• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Svazování miminka na spinkání. Může mu to ublížit?

6. ledna 2012 
@luthien.k já se s tím taky neshoduju, jen jsem myslela,že se tady vede diskuze,každopádně svazování je z dob našich babiček a taky nikde nepíšou,že je to správně.Nicméně vítězí selský rozum a i já si myslím,že pro dítě je větší přínos klidná vyspaná maminka a ne rozklepaná hromádka nervů.
@apollo11 :slight_smile:
25. zář 2011 ve 12:21  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Já malého zavazuji od narození do plínky a do rychlozavinovačky. Ale pouze na noc. O půl 8 večer ho zabalím a spinká téměř každou noc do 4 někdy i do 5 do rána. Je pak pěkně odpočatý a má dobrou náladu. Malý má 2 měsíce.
27. zář 2011 v 07:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
naše Terka byla svazovaná skoro do roka, Oskar tak cca do 5ti měsíců
8. říj 2011 v 08:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
zavinování je geniální věc, večer po sedmé zavinu pevně do plenky a pak do rychlozavinovačky, zklidní se a ví, že se jde už spinkat, už je z toho takový náš rituál :slight_smile: např. Karp ve své teorii čtvrtého trimestru zavinování jednoznačně doporučuje, když byl novorozeně rozhodně to zabíralo, jinak hodně plakal, teď jsou mus koro tři měsíce a spí prostě klidněji, tak proč ne ; )
8. říj 2011 v 08:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lukava @lines @pantomima prosím, nemáte nějaký odkaz na obrázkový návod? :stuck_out_tongue_closed_eyes:
malý se mi vždycky strašně rychle rozváže, asi ho motám blbě... a hlavně, co nohy? on kromě máchání ruk pořád kope nožičkama a pak nemůže usnout. Vázání podle naší dr nechává nohy volné, tak nevím, jestli to jde i jinak..
8. říj 2011 ve 12:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
http://www.modrykonik.cz/fotoblog/pantomima/album/oskarek-1-mesic/6046553/ foto mýho malýho, vydrželo to docela dlouho, apka jsem koupila Kiddopotamus zavinovačku....ještě jednu prodávám...ale i tu jsem někdy musela ještě přes nohy zajistit plenkou
8. říj 2011 v 18:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vodni z plínky(musí být ale ta větších rozměrů - já mám 80x80cm) udělám trojúhelník a položím ho tak, že horní cíp má pod hlavičkou. Nejdřív mu dám jednu ručičku podél těla a přeložím pravý cíp plínky, který, tím že je plína velká dosáhne až pod zadeček malého, takto cíp "obmotám kolem něho a snažím se už tím prvním cípem přikrýt nejen levou, ale i pravou ručičku a potom přeložím levý cíp a zase cíp obmotám až pod zadeček. Je to stejný styl zavazování jako u rychlozavinovačky, jen možná ho zkuste dát do toho vrchníhu cípu ne úplně nahoru, ale trošku níž. Nožičkama malý taky máchá a kope, ale pokaždé po chvíli přestane. Pokud má pevně svázané ručičky, po chvilce se cekově zklidní.
19. říj 2011 v 11:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@zazulka Ahojky...možná trochu pozdě...ale odpovím...moc sem už nechodím, tak jsem nevěděla, že se mě někdo na něco ptal. :sunglasses: Našeho malýho jsme zavazovali zhruba do 10-11 měsíců...pak začalo být v létě teplo a on se potil a nelíbilo se mu to...už se z toho stejně sám vymotával a tak to samo nějak přestalo...neboj...zavazuj dokud budete potřebovat a ničím se nenervuj, dokud se mu to bude líbit a nebude se kvůli tomu nějak budit nebo tak, tak bych pokračovala jak jste zvyklí :wink: u nás ten přechod pak byl úplně v klidu a malýmu jsou teď víc jak dva roky a pořád spí krásně...teď už sám ve svým pokojíčku ve velké posteli a pořád usíná sám, bez jakékoli asistence...všechno je jednodušší a myslím, že to je tím klidným začátkem a tím, že se to naučil hezky od malička :wink:
27. lis 2011 v 17:25  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@grabu ahoj, to nevadí :slight_smile: Už nesvazujem, týden před půl rokem šel do pokojíčku a spaní máme jakž takž pod kontrolou :slight_smile: Ale děkuju :wink:
29. lis 2011 ve 20:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak já nakonec svazuju i druhé dítko :grinning: ale teda včera už se mu to nelíbilo a byl tak vzteklej že nevim zda s tim nechce skoncit :sweat_smile:
3. led 2012 v 16:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek