Stolice u ročního miminka. Kolikrát a jakou má konzistenci?

majda2023
7. únor 2024

Ahojky všem, chtěla jsem se zeptat maminky, kolikrát vám malé chodí na velkou a jakou to má konzistenci? Mé dceři bude jeden rok a už asi 4 měsíce máme s kakanim veliké problémy. Strašně mi u toho pláče, je rudá jak tlačí a kaká jednou za 3-4 dny. Bobiky má hodně tuhé. Doktorka říkala,že je to normální. Prý si její zažívací trakt uzpůsobuje na pevnou stravu ne jen mléko, ale takhle dlouho? Chtěla jsem se zeptat zda to má, měl někdo podobné a zda se to vyřešilo samo. Jediné co mi doporučila doktorka zvýšit příjem tekutin a víc jablek a hrušek na zjemnění stolice. Pomohlo to jen na začátku, asi první dva týdny. Děkuji moc všem za rady.

uzivatelkapetra
7. únor 2024

@majda2023 u nás je to taky bída s vyprazdňováním, sice nebrečí, ale bobky má tuhé dost. Už jsem chtěla kojit jen v noci, ale vrátila jsem se i k nakojení jednou za den, protože mi přes den vypije tak deci a půl, což mi přijde fakt málo.

majda2023
autor
7. únor 2024

@uzivatelkapetra tak já s tímhle problém nemám..většinou mi vypije 2 flašky čaje a ještě má i Sunar. Takže vím, že tím to nebude....jen už nevím co s tím...už jsem zoufalá a nemůžu ji nijak pomoct, když mi pláče

uzivatelkapetra
7. únor 2024

@majda2023 a zkusit jiné mléko? Co tady čtu, tak někdy to pomůže

majda2023
autor
7. únor 2024

@uzivatelkapetra už jsem zkoušela hipp, bebu, Nutrilon, a jediné po čem mi nevrací je Sunar

majda2023
autor
7. únor 2024

@uzivatelkapetra a navíc ona má flašku sunaru jen ráno a někdy odpoledne když chce

uzivatelkapetra
7. únor 2024

@majda2023 tak nevím, zkusila bych ještě třeba probiotika (to trvá než to zabere) a hipp prodává švestkovou šťávu, tak zkusit i tu

majda2023
autor
7. únor 2024

@uzivatelkapetra děkuji vyzkouším ty probiotika i tu šťávu...i když si myslím, že ta stává je jen na akutní problém...nevím zda ji můžu dávat denně

trilien
7. únor 2024

@majda2023 takýto problém nemáme, ani sme nemali. Naša sa vyprázdňuje 2x denne. Koľko zje denne varenej/dusenej zeleniny? Ma dosť tuku v strave? (Lyžička oleja, alebo masla do zeleniny) Jedáva biele jogurty (2-4 tuku)? (Probiotiká nemajú žiadne obmedzenie, čo sa týka doby užívania)

majda2023
autor
18. únor 2024

@trilien tak už jsme to vyřešili. Teď už mi chodí 2-3 denně a už jí to nebolí. Dělali to kaše co jsem ji vařila na noc...přestala jsem je dávat úplně a najednou kaká....nikdy by mě to nenapadlo. Děkuji všem za rady moc jste mi pomohly

trilien
19. únor 2024

@majda2023 to je super 👍🙂 Naša jedáva rozvarene vločky na večeru (jahlové, ovesne, pohánkové, prip ryži, quinou, jahly). Instantné kaše bojkotuje 😁