Samota na MD. Přejde to?

25. led 2023

Ja uz se asi fakt zblaznim. Normalne mi hrabne, z toho jak jsem s dcerou (6m) furt sama. Mne je 26 a jsme z Brna. To jen tak btw kdybych tu nahodou nekoho ulovila 😂

Pred miminem jsem byla neuveritelne spolecensky rozlitany tvor. Kdyz jsem nebyla v praci, tak pres den kaficka, obidky, vecer bary, party.. neustale ve spolecnosti. Nenavidim byt sama. Neumim to, nudim se, nebavi me sedet u netflixu, nebavi me cteni, nebavi me proste delat veci sama. Nemam konicka.. muj konicek bylo courani po meste a plkani s lidma. Kdykoliv.

Pak prislo mimino. Neplanovane, ale chtene. Miluju ji, ale z te samoty mi proste fakt jebe. Partner pracuje 9-17, pracuje s lidma, takze rozumim, ze posledni na co ma naladu, kdyz prijde z prace je poslouchat jak jsem nevypovidana za cely den. Realne jsem proste od 5 kdy vstavame do tech 17h SAMA s miminem a je to pro me utrpeni. Jasne, snazim se domlouvat si kaficka, ale vetsina mych pratel nema deti, takze pres den pracuji. Neustale se snazim iniciovat spolecne drnaci s holkama z predporodniho kurzu.. kolikrat jsme se za toho pul roku sesly? treba 4x… pritom furt vidim na ig a fb jak nekde couraji samy. to je jako fakt bavi x hodin tlacit kocar mlcky?.. s malou chodim na cviceni miminek, masaze miminek, plavani, ale proste nikdy z toho neni nic vic. vsechny matky se hned po kurzu zdekuji, nereknou pomalu ani ahoj. Tak nevim proste co delaji ostatni mamy.. s malou jsme denne 3-5h venku s kocarem, furt nekde trajdame, tam jdem do detske kavarny abych ji dala ven z kocaru, na obed, mam ji na kline aby jen nelezela furt.. pak samozrejme prochazky do prirody na cerstvy vzduch (pro me teda utrpeni, nekde courat po lese kde nikdo neni).. jsem proste abnormalne spolecenska, dite neberu jako prekazku, je hodna, vydrzi v kocarku, na kline, hraje si sama a muzu s ni delat opravdu cokoliv. Jenze proste neni s kym. Jedem si takovy vychovny freestyle, rezim zatim extra nemame, krom ranniho vstavani a vecerniho usinani. pres den je to pokazde jinak, takze se proste sbalim kdy se mi chce a jedem ven. jestli mi mimino bude spat doma nebo v kocarku je mi fuk. jestli ji dam mliko, banan, presnidavku doma v houpatku nebo venku na kline/v kocarku? vzdyt je to jedno.. tim chci jen rict ze jsme opravdu hodne flexibilni, nemame problem kamkoliv prijet, mhd, autem.. jsem akci, klidne budu vymyslet vylety, normalni, lowcost, pesky, autem, mhd 😂 jen to nechci absolvovat sama 😭😭 a opravdu se snazim, jdu seznamovani naproti jak jen to jde a ho*no z toho :(

No. Ja ani nevim co po vas vlastne chci, asi nic, jen si tak postezovat. Verim, ze to tak ma spousta maminek. Prejde to? Az bude mala vetsi? Az budem chodit na hriste atd? Ja nemam problem oslovit jinou maminku, ale asi si vybiram spatne, konverzace vzdy konci po dvou vetach a jeste si prijdu ze je hrozne obtezuju. Pritom si teda myslim, ze nejsem uplne nejhorsi partie :Dd Nepotrebuju resit jen mimino, zajimam se o milion jinych veci a i kdyz rada posharuju zkusenosti z materstvi, tak naopak budu vdecna i za jine tema nez duhove obsahy plinek po prvnich prikrmech. 🙌🏻

martinka_33
25. led 2023

Kdyby ses náhodou plánovala stěhovat na sevver čech, ozvi se 😉 Jsem na tom dost podobně. Kdyz jsem se před osmi lety stala mámou, trvalo dva roky nez jsem potkala TU mámu, se kterou jsme pak strávily zbytek mateřské, jenže její deti jsoh ve ceku mých starších, takze uz chodi do skoly a kamarádka do práce a me přibylo batole a jsem tam kde jsem byla 🙄 Taky mi připadá, že vsechny ty cvičeníčka atd. jsou o ničem, ze mámy nemaji zajem se seznamovat...
Jo a na hřištích je to uplně stejné jako v klubíkách pro miminka, jsou tam dva typy maminek, jedny čumí do mobilu a druhé poskakují a slouží svým detičkám. Typ nechám díte hrád a dám se do řeči s jinou mámiu se nevyskytuje...

autor
25. led 2023

@martinka_33 to bohuzel asi nehrozi, prave jsme se prestehovali v ramci Brna do noveho, vetsiho. A sice bytu, ale se zahradkou, takze jak rada bych pozvala nejakou mamku s prckem k nam na pisek, do bazenku (az bude teplo samozrejme) a nebo i vevnitr je mraky mista k batoleni a kecani.

martinka_33
25. led 2023

Taky mame byt se zahrádkou, bazénem, pískovištěm prolézačkou a taky hromadou maminek s detickama ve věku mé nejmladší, ale ony si buď hrají s detmi na písku nebo čumí do mobilu, konverzace jsou spíš zdvořilostní 😀 Možná i muj problém, že už mam třetí přírustek a debaty o plemkách, zoubkách a večerním uspávání mě už tolik neberou 😅
Jo a promin za tu straslivou hrubku v predchozim prispevku, to se uplne stydim ale uz to nejde opravit a mazat cely prispevek se mi kvuli tomu nechce 😂

95newmommy2020
25. led 2023

@martinka_33 Tak to sedi 😂😂😂😂 Kamosky jsem lovila zasadne na webu. Na jakymkoliv cviceni vsechny hrozne spechaly, a na hristi a v hernach, tak jak rikas. 😁😁 Nejvetsi uleva byl navrat do prace.

lidija1234
25. led 2023

Ahoj a z jaké části Brna jsi ? Já jsem teda na mateřské už rok a půl a gaucink je u mě docela častý 😄ale mám už deprese z toho jak nudná a neaktivní jsem takže ráda uvítám společnost. Klidně se připojím i k nějaké té aktivitě s prckem 😊

kacka1994
25. led 2023

Já jsem taky z Brna, odkud jsi? 🙂 Já jsem byla před mateřskou dost společenský člověk a už mě to fakt hodně unavuje, když si s někým vyjdu, nebo seznámím na hřišti, tak mám většinou pocit, že se bavíme jen o tom, že jsem dala svýmu dítěti sušenku s cukrem, jestli má 100% barefoot boty, nebo jestli chodíme na fyzio, když nedělá něco dokonale 🤷🙈 No a nebo vždycky, když se s někým domluvíme, tak to neklapne.. rýmy, kašle, zoubky a já nevím co 😤🙄 (Ale teda moje děti jsou teď na kupě taky tak nějak pořád 🙄).Mám teda děti čerstvě 1 a 3 roky (ten je sem tam ve školce), ale mě jde o to, abych si s někým, kdo mě nebude při všem odsuzovat, popovídala, někam se těšila, takže myslím, že je celkem jedno, kolik komu je 😀

vladienka
25. led 2023

Ahoj, pisem ako protipol k tvojej povahe 🙂 ked bola prvorodena takto malicka,proste sme sa spolu hrali doma,varila som, isli sme von, jedno cvicenie za tyzden. Mam par kamosiek(byvalych kolegyn) s rovnako starymi detmi, to sme sa stretli tak dvakrat za mesiac, s bezdetnymi kamosmi tak 1x za 2 mesiace. Inak som bola spokojna a vikendy sme travili s manzelom. Na hristi a cviceni sa vacsinou s nikym nebavim, mam proste svoje kamaratky a nepotrebujem sa bavit s niekym cudzim 🤷🏻‍♀️ obcas si clovek nezavazne pokeca ale jasne ze o detoch. Takze tolko na vysvetlenie preco sa niektore maminy nechcu druzit, chapem ze extroverti budu mat problem s takym rezimom.

autor
25. led 2023

@lidija1234
@kacka1994 bydlime ted primo u vankovky, denne jsme v centru, a nemam problem prijet kamkoliv🙂) takze se klidne muzem domluvit na nejake kaficko🙂)

hani_na
25. led 2023

Hele, já jsem extrovert, pracovala jsem s lidmi, jsem komunikativní, umím si z mateřské role dělat srandu. Chodíme se starším synem na cvičení, plavání, do herniček, do mateřského centra atd., potkávám hodně mamin, většinou si tykáme a jsme taková komunita. Ale na takový ty zpřízněný duše, co jdou spolu každý den ven a probírají to samý, prostě nejsem. Zkusila jsem to a nevyhovuje mi to. Můj osobně názor je, že z těch denodenních rozhovorů o tom, jak dítě spalo, jedlo a jak po sobě manžel nic neuklidil člověk hrozně blbne🤷 Mám ráda diverzitu.

martinka_33
25. led 2023

@hani_na jo, to je kono, a najít mámh která má nejen stejne staré dítko, ale i podobné zájmy, nebydlí daleko a má čas a chuť se vídat, to není snadné...

monuleee
26. led 2023

Mám to úplně to samý. A brutálně se tesim až skončí mateřská a půjdu do práce mezi lidi...chlap to samozřejmě nechápe...

autor
26. led 2023

@monuleee ja se treba do prace netesim :D nemela jsem svou praci pred MD rada a nechci se tam vracet. Materska me jinak bavi, bavi me starat se o malou, hrat si s ni, blbnout. Miluju vareni a peci o domacnost.. ale rozhodne mi to nezabere cely dlouhy den :D takze pokud zrovna nevarim nebo negruntuju (to sama preziju, asistenci nepotrebuju 😂) tak bych rada byla mezi lidma. Ted je pro me svatek kdyz jdu s malou k dr nebo na fyzio a libuju si jak aspon na chvili pokecam s doktorkou a fyziopani 😂🥲

zuzekk
28. led 2023

Tak asi jedině lokální skupina na fb (lze i jinde??) nebo vyloženě inzerovaná kecací setkání, u nás jeden čas byla fb skupka na tzv. Kocarkovani, která sloužila jen k tomu, že se domluvilo kdy a kde, a šlo se.
Já nakonec místní matky našla spíš náhodou, základ skupiny byl ve cvičení s kočárky, kam jsem ale nechodila, nějak jsem se přimotala. Nevidame se často, ale lepší něco než nic, i jsme vyjeli do Jizerek a tak..