Roční syn zvrací v autě, je to kvůli umělému mléku?

hanule112
24. srp 2015

Ahoj holky...Muj roční syn pokaždé zvrací v autě,když jedeme delší trasy.Já s manželem máme rodiče oba dost daleko,takže cesta k nim nám trvá 2,5-3 hodiny a malý vždycky tak po hodině jízdy zvrací.Je fakt,že tak pul hodiny před jízdou mu dám najíst většinou umělé mléko v lahvi(nutrilon)Tak nevím,jestli to je tím mlékem?Nebo mu zkusit dát něco jiného k jídlu před jízdou?Když byl menší,tak to nedělal,začal zhruba před dvěma měsícema.Nemáte s tím někdo zkušenosti?Opravdu pomuže jakákoliv rada.Díky

shine2015
24. srp 2015

@hanule112 nedavat jíst před cestou...klidně počkat hodku doma, cestu zvolit tak,aby nebyla sama zatacka, nejezdit ve spicce ale na noc....a dávat pozor styl na brzda plyn brzda plyn...který při zácpě a spěchu často je.....snažit se jet pomalu a v klidu....

marton
24. srp 2015

@hanule112 Tak asi bych taky nedávala jíst těsně před odjezdem a nechala slehnout.Zvážila bych dávání kinedrilu.

betelgeuzz
24. srp 2015

Taky bych nedávala Um chvíli před jízdou. Někdo dává vždy dětem kinedril, teď jsem četla, že pomáhá zázvorový čaj, nebo se dají koupit bylinkové směsi na nevolnosti. A známým pomohlo, že začaly dávat kluka na sedadlo spolujezdce, ale to spíš až u starších dětí.

lauranosi
24. srp 2015

Před cestou nic, co obsahuje kravské mléko (tedy ani UM), v půlce cesty udělat přestávku, vysledovat, jestli tam, kde zvrací třeba nejsou nějaké zatáčky, případně změnit trasu. Místo kinedrylu lze zkusit nejdřív homeopatika cocculine, je to šetrnější. A kinedrylu případně jen kousínek, čtvrtku maximálně, a i na to si myslím, že je v roce ještě malý :-/

lauranosi
24. srp 2015

A jezdit pokud možno v době spánku, když spí, tak neblejou ;)

bm77
24. srp 2015

U nas vyvolavalo zvracení nedostatek vzduchu vzadu, styl brzda plyn, mnoho oblečení na sobe, utazene pasy v sedačce a tablet v ruce......

verkaunka
24. srp 2015

Ahoj, zkus anýzový čaj nebo bonbony, a rozhodně ne mléko.... já dávám pár piškotů nebo nám i pomáhá piškotky při jízdě, aby se zaměstnal žaludek

milmic
26. srp 2015

Moje dcera zvracela po mléčných výrobcích, což UM je. 😉

zmrzlinka
26. srp 2015

Um to nebude...spis je ji proste blbe z auta.....muj malej taky zvracel v aute a casem to preslo.Skus kinedryl.

rybickamalicka
26. srp 2015

Ma klasickou "morskou nemoc"...jsem dospela a pokud naaahodou sedim vzadu a jedu dyl, zvracim taky. Me obe deti taky zvraci v aute a syn zvraci i v autobuse. Davam kinedryl, ale je az od dvou let, poradila bych se s lekarem...Vyjizdime na spani a jeste pred spanim davam kinedryl. My jezdime az pet hod autem, v puli cesty davku opakuji. Zazvor ani caje nam nezabiraji. Mliko bych pred cestou nedavala, nejde o to, ze je to mlecny vyrobek, ale je v zaludku hodne tekutiny. Dala bych neco "sucheho" a zapit.

milmic
26. srp 2015

@zmrzlinka Může to být um, moje dcera to tak měla. 😉 Cokoliv vyrobené z mléka, včetně UM, jí dělalo zle. Když mléčné výrobky neměla, tak v pohodě v autě. A má to tak dodneška.
Akorát už se to upravilo trochu a zvládne to bez kinedrylu obvykle. Ale nesmí mít ten den před cestou nic mléčného, pak je zase zelená...

milejka
14. led 2016

@zmrzlinka takhle malý dítě kinedryl nemůže :(

blahova_andrea
14. led 2016

nám se všem chce zvracet, když nejedeme po směru jízdy 😅 je jedno v jakém věku, po jakém jídle nebo hladovce. děti musí jet po směru a já se k nim nesmím za jízdy moc otáčet 😅 ☹

karlajasmine
14. led 2016

pokud po hodine zvraci tak po 45minutach davejte 10min pauzu na cerstvem vzduchu 🙂 a pomaha zazvorovy caj.

barulina
14. led 2016

Me je blbe v aute jeste ted kolikrat. Nesmim sedet vzadu. Dobre je mi.uplne hen kdyz didim a jidlem to neni.