniczka23
@potaplice tak to je fakt úlet

potaplice
1. črc 2021

@mourovatakocka To není důležité. Pochybuji, že bude jediná.

makovice88
1. črc 2021

@potaplice A kdyz bys to podepsala a pak nedodrzela, tak se stane co jako? 😂😂 Nechapu a slysim o tom poprve, takova kravina.

amazonkajanik
1. črc 2021

@vero987nika jakou berete? Víte o tom, že kojenecké vody mají mít max 250mg/l a třeba Rajec má skoro 350?! Tím převařením stáhnete přebytek minerálních látek a navíc, nevíte, zda byly skladovány v souladu s doporučením výrobce ...u dětí do 1roka bych přeci jen raději převařila ...

michaela666
1. črc 2021

@amazonkajanik Rajec jsem přestala kupovat hned 14 dní po příjezdu z porodnice. Pediatr doporučil aspoň první měsíc převařovat a to co, zůstávalo na dně hrnce za bordel mi hodně vadilo.

amazonkajanik
1. črc 2021

@michaela666 Jj, mě vadila ještě v těhu, neseděla mi chuť. Pak jsem objevila ,že Dobrá voda i ochucená má nízkou hladinu minerálů, takže dostává syn jen tu, páč z kohoutku nám teče hodně tvrdá a konvici čistím co 14dní ...jde to do peněz, ale ledviny jsou přednější. Občas mu tu kohoutkovou dám, ale to jen když se kraví a pití leje kolem...

jana_rajec
2. črc 2021

@michaela666 a @amazonkajanik Zdravím holky, kojenecká a pramenitá voda Rajec pramení v Rajecké dolině, díky čemuž má vynikající složení. Rajec je přirozeně nízkomineralizovaný, při výrobě přechází mnohými kontrolami a nepotřebuje - na rozdíl od jiných vod - nikterak chemicky ani fyzikálně upravovat nebo odsycovat (zbavovat CO2). Kojeneckou vodu netřeba převařovat, ani při přípravě stravy pro naše nejmenší... Nicméně když tak uděláte, mohou se objevit zmíněné usazeniny či mikrofilm na hladině vody, což jsou ale jen vysrážené minerály, které ničemu nevadí a nemají vliv na kvalitu vody. 😉

amazonkajanik
2. črc 2021

@jana_rajec ať je to jak je to, mě jako dospělé nechutnala a když už jsem koupila, tak jen jako nouzovku, že v obchodě jiná kojenecká nebyla a převařovala ji...

jana_rajec
3. črc 2021

@amazonkajanik chápu... každý máme jiné chutě. A je fajn, že si každý můžeme zvolit, co nám sedí nejvíc. 😉

eloise02
3. črc 2021

Převařovat kojeneckou vodu, je jako dezinfikovat dezinfekci.