Rok a půl staré dítě a snažíme se o druhé. Jak to zvládat?

denisamaz
12. črc 2018

Dobry den, mame rok a pul starou holcicku a snazime se s manzelem o druhe. Problem vidim jen v tom ze mala se jeste v noci budi na mleko a je to zivel... Jak jste to zvladali vy? Jak se szili sourozenci takto blizko u sebe? Dekuji

eevicka123
12. črc 2018

Ahooj! Máme to úplně stejně! 😊

isabelafuentes
12. črc 2018

Za 9 mesicu se toho muze hodne zmenit,jiste to zvlanete..

denisamaz
autor
12. črc 2018

@isabelafuentes tim se taky hodne uklidnuji... Druhe chci a moc ale mam z toho i strach jak to zvladnu...

vecerinka
12. črc 2018

Moje děti jsou od sebe 1rok a 3/4. Ted jak je syn starsí (2,5) uz si dost vyhraji ale také i dost zlobi 🙂 Chtela jsem aby měli od sebe aspoň 3 roky. No ale stalo se. Vsechno se zvladne 🙂

jaja01k
12. črc 2018

Zvladnout se da vsechno, ja mela k 1,5letemu uz 4mesicni mimino a zvladli jsme to v pohode 🙂 A jak uz bylo receno, za 9 mesicu to muze byt uplne jinak, 1,5lete a 2lete je docela rozdil 🙂

syrinxka
12. črc 2018

My chceme 2 děti, dcerka má teď 2,5roku. Ale zatím se bohužel nezadařilo. Už jsem spíše psychicky připravená na to, že od září budu hledat práci. Dvě děti po sobě má své výhody i nevýhody, a proto tomu necháváme volný průběh. Sice by bylo fajn, že bych nemusela schraňovat spoustu miminkovských věcí, kterých je mi zatím líto se zbavit když to druhé je v plánu. Ale určitě to je mazec, rozdělit pozornost mezi dvě děti, aspoň ze začátku. Věřím, že později si spolu vyhrají a spíš je to ku prospěchu.

isabelafuentes
12. črc 2018

@denisamaz Mam kolem sebe nekolik zen s detmi 2 roky po sobe a ani jedna z nich si nestezuje,spis naopak😉

priefi
13. črc 2018

@denisamaz zacinali jsme se snazit o druhatko, kdyz mel syn skoro rok, nedovedla jsem si to ale poradne predstavit. Avsak rok nam trvalo, nez se druhatko podarilo. Ted jsem na zacarku druho trimestru a uz se na to tesim. Samozrejme to neni zkusenost, na kterou se ptas. Ale spis jde o to, ze nez se druhatko podari +9m, ubehne nejaky cas a prvatko je sikovnejsi a sikovnejsi. Preji hodne stesti, at se rychle zadari

efijil
13. črc 2018

I kdyby bylo málo od sebe a živelnější povahy i to druhé, buďte ráda, že starší děcko má/bude mít sourozence. Vím, že kolikrát rodiče jsou vyčerpaní, hotoví... My se snažíme už 4. rok o druhé a malý je stále sám, bez sourozence, a to jsme začali v jeho 1 roce a nevím co všechno bychom dali za to, aby sám nebyl. Takže nemějte obavy a s chutí do toho ;) Hodně štěstí!

78marcela
13. črc 2018

Moji dva od sebe nejsou ani dva roky. Ondra měl minulý měsíc rok, Alka má příští měsíc tři.
Deset mesicu to byl nářez, ale posledni dobou je to lepší a lepší. Zatím si spolu ještě až tak úplně nezahraji, to přijde časem. Ale neměnila bych, věřím, že jim to bude ku prospěchu, takhle malý věkový rozdíl.