Pupeční pahýl, pod ním to je "čerstvé"

wittness
27. kvě 2018

Dobry den, prosim o radu. Pustili nas 3. den z porodnice s pupecnim pahylem. Maly je na svete tyden, dnes rano mu pahyl odpadnul, ale pod nim to ma takove "cerstve". Myslite si, ze je to hnis? Do ted byl koupany 1x pod tekouci vodou v porodnici a 1x doma ve vanicce, dnes po odpadnuti jsem misto kolem dokola poťupkala vatovym ctvereckem namocenym v lihu.

lucie01
27. kvě 2018

To se zahojí, prcek to měl taky takové - v poradně nám doktor řekl, že máme desinfikovat lihem 🙂

pavca1982
27. kvě 2018

Tohle není hnis normálně to líhujte za týden to bude o moc lepší.

ivuska1986
27. kvě 2018

@wittness zdravim, to živý, co vypadá jako hnis otirej pravidelne lihem, kazde prebalovani, trosku bych "odtáhla" i spodní kuzicku pupicku-bude to tam též živé, lih vysusi a bude klid. Jinak koukam, jak se miminko loupe, nam dr. doporucovala slunecnicovy olej nebo modrou indulonu-nic z toho nepomohlo. Na radu zname lekarnice jsem zakoupile od La-roche Lipikar, sice to vetsi baleni stoji 400, ale stacilo dvakrat namazat a bylo po loupacce.👍

wittness
autor
27. kvě 2018

Dekuji za odpovedi, uz jsem se vystrasila, ze to hnisa. Co se tyce loupani, zatim to neresim a umyvam jen vodou. Na pripadne mazani mam prirodni mandlovy olejicek od Nobilisu, nepouzivam zadnou chemii ;)

marii90
27. kvě 2018

Ja mu ho nechala odstranit tedy v porodnici a vratili mi ho s prelepenym pupikem. Musela jsem ho 24h hlidat, jestli nekrvaci. Jinak taky to mel pak takhle zive. Cistila jsem uchostourkem a lihem. Pry je to neboli, jen studi. A je fakt, ze se maly jen oklepal po prvnim dotyku a pak byl v pohode. Kdyby ho to bolelo, tak by hulakal ☺

marii90
27. kvě 2018

@ivuska1986 Nam rikaly sestry v porodnici, ze nenj potreba zatezovat kuzi jakoukoli drogerii a malyho tedy koupu jen ve vode a kdyz se loupal, tak jsem ho nechala - nebyl vysuseny ani to nemel cervene... za 3-4 dny se sloupnul cely a uz byl zase krasne mimco ☺

ivuska1986
28. kvě 2018

@marii90 no, treba supinek z hlavicky jsme se též zbavily jen diky výše uvedeme kremu, kdybych mela cekat az samy slezou, tak bych se asi nacekala.

marii90
28. kvě 2018

@ivuska1986 Vsak rikam, ze ten nas prdola to nemel ani cervene ani vysusene nijak ☺