Šestinedělí. Co jste zvládaly a co jste nechávaly na druhých?

optimistic
8. zář 2022

Jaký jste měly ,,režim" v 6ti nedělí? Resp. co jste zvládaly a co jste nechaly na druhých. Jak moc vám okolí pomáhalo - s čím konkrétně a kdo? A zvládaly jste jít s miminkem každý den ven? Uvařit, poklidit? Nebo když spinkalo miminko taky jste ulehly?

cekamnazazrak
9. zář 2022

Ja budu v nedeli 5 tydnu po porodu, takze jeste porad v sestinedeli… dva tydny byl s nami manzel doma… ja jen kojila, mazlila, spala…. Manzel varil, uklizel, nakupoval, casto me i krmil, protoze vzdycky kdyz se polozi talir na stul, tak se to dite probudi a potrebije prso… 🙈🙈😂😂😂 venku jsme byli prvne koncem druheho tydne, jen na pul hodky a mela jsem teda dost… uprimne jsme od te doby bylo venku tak 5x… mala v kocare rve jak blazniva a ja to nemam nervy.. sem tam to zkusime, ale zatim se to nelepsi… navic bydlime ve 3. patre bez vytahu a stahat kocar s malou i podvozkem a pak to zase vytahat je pro me porad celkem narocne… taky kdyz mam vetsi namahu, tak porad hodne krvacim.. jinak je celkem neodlozitelna, ale v satku se jo zatim moc nelibi, vydrzi tam spat jen chvilku… vubec pres den usne zatim jen v posteli u prsa a nemuzu se od ni hnout, jinak je hned vzhuru… takze se vetsinu dne valime v posteli… 🤷🏻‍♀️🤷🏻‍♀️🤷🏻‍♀️

michaela_2
10. zář 2022

U prvního miminka jsem jen kojila a spala, kašlala na Uklid a jídlo si nechala nosit 💙

……………..

U čtvrtého jsem si nostalgicky užila 3 dny “hotelu” v porodnici a doma pak naskočila do běžného režimu se staršími dětmi 🙂

Nejmladší se mnou začal chodit na zimní stadion vlastně od svého čtvrtého dne.

gracinka7
10. zář 2022

@optimistic musela jsem zvládat všechno, včetně péče o zvířata i topení.

zuzineckah
10. zář 2022

@optimistic pro mě to byla nejkrásnější období u všech třech 🙂 Byly hodné, chrněly tak nějak normálně, kojila jsem a hrozně si je užívala. Manžel byl ve všem oporou, ale normálně chodil do práce, když přišel, tak s nimi trávil veškerý čas, koupal, přebaloval, choval... Prostě jako normální táta😇 Stíhala jsem vařit i uklidit, i když tip-top vše nebylo, ale to není ani teď 🙂 Měla jsem doma vždycky na střídačku babičky, nejdřív moji maminku, pak pár dní i s tchyni a pak cca týden jen tchyni. Skvělý to bylo, hrozně rádi na to všichni vzpomínáme❤

jola777
12. zář 2022

Prakticky celé šestinedělí jsem "nic" nedělala, jen jsem se válela s miminkem v posteli, vše ostatní dělal manžel. 🙂