První stříhání. Co je menší zlo?

mamora
8. únor 2023

Dobrý den, synovi je skoro osm měsíců, ale vlásky už má dlouhé až na nos, takže mu neustále padají do očí. Zkrátka je čas je ostříhat. Máme v rodině kadeřnici, která nás všechny stříhá. Bohužel je to jediná teta, u které malý plakal, když se třikrát viděli, naposledy před dvěma měsíci. S ostatními nemá po chvilce na rozkoukání problém. Takže moje otázka zní: je lepší jít do kadeřnictví do cizího prostředí a cizí paní nebo to zkusit s tetou, u které bude pravděpodobně zase plakat. Myslela jsem, že ho třeba bude stříhat zezadu, aby ji neviděl...
Jinak je nějaký způsob jak ho na to připravit? Vlásky mu češu hřebenem a často mu do nich sahám, takže na to je zvyklý.
Díky za rady

laxesis
8. únor 2023

Ahoj, šla bych jinam a tetu bych zkusila třeba příště, až bude zas o fous větší a bude mít lepší zkušenost za sebou🙂 jestli jste z Prahy, nám se hodně osvědčilo funny sassy kadeřnictví. Syn si odtamtud odnesl krásný zážitek, děti tam stříhají v autech, je to moc fajn🙂

alenka_p
8. únor 2023

Já si vůbec nedokážu představit osmiměsíční miminko u kadeřnice, ale je fakt, že moje děti neposeděly ani ve třech letech. Já bych ho ostříhala sama.

bara88
8. únor 2023

Taky bychbostrihala sama

laxesis
8. únor 2023

a jo, až teď jsem si všimla věku 🙂 tak to oprava, to bych ho taky šmikla sama....=) kadeřnictví až bude mrňous sedět a tak..

cilkat
8. únor 2023

Jaký účes očekáváte? ... já bych prostě šmikla ofinu, aby mu vlásky nepadali do očí a hotovo... A to opravdu zvládnete doma během pár vteřin...

michaela666
8. únor 2023

Nedávno jsem malé ( 2 roky) stříhala ofinu sama. 🤦 Samozřejmě se mi pohnula a ve výsledku vypadala dva měsíce jak blbec. 😃
Radili mi stříhat ve spánku, ale už nechodí po obědě. Možná by to u vás bylo řešení.

dyechampion
8. únor 2023

@mamora puste mu telku/mobil s pohadkou nebo s pisnickami a at teta ostriha. my dali za 5 smiku nuzkama 400 kc :D :D ale kadernici v rodine nemame no.

emillyhk
8. únor 2023

Je otázka, co čekáte, že kadeřnice nebo teta střihne. Jestli jenom ofinu, tak bych to zkusila doma sama. Když bude nejhůř, opraví teta 😉.
My ho brali (víc než ofinu) poprvé asi až po roce, rovnou strojkem. Brečel celou dobu 🤦‍♀️ Ale prokouknul. Koupili jsme tišší strojek, stříháme pravidelně a pokud je to dopoledne, obejde se to bez slz 😊

jjasmina
8. únor 2023

@mamora střihla bych ho sama, kor kluka, naše neposeděla ani ve 2 letech teda

petulkadodo
8. únor 2023

@mamora Já stříhala poprvé roce sama. Posadila jsem do jídelní židličky, dala křupky, zapla pohádku a malý se při stříhání ani nehnul.

aspie83
8. únor 2023

Ostříhala bych sama. Stříhám oba kluky a časem se zlepsuji 😁 oba jsou divocí, a když pominu finance, tak si ani nedovedu představit, že by někde v klidu seděli 🙈 takhle v nejhorším dáme pauzu a pokračujeme později 😁

evab112
8. únor 2023

Stříhala jsem syna v 9 měsících, jen ofinu a vzadu na krku. Pustila jsem mu na mobilu krtecka, párkrát jsem šmikla a hotovo. Ani si toho nevšiml. Nikam bych nechodila a nějak to spáchala sama doma a v klidu.

mamora
autor
8. únor 2023

Tak jsem to zkusila sama. Možná vypadá jen jinak, ale vypadá divně 🤣🤪 Uvidíme co řekne manžel až se vrátí z práce... Kluk byl v pohodě, jen trochu zabrečel, když jsem mu sčesala vlasy přes oči. Ale samozřejmě se pohnul, tak tam má zuby. Snad to nebude moc vidět a brzo to doroste 😉☺️

vikinkav
8. únor 2023

Doporucuju treba za par dni znovu dorovnat. Ja strihala dceru vzdycky jeden smik za den 😄 A doted i syna, kteremu je 5, proste oholim a kdyz ho to prestane bavit, pokracujeme priste ☺️

jerrabina
12. únor 2023

Mě když se dcera pohne, pokračujeme za pár hodin znova. Ted jsou jí 4 roky a u kadeřnice ještě nebyla, chtela jsem ji vzít, ale je pořád nemocná. Dcera se stříhá sama (ne, že bych z toho byla nadšená 😄) a já to pak opravuju. Teď má zajímavý asymetrický účes co se mi docela dost líbí, buď na to má štěstí, nebo talent. 😁 Z jedné strany je teď dost podobná mojí tetě tím účesem (to by se mi nepovedlo takhle ostříhat, to si dělala komplet sama) a viděly jsme v autobuse paní, která měla podobný účes jako dcera a ten byl stopro od profi kadeřnice 😁 A já vždycky jen zarovnavam vzadu, nebo stíhám ofinu, nic víc.
Tím chci říct, že kdyz to člověk neřeší a šmikne, většinou to dopadne líp, než když se toho člověk bojí 😊