Spaní dítěte s rodiči v posteli

Ahoj holky speji vaši děti svama v posteli? Popřípadě co si o tom myslíte?
ptacatko01
Včera v 09:51
Za mě ani náhodou. Člověk může nedopatřením malé dítě zalehnout. Já mám malou v postýlce s monitorem dechu. Takže se nemusím bát že si nevsimnu kdyby náhodou přestala dýchat. Navíc s tím jak cestuje po postýlce by se se ani jeden nevyspali.
luj89
Včera v 09:59
Vzdy zalezi na mamince a diteti, takze je jedno jak to maji ostatni, musite se rozhodnout sama. Kdyby moje dcera spala v postylce, vypadalo by to asi tak, ze by pul noci prorvala a po kazdem jejim probuzeni bych ji musela uspavat v satku na mici, takže dekuji nechci 😃. Dceri je rok, uz 2 mesice se budi jen cca 3 x za noc, jen se pricucne a spime dal. Kdyz se budila po hodine do toho 10.mesoce, byla bych asi jako zombie kdyby spala v postylce. Jantedy zadnou vyhodu ve spani v postylce nevidim (vyssi riziko sids, dite se budi mene casto na kojeni, maminka nevyspala).
luj89
Včera v 10:00
@ptacatko01 Dite nezalehnete, je to instinkt. To spis zalehne ono vas 😃.Monitor dechu muzete pouzivat i kdyz spi dite s rodici - na plenku. Pokud vam obema oddelene spani vyhovuje, je to v poradku 😉.
codal
Včera v 10:01
Tohle je přesně jedno z témat kde neexistuje jediná správná odpověď. Naše dcera spi s námi, vyhovuje nám to, v postýlce se budila a ani já jsem nespala klidně. Takhle jsme všichni spokojeni a milujeme rodinnou postel.Mam kamarádku, která má holčičku v postýlce, teď ve dvou letech už i ve svém pokoji, vyhovuje jim to, malá je v pohodě, spi celou noc, bez problemu.Mam kamarádku,která chtěla mít syna v postýlce, budil se, byl tam neklidný, skončil v posteli. Mám kamarádku, co chtěla mít dítě v posteli, navzájem se budili, nespal nikdo, prcek skončil v postýlce a je mu tam dobře, spi celou noc.. je potřeba dát na svou intuici, umět se přizpůsobit situaci, nedejte na nevyžádané rady druhých, nenechejte se jimi převálcovat..Každý jsme jiný, každé dítě potřebuje něco jiného. To, že něco sousedce funguje neznamená, že to bude fungovat i nám. To, že mám dítě v posteli neznamená, že mi to automaticky zničí můj intimní život. To, že mám dítě v postýlce neznamená, že ho nemiluji, separuji a bude z něj nevyrovnaný jedinec. Nejsem špatná mama když mám dítě u sebe ani když ho mám v postýlce!!! Jsem dobrá máma, když poslouchám své potřeby a potřeby svého dítěte!!!
raduushka
Včera v 10:32
@garalela To souhlasím 🙂 proto jsem psala že doufám že se mu tam bude líbit a pokud ne tak hold bude u mě, ale určitě ne mezi mnou a partnerem ale na kraji postele s tím, že se udělá na postel zábrana aby malý nespadnul. Spíše si ale myslím že to s tou postýlkou zvládneme, mám dva mladší sourozence a všichni tři jsme spali ve svém 🙂
raduushka
Včera v 10:34
@codal Krásně napsáno 🙂
soleilll
Včera v 11:01
@bayt A já nekomentovala tebe. 😉
alcar
Včera ve 12:14
@misuled neber to tak vazne 😉
alcar
Včera ve 12:17
@luj89 dite se budi mene casto a maminka nevyspala? To si protirecis v jedne vete. Ja se spis setkala s tim, ze na nevyspani si stezujou matky,jejichz deti spi s nimi v posteli. Je toho cely facebook...porad vidim,jak matky foti sve deti v jejich posteli a k tomu komentar, ze kde se maji vyspat jako ony. A rano hazou fotky, fnukaji, na jakem kousku postele spaly ony.
emarali
Včera ve 12:20
@codal líp by to asi nikdo nenapsal 👍☺
sunflowerr
Včera ve 12:52
Syn spí od začátku ve své postýlce, kterou mám kousek od mé postele. Na kojení v noci vstávám tak 2x, malého nakojim a uložím zpět do postýlky. Nad ránem se mi syn už budí častěji, tak si ho na chvilku vezmu do postele, než vstaneme. Myslím, že je to každého věc, jak si to kdo udělá, tak to má...
luj89
Včera v 16:23
@alcar to neni protireceni. deti co nespi u rodicu mohou upadnout do hlubsiho spanku, cimz se mj. zvysuje riziko sids. Nemusi se pak budit treba po hodine ( jak by tomu bylo v pripade ze by dite spalo s rodici), ale treba po dvou hodinach. Maminka pak musi vstat, vzit dite, nakojit, neusnout u toho a treba na nekolik pokusu spici dite zase polozit do postylky. Maminky, co spi s detmi v posteli rano casto ani nevedi jkolikrat se ditko probudilo na kojeni. To vse je teorie, ktera ale nemusi podle me fungovat u vsech stejne. proto je vždycky nejlepsi ridit se svym ditetem 😉.
alcar
Včera v 16:47
@luj89 hlubsi spanek neni pricinou zvyseneho rizika SIDS. Pricina SIDS neni znama...tudiz hluboky spanek nicemu nevadi. Myslim, ze probouzeni miminka co hodinu neni uplne ideal. I miminko potrebuje projit REM fazi spanku, ktera pri buzeni co hodinu nema skoro sanci nastat. Takze s tim nesouhlasim. Ale chapu, ze kazdemu vyhovuje neco jineho. Mne vyhovovalo se probrat, vstanout, vzit dite z postylky, nakojit a zase ulozit. Neumela jsem kojit vleze. Rano jsem mela prehled, kolikrat mi mala pila...to pro me byla spis vyhoda.
martulka6188
Včera v 17:12
@alcar Deti nemaji REM fazi. Maji aktivni a klidovou fazi spanku, ta aktivni se podoba REM fazi u dospelych, ale neni to totez. Spankovy cyklus kojence trva cca 1 hodinu a kazda z tech fazi vca 30 minut.
garalela
Včera v 17:29
@raduushka zabranu na kraji postele mam,ale v prubehu noci se koji z obou prsou, takze stejne musis i z te strany k partnerovi. Mojibi partnerovi sourozenci rovnez spavali v postylce vcetne nas obou,proto jsem si uplne automaticky nakoupil takove veci jako pistylku,kolebku monitor. To ale clovek fakt nenaplanuje
superkousky
Včera v 17:42
Starší dva nikdy a nejmladší výjimečně. Jak to mají ostatní je mi fuk.Žádný názor na to nemám.
alcar
Včera v 18:03
@martulka6188 mylis se. U novorozencu probiha REM faze v 80% spankove doby. 😉
irena1111
Včera v 18:25
@nikolka2017 Já osobně zastávám názor, že děti mají spát ve své postýlce/posteli. Moje děti u mě spali jen když byly nemocné. Nicméně je to každého věc a sto lidí bude mít sto názorů. Udělej to jak cítíš ty sama a jak to tobě vyhovuje.
bayt
Včera v 18:35
@lida9 Uprimne mi staci, ze si novorozence soupla na samotku. A to nejde "jen" o jeho psychiku, ale nedoporucuji to ani lekari, zvysuje to riziko nahleho umrti miminka. Za me je to trapeni ditete.
iveee
Včera v 19:03
Maly spal v postylce prirazene u me postele asi do roka..po porodu spousta komplikaci a tezka nedozralost, takze mel dlouho i monitor dechu vzhledem k castym apnoe v nemocnici. Ale pres den jsem si ho brala na spani na sebe. Ted co mame vetsi postel, tak je u nas casto. Nekdy v postylce zase u me strany se snizenou bocnici. Az se narodi druhe, pujde syn s postylkou k manzelove strane..ale stejne zase bude vic spat mezi nami🙂 mne to nevadi..tulime se vsichni🙂 a za par let budu trapna matka, tak si to chci uzit 😅
lida9
Včera v 20:14
@bayt slova jako ,,soupla,, a ,,trapeni,, to je trochu mimo, nemyslis?? nase debata stejne nikam nevede a na nejake hadani na koniku se muzem vyprdnout... uzivej si vlastnich deti a ja zas tech svych🙂
isabelafuentes
Včera v 21:43
Tak já bych to, s dovolením, shrnula: Udělejte si to podle svého a nenechejte si do toho od nikoho kecat 😉 To mimochodem platí i ve spoustě dalších věcí.
luj89
Dnes v 08:34
@alcar spousta deti se budi po hodine, protoze samy nedokazou prejit do dalsi faze spankoveho cyklu. moje dcera mela obdobi, kdy pres den spala jen 30 minut a budicek, doted se po pul hodine na pul probere a zase usne. A neudelas s tim nic. Jinak sIds nema znamou pricinu, ale jsou tam rizikove faktory, ktere zvysuji riziko. Jednim z nich je prave oddelene spani.
martulka6188
Dnes v 09:10
@alcar Je to mozne, nebudu se prit, nejsem odbornik. Mam informace, jejichz zdroj je prevazne z internetu a hledala jsem je, protoze jsem podlehla obecne predstave, ze pulrocni dite uz prece ma prospat celou noc a u nas to tak nebylo a zdaleka neni do ted (dcera prave oslavila rok).

Abych prispela k tematu nasim pribehem, tak jsem nikdy neplanovala spolecne spani, dokonce mi to prislo nepochopitelne. Ale to se vam tak narodi kontaktni ditko a vsechno je najednou jinak 🙂 Takze do pul roku byla dcera velmi spava, ovlivnena novorozeneckou zloutenkou, na kojeni v noci jsem ji prvni tri mesice budila. Potom zacala vice prospivat, tak jsem budit prestala a cca do sesti mesicu spala bez probuzeni celou noc ve sve postylce. Potom se temer ze dne na den neco zmenilo a dcera se budila kazdou hodinu. Potom pro me bylo nemozne fungovat pres den a zachranilo me az spolecne spani.
alcar
Dnes v 09:24
@luj89 mas nejaky relevantni zdroj, kde je uvedeno oddelene spani jako rizikovy faktor SIDS?
@martulka6188 take mam tuto informaci z netu. Konkretne z Wikipedie. A i na jinych serverech uvadi, ze kojenec REM fazi ma (ne zadna podobna, jak ty uvadis). To jsou nepravdive informace.
reza1986
Dnes v 11:06
Nevidím na tom nic špatného
luj89
Dnes v 15:21
@alcar https://www.mamila.sk/pre-matky/dojcenie-a/spol... v clanku jsou zdroje.
Jinak k te rem fazi spanku jsem ted nasla i tady na wiki MK, ze se ditko muze pri prechodu do jine faze spankoveho cyklu budit.
jenny91
Dnes v 15:47
My měli malého cca měsíc vedle postele, musela jsem ho ale často držet v noci za ručičku, aby usnul. Pak jsem párkrát usnula při kojení a zjistila jsem, že je to tak v pohodě, když spí s námi. Postupně se tak přesunul natrvalo a vyhovuje nám to.

Začni psát odpověď...

Odešli