Spaní ve vlastnim pokoji?

rosa1993
13. srp 2018

Ahoj damy,

s kamoskou sme mely mensi rozepri na toto tema. Ona ma holcicku (1 rok) a od mala spi s nemi v posteli. Jako me to prijde dost nelogické. Jako chapu, lidsky kontakt a tak, ale aby v tech vedrech, upoceni, spali na jedne posteli? Navic se ji dost casto v noci budila, ted o neco mene. A kdyz sem rekla ja, ze mala Michaelka spi ve sve postylce i ve svem pokiji tak se uplne zjorzila. Me to teda vyhivuje vice, ke kojeni vstavam jen jedniu ta noc, spi jako andilek s jednou orestavkou 10 hodin a nemuzu si stezovat. S manzou se oba krasne vyspime, tak sem se chtela teptat na vass nazor jak to mate vy 🙂

elwe
14. srp 2018

malá má necelý měsíc a spí v postýlce vedle naší postele, protože se s ní v posteli hůř vyspím a malé je jedno kde spí. Ale popravdě instinktivně bych si přála ji mít u sebe v posteli a tulit se a mít ji tak i pod kontrolou, jestli dýchá, ale pohodlí při spaní u mně zatím vyhrává.

janawaes
14. srp 2018

@rosa1993 Myslím že oboje je v pohodě a záleží na rodičích, ale mi více vyhovuje tvoje varianta a to že jste vyspaní všichni a v pohodě. Pokud máš dítě i tak pod kontrolou, tak to je v pohodě, některé děti se ani tulit nechtějí a v těch horkách jsem ráda, že se na mě nic nelepí 🙂.

nafuka
14. srp 2018

Spím s dcerou v posteli a upocená nejsme ani jedna🙂

luciebx
14. srp 2018

Já teda taky nechápu ze někdo má v posteli roční dítě. Syn šel do svého pokoje v půl roce. Dcera ve 4,5 měsících. Krásné spime. Nikdo nikoho nebudí. Super.

no_title
14. srp 2018

@rosa1993 jo, tak už se to naštěstí ztratilo, asi to bylo tou lehčí nedonošeností. Teď už má rok. A jinak na manželské povinnosti v noci stejně není nálada, člověk je tak unavený atd.

gnozka
14. srp 2018

@luciebx jo taky to u nás takhle
Bylo . Taky jsem si říkala jak někdo muže spát takhle a podobně . První dcera spala sama v pokojicku od 4 měs . Úplně na pohodu . A teď ? Budou ji tři a proste se to zlomilo . A kdxz mi kamarádky dávají najevo ze je to teda hrozny tak se jich zeptám . Co by teda poradily?? Vy byste nechala své dítě plakat v pokoji a volat mami ? Když vidíte ze má ted potřebu proste být u vás ?

veli
14. srp 2018

Taky mě překvapilo,jak ožehavé tohle téma je...My plánujeme dát hned malého na noc do vlastního pokojíčku,který sousedí s ložnicí.Dveře otevřené a monitor dechu jako pojistku.Beru to spíš tak,že volíme ze začátku vlastní nepohodlí a že se v noci víckrát projdu...ale moje okolí,hlavně matky teda,reagují,jak když chci dát dítě do baby boxu🙂Naštěstí je mi to jedno.Pro dítě jsme se rozhodli z jiných důvodů,než aby s námi spalo v posteli,což je nejčastější argument,že děti si znamé pořizovaly,aby byly s nimi🙂)) Ono kontakní rodičovství je pěkná věc,ale myslím,že je fér dát i miminku vlastní prostor a klid 🙂 Každému jak vyhovuje, oba způsoby považuju čistě za volbu,a ne nutnost.

gnozka
14. srp 2018

@veli jo ja s vámi souhlasím 🙂 ja to měla stejně 🙂 úplně stejně . Také nezastavam 100 % kontaktní rodičovství . Také jsem říkala jak i rodiče musí mít svůj klid a pod . Druhé dceři je 7 měs. Také spí ve svém pokojicku . Ale první se proste teď rozhodla ze nás potřebuje . Proste se to zlomilo a za boha nechce spát sama v pokojicku . Mám ji vyhodit ? 🙂

dadamatysek
14. srp 2018

Ahoj! Vůbec nechápu, jak moc se v současné době řeší, která co jak děláme. Kojení versus UM. Domácí strava versus kupované příkrmy. Šátkování versus kočárek a další a další..
Máme spoustu vymožeností pro pohodlnější starání se o děti. Ale v tom porovnávání asi i díky netu je doba poměrně náročná. Zvláště pro maminky, pro které je důležité, co si kdo myslí.

Od narození jsem spala s dceruškou v jejím pokoji ve velké posteli. Moc jsem se nevyspala. Kdykoliv se zavrtěla, byla jsem vzhůru. Nebo jsem na ní s úžasem zírala, jak je překrásná. 🙂
Po pár měsících jsem zjistila, že spí mnohem klidněji a nebudí se, dokud nepřijdu do pokoje. Takže jsem se zkusila přestěhovat na čas do ložnice. Máme ji naštěstí hned vedle. A světe div se! Naše malá od té doby začala spinkat 7 až 10 hodin bez probuzení! Koupili jsme tedy dětskou postýlku a s trochou smutku jsem se od naší berušky vystěhovala.
Možná ten kontakt nepotřebují ani tak miminka, ale spíš my..maminky. 🙂 Obojí je v pořádku. A nikdo by neměl soudit, když to má někdo jinak.

veli
14. srp 2018

@gnozka každé dítě je jiné:moje se sestra prý za rodiči do ložnice stěhovala každou noc,a nikdo ji nenavadel,já prý nepřišla nikdy,až ráno na hraní🙂 Samozrejme maleho z ložnice vykazovat nebudu🙂,případně ho přestěhuju,když to jinak nepůjde,ale jsem rozhodnutá dat tomu šanci hned od začátku na spaní samostatne,než potom malého preucovat v roce spát samotného.

gnozka
14. srp 2018

@veli jj přesně . Dcera byla také od malá spíše nekontaktni . Spala lépe když byla ve své postýlce . Ale proste kolem 2 roku slus a ani a boha nechce být ve svém . Proste jsem se s tím smířila a říkám si ze jednoho dne se zase vrátí do pokojicku 🙂

gnozka
14. srp 2018

@dadamatysek jj jak říkáte . Od te doby co se to u nás úplně změnilo také nesoudim a nekomentuji .

mku
14. srp 2018

@veli taky jsem mela tuhle predstavu🙂 jenze pak stacilo par noci, kdy se mi dite kvuli refluxu pozvracelo a uz bylo u me, abych ho mela pod kontrolou... a bohuzel ted ho jako rocniho zatim od sebe z postele neumim dostat...
Dcera se mnou nespala jako mala nikdy, zlomilo se to cca ve trech letech a pak jsem ji z postele dostala az kdyz sla do skoly... a skoro do desiti let jsem ji musela uspavat u ni...
Deti si reknou sami jak to chteji

luciebx
14. srp 2018

@gnozka tak samo ze plakat určitě ne. To by se nedalo. Ale dokud dítě je spokojené. Jen ať je ve svém