Ročné dieťa pohadzuje hlavou, stretli ste sa s tým?

sosanna88
20. led 2014

Ahojte. Mala ma rok a uz asi druhy mesiac mi pohadzuje hlavou ale tak velmi ze vyzera akoby si chcela odtocit hlavu. Zacala to robit v ramci akoze tancovania len mierne ale uz to robi hocikedy, niekedy az tak ze jej pride normalne zle,vidim ze sa jej kruti cely svet a niekedy sa zacne aj motat...ja neviem ci je to len zase nejaka hovadina ktoru objavila a proste to musi prejst a mam ju nehat alebo ju zakazdym nejak napominat...momentalne sa jej tu hlavinu snazim stale chytat a vysvetlovat ze nesmie. Stretli ste sa s nieicm podobnym?
...Dalsia zalezitost, casto pretriasana, malu absolutne s nicim neviem zaujat...ona sa nezahra so ziadnou hrackou, maximalne tak dve minuty, vsetko len vyhadzuje a hra sa s dialkovym ovladacom, klucami a podobne ale tiez nie na dlho...ked chcem citat taha mi knizku a chce ju odhodit, vsetko s cim sa s nou chcem hrat mi trha z ruky a chce to odhodit...jedine pri com vydrzi dlhsie je DVD Spievankovo, ale zas nechcem aby mi do toho cumela, neuznavam moc pozeranie telky...je to normalne v tomto veku a mam sa s nou trpezlivo ,,hrat,, alebo ju mam nehat kym ju tie hracky zacnu zaujimat same od seba?

muj_smisek
20. led 2014

Krásny den, bohužel co se týče první otázky v té neporadím jelikož s tím nemám zkušennost takže přenechám někomu jinému, ale co se týče té druhé tak tento dotaz mi jde zrovna do rány 🙂 jelikož jsem na něj vydala článek
https://www.modrykonik.cz/catalog/vendor/muj_sm...
snad Vám to půjde v tomto odkazu otevřít kdyby ne tak je článek ještě zde http://www.muj-smisek.cz/n/jak-nejlepe-zabavit-...
V tom článku najdete myslím téměř vše o tom jak zabavit dcerku, ale ve zkratce pokud se Vám nechtějí číst články to co popisujete je v jejím věku úplně normální a dělají to všechny děti, jen málo se jich zabaví ,,samo´´ a osobně to ani nedoporučuji. Jak píši v článku dcerku do všeho zapojte, má rok, takže určitě už probíhají, či proběhly první krůčky veškeré domácí práce může dělat s Vámi, kupte ji malý smetáček a lopatku, když budete zametat dejte do ručiček, nejlepší hračky hrací knížky se zvuky, moje dcera si s nima hraje do dnes a potom vše co najdete doma hrnce,vařečky a do nich dát třeba ořechy-bude je přehazovat sem a tam, děti milují petlahve 🙂 já osobně jsem naučila dceru i na dívání se pohádky a to je krteček né často pár minut každý den, dneska jsou jí dva roky miluje ho a zabaví se tím krásně, ale samozřejmě že jí u toho nenechávám hodinu, bohužel televize k dnešní době patří stejně se jí nevyhneme, takže podle mě pár minutek neuškodí.Ale jinak vydržte tak půl roku,teď je Vaše dcerka opravdu v období největšího zkoumání a pozornosti, kdy u ničeho nevydrží je to naprosto normální a zlepší se to

sosanna88
autor
21. led 2014

dakujem, to som chcela pocut 🙂 lebo kazdy v okoli sa cuduje ze pri nicom neobsedi a s nicim sa dlho nezahra akokeby mi naznacovali ze sa jej malo venujem a neucim ju to co samozrejme neni pravda. a ide mi to na nervy. mala je ziva od narodenia, rozhodne sa nemozme rovnat s tymi dokonalymi detickami co sedia ako pät penazi kam ich posadia.
...len som chcela vediet ci mam robit nieco viac, alebo proste ,,trpezlivost,, ruze prinasa 🙂 pekny den

muj_smisek
22. led 2014

Tak to můžete být úplně v pohodě 🙂 , je to vážně normální a vy jste super mamča 🙂 na jednu stranu je to náročné mít živé dítko, které se opravdu nezabaví samo jak píšete a které nesedí kam ho posadíte, ale na druhou stranu právě takové děti se daleko rychleji vše učí.Moje dcerka bude mít dva roky, umí sama jíst, píst z hrníčku, umí si obout a vyzout boty, umí si obléct kalhoty ve dvou letech a spooustu dalšího 🙂 a to byla stejná jako Vaše holčička, takže určitě vydržte všechno se Vám to v dobrém vrátí