Spánek přes noc. Poradíte nějaké finty?

salamka1231
21. čer 2021

Dobrý deň. Mám chlapca co bude mat o par dni 5 mesiacov. Cez den mi od malicka nikdy moc nespinkal ale v noci vzdy spinkal krásne. Ale od kedy su v noci taketo tepla ja ho v noci prezliekam niekolko krat aj ked spinka pretoze ma dopotene bodicko ( s krátkym rukavom) a je cely studeny tak ho co dve hodinky cca furt prezliekam aby mi neochorel. Chudacik ss furt mrvi v noci a nema taky kludny spanok . Spinka vacsinou v plienke v tenkom bodicku s kratkym rukavom a ma ponozky tenke. Skusala som ho nechat spávať aj v spacom vaku ale to nechce . A viem ze znama nechava svoje bábätko iba v plienocke a v ponozkach ale to by bola malemu zima tak uz neviem poradite mi nejake finty aby sa mu lepsie spinkalo a nemusela som ho tolko krat za noc otravovať a vsetko prezliekat. Ďakujem

janinasm
21. čer 2021

@salamka1231 no a musí být na noc oblečený? Nech ho jen v plence, ne?

zelenaesmolda
21. čer 2021

@salamka1231 jestli je zpoceny nech ho bez bodycka ne?
Zima mu v tehle tropech fakt nebude

leniczka23
21. čer 2021

Ne nebyla by mu zima, nech ho v plence, to že je studený je právě dobře, se potí, tělo se ochlazuje.

emillyhk
21. čer 2021

@salamka1231 Mám taky skoro 5 měsíčního prcka a spí v overálku s krátkým rukávem a krátkými nohavicemi. Včera při ukládání do postýlky v ložnici 27°🤦‍♀️. Nepotil se, usnul během 10min. Kolem půlnoci jsem přes něj hodila dečku, protože už se dost ochladilo. Jinak předchozí noci jsem jenom během noci oblékla ponožky, které jsem zase kolem páté sundala.

amazonkajanik
21. čer 2021

@salamka1231 nechávala jsem syna jen v plence a přikrytý velkou plenou, co se dá použít i jako osuska a bylo mu pár týdnů ...

tojsemztohojelen
21. čer 2021

@salamka1231 a kolik mate °C v pokoji? Moje skoro 4 měsíční spí v pleně + tenkej spací pytel. V pokoji máme teď celou noc 24°C. Když je líp, máme tam 22°C a to má jestě k tomu tenké pyžamko kr.rukáv i kr. nohavice.

somalicats
21. čer 2021

@salamka1231 I u své nejmladší praktikuju to, že v těch vedrech spí jen v plínce a přikrývám látkovou plenou (kterou si moje šestitýdenní většinou stejně odkope 😀). Dělala jsem to stejně i u předchozích 4 dcer a nebyl nikdy problém. Roční spí taky jen v plíně, my ostatní spíme všichni nahatí, pyžama holky momentálně na sobě nesnesou, a to ani letní krátká, radši chrní nahé. A já, upřímně, taky.

salamka1231
autor
21. čer 2021

@janinasm no ked spinkal cisto v plienke tak sa mi triasol preto mu to bodicko davam

somalicats
21. čer 2021

@salamka1231 V případě, že mu je nahatému zima a v bodýčku se potí, zkusila bych bambusové oblečení - líp to ventiluje a tolik se v tom nezpotí...

salamka1231
autor
21. čer 2021

@somalicats dakujem za radu 🙂 vyskusam

mmmmmartinka
22. čer 2021

@somalicats ja malé dávám tilko..je to takový kompromis mezi bodyckem a jen plenkou