Sezení - kdy si miminko poprvé sedlo?

chantallina
24. črc 2018

Ahoj maminky, zajímalo by mě jak si vaše mimco po první krát sedlo? Bylo to z polohy na bříšku nebo leželo na zádech? Za odpovědi děkuji

ronja55
24. črc 2018

@chantallina Syn 9 mesicu si sam seda 14 dni. Sedne si ze ctyřech. Jakoby zacouva dozadu a hodi zadek na stranu a sedi. Nebo si obcas sedne tak ze si lehne na bok a vnitrni rukou se odpichne a vytahne se do sedu. Z lehu je to pro deti narocne a delaji to az pozdeji.

areh
24. črc 2018

Syn začal sedět po půl roce tak, že byl na 4 a začal couvat a z toho si sedl. Nejdřív s oporou, pak bez.

nafuka
24. črc 2018

Z lehu by to ani být nemělo, správně ze šikmého sedu. Nevím jak to přesně popsat, snad @eficenka ti dá erudovanou odpověď🙂

andrejkabarankova
Autor odpověď smazal
Zobraz
vanea
24. črc 2018

Malý má 10,5 měsíce, nejde ani do šikmého sedu (spíš do šikmého lehu plážového povaleče :D ) a ani nesedí🙂 do sedu jde jen ze stoje a když se přitáhne, jinak vůbec....a nijak mně to netrápí...sed je završení vývoje, terapeutka je spokojená, takže já jsem taky🙂

luciklim
24. črc 2018

@chantallina v pul roce, take ze ctyrech nahodil sikmej sed 🙂

verionka
25. črc 2018

@chantallina V devíti měsících, že šikmého sedu 😉

dokument
25. črc 2018

Asi v 11 mesicich, napred lezl a pak si zacal sedat pres jednu nozicku sikmo, az po nejake delsi dobe sikmeho sedu si normalne sedl (coz je v poradku). Z lehu?

pandora197
25. črc 2018

Ze šikmého sedu v 9 měsících

simona_33
25. črc 2018

syn taky cca v 9 mesicich...

mia255
25. črc 2018

Z lehu na bříšku po sedmém měsíci 🙂

la_lilloise
25. črc 2018

V 7,5m překážkový sed, v 8m se naučila normální.

janousekzhk
25. črc 2018

dcera na čerstvých 10 měsících. Předtím ca od 8. měsíce byl šikmý sed

dokument
25. črc 2018

@dokument u nas z kleku. Z lehu byla jen otazka, proc z lehu by melo?

bartakova_veronika
25. črc 2018

malé bylo včéra 9 měsíců a ještě si sednout sama neumí, ale ona neumí ani lézt, plazit se ani stát na nožičkách ... to se postaví jen když si jí vezmu na ruku tak se odpéruje na nohy a stojí ... ale to je špatně .. napřed by měla lézt .. bohužel to zatím ještě nedělá ale chodíme cvičit vojtovku tak nám i ukazovala jak by si měla sednout .. nejlepší je to z boku kdy se opře o ruku a zvedá se do sedu ... nejraději by si sedala v leže na zádech .. to se zvedá do půli těla ale to je taky špatně .. tak uvidíme ..

aliishaa
25. črc 2018

Na konci osmého měsíce z sikmeho sedu 🙂.

konidana
26. črc 2018

Tak moje obě děti si poprvé sedly až ze stoje (pád na zadek:D). cca v 7. nebo 8. měsíci. (od 6.m lezly)

bayt
27. črc 2018

No tak poprvý si sedl právě před deseti minutama, je mu půl roku. Jen ten šikmý sed, takže z polohy na břichu.

bartakova_veronika
27. črc 2018

@bayt teeedy tak to je šikulka 🙂

bayt
27. črc 2018

@bartakova_veronika no jo hyperaktiv

ladyhacek
27. črc 2018

syn v 8 měsících a jak píše @andrejkabarankova > ze šikmého sedu

penelopaw
27. črc 2018

@chantallina holčička si nejprve začala stoupat, aniž uměla sedět, zkrátka se rozhodla si ty etapy přehodit 🙂. Takže až teď umí vzorně klečet, čemuž předcházel sed s jednou nožičkou dopředu a druhou dozadu. Klasicky ještě sedět neumí; včera jí bylo 11 měsíců. Do kleku a šikmého sedu jde většinou z pozice na břiše na všech čtyřech.

bartakova_veronika
27. črc 2018

@bayt no mě malá je lenivá .. raději válí sudy a nejraději by stála na nohou i když ani neleze ... sama si nesedne ale když jí posadím tak sedí .. což vím že je špatně a i na vojtovce nám to říká ale copak mohu 9 měsíční dítě nechat pořád jenom ležet? ona nechce .. chtěla by chodit .. ale musí napřed alespoň se chvíli plazit a pak na ty kolínka na čtyři ... chjo ... v něčem je hyperaktivní a v něčem lenivá ...

bartakova_veronika
27. črc 2018

@penelopaw malá by to také nejraději všechno přeskočila i když nám pořád fyzioterapeutka říká že je to špatně a že by alespoň chvilku měla lézt :-/

kittyy17
27. črc 2018

Starší v sedmi měsících, v devíti chodil. Mladší v jedenácti měsících, chodil ve čtrnácti.
Starší ve čtyřech letech stále zakopává na rovném chodníku a rozplácne se na břicho, oklepe se a běží dál jako tryskomyš, mladší je opatrnější.
Za mě je výhoda, když začnou později...

chantallina
autor
27. črc 2018

Holky mockrát děkuji za Vaše info 😊

leymea
27. črc 2018

Za pomoci postylky a nabytku si sedal od 9 mesicu. V 10 mesicich si zacal sedat bez pomoci v prostoru kdyz byl na ctyrech 🙂 lezt a stat zacal v 9 mesicich. Chodit kolem nabytku v 10 mesicich. Jsem zvedava kdy zacne chodit 🙂 dneska mu je 11 mesicu 😊

penelopaw
28. črc 2018

@bartakova_veronika tohle jsme měli u syna - ten na 11. měsících už běhal. Chodili jsme s ním k fyzioterapeutce s tím, že máme přestat, až přestane lézt. Říkala, že při lezení si dítě srovná veškeré pohybové vady samo, takže ho nemáme podporovat, když si bude stoupat, a většinu činností před ním dělat v kleče (zajímalo by mne, jak bych třeba žehlila 😀). Chlapeček sice lézt začal, ale vydrželo mu to tak 14 dní, pak si stoupnul a začal ručkovat kolem nábytku... Utěšuju se tím, že pokud na to nebyl zralý, tak to spraví vedení ke sportu a v nejhorším nějaká fyzioterapie v pozdější době...

bartakova_veronika
28. črc 2018

@penelopaw také chodíme k fyzioterapeutce ... řekla nám též že alespoň chvíli má napřed lézt a potom může chodit .. dokud si nesedne nemáme jí dávat sedět ... ale ona prostě sedět chce i když to neumí a stát na nohou chce taky raději než lézt ... když jí navádím na čtyři tak sice má tendenci těmi nohami nějak házet ale hned se zachvíli rozplácne a raději bude ležet a válet sudy ...

bielanevesta
29. črc 2018

Obe sa posadili zo šikmého sedu. Staršia v 8. mesiaci, mladšia na konci 10- teho🙂