Syn 19 měsíců vůbec nevydrží sám 😞

ssssseeeee
15. kvě 2017

Maminky jsou zoufalá :( od mala jsem se synovi snažila hodně věnovat, ale teď zjištuji že to byla velká chyba ..... vůbec nevydrží si sám hrát, a když už tak max 5 minut nebo ho musí něco hoodně zaujmout... je to na zbláznění, při vaření ho mám omotaného pod nohama, nebo v jedné ruce děcko, druhou rukou vařím, stále si vyžaduje pozornost... chytí někoho za ruku, dovede na koberec, aby si s ním třeba něco stavil, nebo si třeba hraje sám ale prostě musí u něho v té místnosti někdo být ...strašně rád pomáhá, takže ho zaměstnávám ve stylu uklízení myčky, prádlo , vysávání atd ... ale jinak si s ním absolutně nic neudělám , už jsem z toho na nervy.. máte podobné zkušenosti nebo nejlépe zaručenou radu jak dál ? Jinak je hrozně chytrý, šikovný, má moc dobrou paměť, je to miláček ale už to fakt nedávám deno denně pořád řve protože není po jeho...

arwen_arina
16. kvě 2017

Knizky jsou taky skvely napad. Pakrat spolu precist a pak ho nechat, at si "cte" sam...nechat dite samo s knizkou je dobra vec, zabavi se tim.

arwen_arina
16. kvě 2017

@alkuska a co tve konicky apod.? Mas cas i sama pro sebe?

arwen_arina
16. kvě 2017

@jezz13 jj vysvětlit se to musi...a za kazdou chvilku, kdy zvladne byt dam,pochválit. Ale uprimne-lepsi zavřít do ohradky na hodinku a vydechnout, nez byt vynervena a treba na to dite vzteky vybuchnout:( to je podle me nejhorsi

arwen_arina
16. kvě 2017

Ale abych tu nepusobila jako uplna drsnomatka,napíšu,jak to delam ja: mam dcerku v ohradce v kuchyni, kde jsem cely den, vydrzi si hrat sama klidne i 4 hod.denne, ma me na ocich, ale hraje si sama,stridame to,hodinku si hraje sama,pak si povidame,hrajeme si,mazlime apis.a pak zase sama. Ma to.nastavene od narození, pro rypalky-vyrvat ji nechávat.nebylo potreba-prijala nastaveny rezim. A vyzaduje ho, kdyz je treba u prarodičů,chvili si s nimi hraje,ale pak chce svuj klid a hrat si sama. Zadne kriceni, zadne nervy, zadna zhroucena matka, vse v pohode. Ale dite holt potrebuje pevne mantinely.

dora13
16. kvě 2017

@arwen_arina temer dokonaly navod, jak vychovat z ditete frustrovaneho neurotika, gratuluji. Zajimalo by me, jak by ses citila, kdyby nekdo neco podobneho delal tobe...

Jinak, zakladatelce, ono je to fakt hodne o povaze -- starsi syn byl jako mimino superkliste, tam jina moznost nez se mu nonstop venovat proste neexistovala, pak se postupne zacal osamostatnovat a ted ve trech letech je samostatny az moc😅 Ale to je proste povaha, klidny introvert, podle me vychovou v tomto ovlivnis jen velmi malo.
Kazdopadne, urcite bych doporucila tu ucici vez (da se celkem snadno vyrobit z IKEA schudku a lati, neni treba kupovat za dvojku), to by vam mohlo hodne usnadnit vareni -- bude vedle tebe, muzes mu davat ruzne drobne ukoly. A jinak hodnr trpelivosti a pevne nervy😅 Prejde to.

dora13
16. kvě 2017

(Reakce se vztahovala k dvouhodinovemu vyrvani v zavrenem pokoji)
@arwen_arina

normalnimatka
16. kvě 2017

@arwen_arina souhlasim s pevnejma hranicema a důsledností. málokdo to umí, a není to vůbec jednoduchý, ani když si toho seš vědomá a chceš to praktikovat ve výchově. ono totiž STRAŠNĚ záleží na tom, jaký máš dítě....a zrovna schopnost hrát si sám se nedá "vychovat". a už vůbec ne nějakým necháním řvát. kdejaký dítě bys nasrala už jen tím, že ho strčíš do ohrádky, když chce běhat a objevovat. tudíž mluvila bych s trochu větší pokorou, obávám se, že kdybys měla jen o trochu jiný dítě, nebude ti to fungovat ani na dceru, ani na neteř...i když jak říkáš, ani si k tomu dceru nemusela výst...prostě to uměla, hrát si třeba, odmala. ale pak tady nešiř moudra, že to lze dítě tak snadno naučit...

nafuka
16. kvě 2017

@jipe jo tohle je hodně přes čáru, takovou švagrovou bych zahlušila. Děti jsou malé jen chvilku a neslyšet na jejich potřebu blízkosti je zvěrstvo.

normalnimatka
16. kvě 2017

jinak mám pocit, že u autorčina dítěte není podle autorky problém v tom, že se tolik nezabaví sám, spíš jakože nevydrží bejt sám, a to je už úplně normální. já bych ani nenechala dítě do nějakejch dvou let si hrát v jiný místnosti, než jsem já... moje dítě by se teda možná zabavilo, jen by provádělo lumpačiny:D

arwen_arina
16. kvě 2017

Takze nakonec ja, ktera sve dite nespustim z oci ani na chvili,jsem za hyenu. Ale podle me je mnohem horsi pak na nevychovane deti rvat v obchodacich apod. Nehlede na to,ze v zivote budou muset poslouchat-ve skolce,skole,v praci...a kdyz se to dite nenauci,bude hlavne ono samo trpet. Mne tady osocujete,ale jak by bylo vam v kůži tech deti? Chcete chvili klid a porad vas nekdo taha...nevite,co mate delat, protoze jednou se chova maminka tak a podruhe tak...vsechno muzu a pak na me za to maminka krici. Apod.apod. Neni horsi tohle? Dobre, vyrvat je trochu drsne, ale co treba fakt dat dulezity ukol, ktery mu cas zabere? A pak vychvalit az do nebe🙂 ale nevymeknout, kdyz se vzteka. Ono ne vzdy deti placou,kdyz je neco boli nebo jsou smutne, ony si casto jen vynucuji nasi pozornost a dite by stredem pozornosti nemelo byt vzdy a vsude, protoze az pujde do skolky a do skoly,taky nebude.

arwen_arina
16. kvě 2017

@normalnimatka to ja teda taky ne...jasne,mamince jsem to poradila s nadsazkou, dve hodiny zavrete vyrvat...idealni,aby si umel.hrat v místnosti, kde ona je s nim. Ale sama vim, jake to je,kdyz se matka dostane z unavy a nervu do afektu. Mam z toho hruzu, co se pak muze stat :(

arwen_arina
16. kvě 2017

Jinak k ohradkam-lepsi dite v ohradce nez dite s popaleninami a opareninami, ne?

arwen_arina
16. kvě 2017

@dora13 ja jako mala si hrala bezne v ohradce,mama pracovala vedle v pokoji,videla jsem ji dvermi a neuroticky ani frustrovaný jedinec nejsem...

gamma
16. kvě 2017

Taky jsem měla na děti ohrádku, od 4 měsíců do cca roka. Pak jsem je nechala běhat už volně, protože v tu dobu už oba věděli na co smí sahat a na co ne. Děti musí znát hranice, stejně jako je znají dospělí. A člověk musí být opravdu důsledný, to je celé kouzlo

arwen_arina
16. kvě 2017

Ja teda nevim, ale podle me by i mama mela myslet na sebe, mit chvili klid jen pro sebe,sve konicky...mit na sobe zavesene dite 24hod.denne je na zblazneni, i když to dite mama.miluje. a prave ze ho miluje,si musi predevsim pro nej zachovat dusevni a fyzicke zdravi. K cemu diteti bude vyhasla a vycerpana matka, to mi reknete. Tady na MK mi prijde, ze cim vetsi matka "mucednice" je, tim je vetsi hrdinka, ale tak to prece neni. Nase deti nas potrebuji odpocate a silne, ne nervni trosky.

arwen_arina
16. kvě 2017

@gamma ja si to myslim taky,přesně...kdyz jsou male, radsi chvili do ohradky nez uraz

kamiska
16. kvě 2017

@arwen_arina ty jo, predstav si, ze 3leteho ani 3 mesicniho nikde nezaviram a nenechavam rvat a na zhrouceni rozhodne nejsem . To je tedy navod....

nafuka
16. kvě 2017

@kamiska já malou taky nikde neseparuju a ještě žiju a mám čas psát do téhle diskuze.😉

kamiska
16. kvě 2017

@nafuka me desi, ze toto jsou pak deti, se kterymi se budou moje potkavat a treba kamaradit. Kolikrat je starsi na hristi uplne paf, jak se nekteri rodice chovaji k detem.

radka8888
16. kvě 2017

Ja instituci ohradky uplne nenavidim. Mam dve zive deti, ktere chteji abych si s nima hrala, ale vedi, ze kdyz si sednu k pracovnimu stolu, tak me proste musi nechat. Vecer sedime se starsi u stolu, ona is maluje a ja pracuju. Mala 15m taky chce byt porad se mnou, ale proste je naucena, ze kdyz si sednu k pocitaci, tak si jde neco pohrat sama a vi, ze kdyz me chvilku necha, tak si pak pujdu hrat s ni....jde o to podle me je nechavat, kdyz vidim, ze se sama zabavi, byt i na par minut nevstupuju do toho...mezi tim se jim venuju, ale ta ctyr leta kdyz se ji rekne klidne si hraje dve hodiny sama...treba kdyz jsem byla nemocna. Cas na sebe mam a kdyz se mi zda ze ho nemam, tak deti predam manzelovi a jdu pryc. Kazdopadne fungujeme bez ohradky a dost v pohode.

dora13
16. kvě 2017

@arwen_arina motas dohromady pate pres devate, veci, ktere spolu nesouvisi... to ze nechas dite rve hodiny rvat v ohradce ti fakt nezaruci, ze bude poslusne v obchodaku. A nikdo te neoznacil za hyenu, ze mas dceru v ohradce, vsechny ty pobourene reakce se vztahovaly ke dvema hodinam rvani v ohradce ve vedlejsim pokoji, coz jsi radila v prvnim prispevku. Tak to neprekrucuj a nedelej ze sebe obet rozhorcenych supermatek🙄

karlajasmine
16. kvě 2017

Cetla jsem nedavno super clanek o tom, jak motitovat dite pozitivnim zpusobem k tomu, aby si hralo samo. Ty tri pokyny jsem zacala dodrzovat a vidim u svyho 18ti mesicniho ditete obrovskou zmenu. Predtim mi visel puldne na noze a porad chtel, abych si s nim hrala, ted je v klidu a casto si i hraje sam.

1) Po ranu (nebo v dobe, kdy to dite nejvic vyzaduje) si vyhradit cas jen a pouze na hrani s ditetem. Neodbihat od hrani s ditetem, aby clovek dal neco varit nebo poklidil pradlo.. proste fakt si hrat jenom s ditetem dokud z toho dite neni vycerpany. Jinak ma dite pocit, ze si s nim nehrajete naplno, a neustale se bude bat, kdy zase odbehnete, a pak za vama behat a chytat vas za nohy.

2) Po hrani s ditetem, kdyz si potrebujete delat domaci prace, dite vzdy zapojit, pokud se vas dal dozaduje. Dat mu do ruky hadr, smetacek, cokoliv, aby vam mohlo pomahat.

3). Ve chvili, kdy si dite spokojene hraje samo, zasadne ho nerusit. Nemluvit na nej, nevolat ho k obedu nebo k veceri, pokud to neni nezbytne nutne, neprebalovat ho, neuklizet u nej.. proste ho nechat si nerusene hrat, dokud to vydrzi.

Jinak to dopada tak, ze vy mate dite cely den u nohou, mate pocit, ze jste si s nim cely den hrali, ale ve skutecnosti jste se cely den snazili delat jine veci a to hrani do toho zakomponovali prubezne, a to pak nevyhovuje vam ani diteti.

Tohle se mi strasne osvedcilo.

jezz13
16. kvě 2017

@normalnimatka Zadavatelka ale píše, že si syn právě hrát sám neumí déle než 5 min a vyžaduje něčí pozornost. To podle mě fakt zas úplně normální není.
Podobně to má právě kamarádky syn, ona musí být prostě furt u něj - třeba na lezecké stěně si všechny děti hrají v dětském koutku a občas vykouknou, jestli vidí rodiče. On si sice hraje v koutku s autíčkem nebo s ostatními dětmi, ale kamarádka musí sedět na schodech koutku. Jakmile se vzdálí o 4 metry (pořád na ní dítě vidí), začne syn hystericky brečet. Pokud na něj zavolá, ať jde tedy za ní, stojí dál v koutku a volá jí. Doma si sice "sám" staví na koberci vláčky, ale ona musí sedět na tom koberci s ním... Běžné dítě si podle mě bude ty vláčky stavět třeba v kuchyni a bude mu stačit, že tam mamka poblíž vaří, ale nebude vyžadovat, aby mu věčně věnovala pozornost. A to už podle mě je možné (a nutné) "trénovat" bez ohledu na povahu dítěte.

zuzazidkova
16. kvě 2017

Dcera má 20 měsíců a máme to úplně stejně ...Doma si vůbec nedokáže sama hrát, pořád musím být u ní a zabavovat ji jinak se vzteká , řve ....Venku je ale zlatá a na hřišti si vyhraje sama , na zahradě taky litá sama a nepotřebuje mě vůbec ....Až jsem zkoušela doma cokoliv tak prostě ne a ne si hrát sama ...Takže spolu vaříme, uklízíme, vytirame , pak si hrajeme a snažím se být co nejvíce venku 🙂

alkuska
16. kvě 2017

@arwen_arina to víš že mám 🙂 mám podobný názor jako ty, matka potřebuje být vyrovnaná osobnost a to vyžaduje i malou dávku "sobectví" 🙂 dceři se věnuju hodně, ale jsem schopná ji předat manželovi a jít si po svých.

Já jsem reagovala na to, jak holky nade mnou psaly o tom vaření. Hodně lidí totiž ani nenapadne, že zrovna školní jídelny vařívají i pro veřejnost, a přitom je to logicky jídlo vhodné i pro děti. Já se o jednu porci podělím s dcerou a hodně mi to ulevilo že nemusím v týdnu vařit.

drakenn
16. kvě 2017

@karlajasmine ja jsem to takhle delala, kdyz byli kluci mensi a u nas to fungovalo na 100%.

jipe
16. kvě 2017

@arwen_arina tak já rozhodně nedělám jen to, co chce dítě, nicméně nijak extra mi nevadí, že si hraje v kuchyni, kde vařím a pomáhá mi, nepotřebuju, aby vydržel hodinu sám v pokoji. samozřejmě přes některé věci nejede vlak, když si chce se mnou prohlížet knížky a já potřebuji vařit, vysvětlím, že ted nemůžu a nabídnu nějakou aktivitu v kuchyni, obvykle pochopí. U knížek vyžaduje moji asistenci, ukazuje na obrázky a já pojmenovávám nebo on ukazuje na otázku kde je. Moc toho zatím nenamluví :( Jednou mám dítě, tak faakt nevím, proč bych ho na dvě hodiny zavírala do pokoje, když většinu věcí můžeme dělat společně

jipe
16. kvě 2017

@arwen_arina ehm, takže čtu dál a ostatním radíš zavřít dítě na 2 hodiny do pokoje a svoje dítě máš nonstop u sebe v kuchyni?

mammoth007
16. kvě 2017

Tak ja teda zadny ze svych deti nenechavala vyrvat, ani nenutila hrat si samo. Prvni dcera se naucila hrat sama kolem ctvrteho roku, do te doby se me non stop drzela za sukni, syn me nikdy k hrani nepotreboval, ba naopak, byl tak rad sam, az mela doktorka pocit, ze jde o autismus. Nasi nejmladsi je rok a pul a je se mnou nonstop. Bez ohledu, jestli si hrajeme, varime, nebo se jen valime. Obcas ji nebavi to co zrovna delam, tak se me snazi odvest pryc, to ji proste predam tatinkovi nebo sourozencum, nez dodelam, co potrebuju. Nerozciluje me to, nemam potrebu na ni kvuli tomu kricet a, uz vubec to nevnimam jako otroceni, ci jak to tu bylo napsano. Kazdemu svemu diteti jsem vzdy venovala tolik pozornosti kolik potrebovalo a z tech dvou starsich jsou prozatim naprosto sobestacni jedinci, takze bych to ani nevidela jako rozmazlovani. Pro me je to pouze zpusob, jak dite ujistit, ze jsem tu pro nej kdykoli bude potrebovat. A tak nejak pocit mych deti je pro me dulezitejsi nez aby bylo perfektne uklizeno, takze co nestihnu me nechava chladnou. Prace neni zajic 🙂

redkev
16. kvě 2017

@arwen_arina to teda opravdu zní dost drsně!! Četla jsem všechny komentáře a dost se nedivím, že tu maminky tak reagují! Jako zavřít dítě do ohrádky na dvě hodiny a uč se Já za chvilku příjdu je fakt drsný!! ale jestli Vám to takhle zafungovalo a dítě je bez následků tak klobouk dolů! Mám vlastně skoro trojčata a od malička jsem žádnou ohrádku nepotřebovala! zabavila jsem je a u toho uvařila, uklidila atd... Prostě to chce čas a odhodlání je to naučit a nasměrovat je tam kam potřebujeme! Rozumím Vám v tom, že nemáme být otroci svých dětí a to mnohé maminky dělají, ale to zavřít ho s hromadou hraček a postarej se je fakt divný!! Ještě bych to pochopila při učení samostatného usínání! Estevillova metoda!