Spánek 19 měsíční - během noci na dvě hodiny pauza

eicul16
26. črc 2021

Ahoj maminky,

chtěla jsem se zeptat, jestli měl někdo stejný "problém". Malá spinká v noci cca od 8. až půl 9. a ráno ji v 7 budím, přes den spí cca od 12. do půl 2., ale co mě trápí je to, že pomalu každou noc je dvě hodiny vzhůru... Do půlnoci spí krásně, ale většinou se pak vzbudí kolem 1. nebo 2. a dvě hodiny nespí... Světlo nezapínáme, max. dostane napít a přebalíme ji... Spí sama v postýlce vedle naší postele, u nás v posteli neusne ani za nic :D ty dvě hodiny si buď žvaní svou hatmatilkou nebo se po postýlce "potácí" a hledá polohu na spaní... Zkoušeli jsme to, že chce odešla z ložnice já, manžel, oba.. Ale nic nepomáhá :/ ani jsme nenašli duvod, proč se vždy vzbudí - možná tím, že se jí chce čurat, ale fakt nevíme...momentálně ani ne za měsíc mám termín porodu s druhou cácorkou a celkem mě to vyčerpává...
Přes den je hodně času venku, takže unavená "být musí :D "
Měl to někdo z Vás taky tak? :D pokud ano, co pomohlo nebo kdy to přešlo? 🙂 :D předem děkuji za odpověď 🙂)

felixfelicis
26. črc 2021

Měli jsme to tak cca 3 měsíce, důvod byly zuby - jakmile se prorezaly, noční bdeni prestalo. Posílám sílu, vím, jak je to náročné.

jane46
26. črc 2021

Naše patálie se spaním naší Barborky... To je kapitola sama o sobě. Tyhle noční mejdany znám moc dobře. Jen chci napsat, že rozdělený spánek byl dřív naprosto přirozený a některé děti to tak prostě v sobě mají. Taky doufám, že jednou bude spát celou noc (je jí 3,5). Ale nejvíc mi pomohlo se s tím smířit, že jí to tak vyhovuje a není to něco, co musím "opravit"

eicul16
autor
26. črc 2021

@felixfelicis moc děkuji 🙂 budu doufat, že to přestane :D malé chybí už jen posledni zadní stoličky, ale je pravda, že si častěji sahá dozadu do pusy no

eicul16
autor
26. črc 2021

@jane46 moc děkuji za reakci 🙂 my si na to zatím taky nějak zvykli, jen si nedovedu predstavit to, až ji dám později do normální postýlky, protože si myslím, že by pak začala vždy létat po celém pokoji, když by nespala 🤔