Syn 19 měsíců vůbec nevydrží sám 😞

ssssseeeee
15. kvě 2017

Maminky jsou zoufalá :( od mala jsem se synovi snažila hodně věnovat, ale teď zjištuji že to byla velká chyba ..... vůbec nevydrží si sám hrát, a když už tak max 5 minut nebo ho musí něco hoodně zaujmout... je to na zbláznění, při vaření ho mám omotaného pod nohama, nebo v jedné ruce děcko, druhou rukou vařím, stále si vyžaduje pozornost... chytí někoho za ruku, dovede na koberec, aby si s ním třeba něco stavil, nebo si třeba hraje sám ale prostě musí u něho v té místnosti někdo být ...strašně rád pomáhá, takže ho zaměstnávám ve stylu uklízení myčky, prádlo , vysávání atd ... ale jinak si s ním absolutně nic neudělám , už jsem z toho na nervy.. máte podobné zkušenosti nebo nejlépe zaručenou radu jak dál ? Jinak je hrozně chytrý, šikovný, má moc dobrou paměť, je to miláček ale už to fakt nedávám deno denně pořád řve protože není po jeho...

vysivani
16. kvě 2017

poslechnete si tohle:

https://www.youtube.com/watch?v=8KgfBv8jc3A

kdyz mela mala 22 mesicu poridila jsem velke levne hodiny z ikei,oddelala kryt, na velkou rucicku nalepila samolepku slunicka a zase zadelala.Kdyz si chce hrat a nemuzu, vysvetlim proc nemuzu, ukazu na hodiny a reknu:az bude slunicko na trojce(priklad)tak si budeme hrat(a pak to teda musi byt i kdyby trakare padaly, ne ze reknu jeste chvilku).a na trojku nalepim dalsi samolepku, treba pejska a ona vi, ze az bude slunicko na pejskovi, budeme si hrat. nemuze to byt hodina, zacit po peti minutach.funguje to skvele.opravdu lepsi nez nechat nekde vyrvat, to jsou fakt strasny rady, chudaci deti.pred tim jeste lehce vysvetlit jak funguji hodiny a cas a rucicky na hodinach.a hlavne mit na pameti, ze je to proste jeste malej spunt, za dva tri mesice to bude lepsi, bud rada, ze je rad s tebou🙂

linee
16. kvě 2017

ja myslim, ze je to normalni, klidne i do dvou let. Dite se uci a kazde ma jinou povahu. Znam ve svem okoli deti, ktere jsou klidne, kam je postavis, tam je za hodinu najdes, odpovidaji, jen kdyz se zeptas. To se pak dela hodne veci lehce. A pak jsou napr. zive deti, jako je i to moje, a to muzes vysvetlovat, jak chces a kolik chces. Je tezke najit univerzalni radu. Mne take hodne pomaha byt s malou venku, doma je proste k nevydrzeni. Co je potreba, udelam vecer, kdyz jde spat, proste jsme smirena s tim, ze nemam v kuchyni jidlo o ***** a z podlahy zrcadlo, ale nebudu diteti, ktere se dozaduje byt u mne vysvetlovat, ze proste ne. Ano, je dobre byt egoisticke a netvrdim, ze mne take nechybi vlastni cas, ale az deti odrostou, tak je budeme prosit, aby s nami zustaly a vzpominat na casy, kdy dite rvalo, ze chce na ruce a prislo se potulit a dat jen tak od sebe pusinku. Nektere matky to maji lehci, nektere tezsi.
Zakladatelce radim pevne nervy, zkusit se opravdu odprostit od nejnutnejsich domacich praci (ver, ze temer vse pocka, opravdu) a zkusit se hrat s detmi. Ono clovek nad holdou pradla a prachu opravdu prehlidne, ze se dite nehraji, ale zaclenuje do domacich praci, ale takto malym detem opravdu hodne chybi si s mamkou hrat hry, ktere chteji oni sami.

nafuka
16. kvě 2017

@vysivani tohle znám z Nevýchovy. Já jsem proti jakémukoliv nechávání dítě vyřvat.

linee
16. kvě 2017

@arwen_arina hodne matek vzalo doslova dve hodiny v ohradce at si proste rve. Nekterym detem par veci vysvetlis lehce, nektere jsou proste zivejsi a potrebuji vice kontaktu, tam je to unavnejsi. A nezapomen, ze dite se s matkou chova vzdy jinak, nez s tatou, tetou nebo dedeckem. A take jinak, kdyz u toho mama neni.
Hyenu z tebe nikdo nedela, ale v prvnim prispevku radis proste dite nekde strcit, nechat rvat a vykaslat se na nej (milerada ti svuj zivy alarm nabidnu, ver, ze po 5 minutach vratis a nebo na dve hodiny odejdes do jineho mesta, protoze kdyz rve, je to k nevydrzeni) a pak se obhajujes, ze sve dite nepustis z dohledu. Tak se reakcim nediv. Na kazde dite funguje neco jineho. Nektere maji rady hracky, jine hracky nechteji videt a chteji se hrat pouze s maminkou.

linee
16. kvě 2017

@nafuka jj, take jsem na to koukala. Ale nemyslim, ze je Nevychova aplikovatelna u takhle malych deti. U starsich ano, ale take v kombinaci s jinymi vecmi, ale u 19 - mesicniho tezce. Ale to je jine tema.

nafuka
16. kvě 2017

@linee já mám skoro 19 měs. dcerku a někdy si dá říct a někdy ne, ale určitě s ní hodlám komunikovat na podobné úrovni.

ssssseeeee
autor
16. kvě 2017

@magdadunajova :D moje slova :D druhé, až se to první samo nají, obleče, utře si sám zadek a pujde ven a v pořádku se vrátí :D :D :D

ssssseeeee
autor
16. kvě 2017

@arwen_arina nemyslím si že náš syn je rozmazelý .. hodně se mu zakazuje, proto tak často řve, jsou samozřejmě pravidla že např. když se chce pořád hrabat v košech nebo mi vysypávat koření atd tak prostě se řekne ne a řvi si kolik chceš nebo se mu nabídne jiná činnost. ...... když byl menší byl hodně vydržel sám , ted bohužel je hrozně aktivní, chce pořád pomáhat, učit se nové věci , ukazovat, opakovat ... každé období dítěte je jiné ...

krisbob
16. kvě 2017

@ssssseeeee ahoj,mam to uplně stejně.Jen nam budou za 3 mesice 3.jak ho naucit,aby si sam hral,nevim.nemuzeme na to prijit.2x tydne chodi do skolky,kde ho zabavi a trochu se vyradi.mam jeste o rok mladsi dceru a ta to nastedti umi.

ssssseeeee
autor
16. kvě 2017

@gamma knížky miluje od malinka, protože jsem ho na knížky učila .... dřív si sám listoval , ted už umí všechna zvířatka, co jak dělá a chce prostě at mu říkám on ukazuje , nebo si říkáme pohádky říkanky .... ale prostě sám si s knížkou do koutečka nazaleze 🙂

ssssseeeee
autor
16. kvě 2017

@arwen_arina taky jsem šla do mateřství s tím že dítě bude mít režim, ale nejde mít jeden režim celý jeho život ..... on to má prostě skoro po cca 3 měsících pokaždé jinak.... prostě ho nešlo naprogramovat ... jednu dobu chodil spávat ve 12, ted až o pul 2, jednu dobu usínal v 20h, pak až kolem pulnoci ... jednou sní moc podruhé málo ... asi máte štěstí na dítě které naprogramovat jde, ale všechny děti takové nejsou to vím z více zkušeností i jiných ... nastavovat mantinely s tím že dítě mi bude 3h v kuse řvát a já z toho budu na nervy prostě nejde... je nutné změna která vyřeší problém ... hold máte asi štěstí gratuluju 🙂

gamma
16. kvě 2017

@ssssseeeee zkus pořídit takové ty velké obrázkové, jestli nemáte. Jmenují se třeba Jaro, Léto atd. Nebo mají i třeba vánoční tématiku. Není tam žádný text, tak mu to nekomentuj a ať zkoumá. Tyhle knihy berou snad všechny děti, co znám. Snad tvůj syn nebude vyjímka 😉

gamma
16. kvě 2017

@ssssseeeee
nevím jestli sem můžu dát odkaz, zkusím .... https://www.kosmas.cz/knihy/167411/jaro/

ssssseeeee
autor
16. kvě 2017

@gamma kouzlo je to hezké , ale náš malý hranice nezná :D postýlku už jsme v obyváku zrušili cca něco po roce protože z ní začal vylézat, jinak nemá vůbec zábrany, chce přelézat sedačku, vylézá na stůl, na židle, je vynalezavý až moc ... člověk ho musí mít na očích, protože se každou chvíli bojí že se mu něco stane.... a není to vůbec o tom že spadne a už brečí... no už nás nikdy nebylo , řekne ajajaj a jde dál ale pád z gauče na podlahu už taková sranda třeba není..

jipe
16. kvě 2017

@ssssseeeee já myslím, že jsi si sama odpověděla " ted bohužel je hrozně aktivní, chce pořád pomáhat, učit se nové věci , ukazovat, opakovat ... každé období dítěte je jiné ... " Co zvládneš udělat s ním, tak ho zapoj, rád se naučí nové věci (při vaření může sypat brambory do hrnce, míchat, přilévat vodu, pomáhat mixovat, u úklidu může mít vlastní smetáček,..), co nezvládneš, udělej, když spí (u nás vytírání, žehlení)

jipe
16. kvě 2017

@gamma Moje dítě bude tak dlouho ukazovat prstem a hučet, dokud mu neřeknu, co na obrázku je :D :D :D, sám se na chvíli zabaví jen u zvukových knížek (Svojtka, Lidl)

ssssseeeee
autor
16. kvě 2017

@vysivani ty hodiny to je super nápad :D

gamma
16. kvě 2017

@jipe tak to mě nenapadlo, že vlastně některé děti ještě nemluví a nemyslím to nijak zle. Ti moji lumpíci od roka pusu nezavřeli, takže si fakt každej povídal nad svou knihou sám. Tohle období teda určitě u vás ještě přijde 😉

ssssseeeee
autor
16. kvě 2017

@gamma máme i spoustu knížek bez textu :D takže si ukazujem co je na obrázcích, ted už je třeba lepší, dá si knížku na židli v kuchyni a říká mi co tam vše vidí.... a já odpovím a ptám se atd 🙂 prostě opět asistence :D

jipe
16. kvě 2017

@gamma jj, u nás je slovní zásoba zatím veeeelmi omezená, ale i to, co pozná a dokáže pojmenovat (nebo udělat zvuk zvířátka), tak to chce odsouhlasit a pochválit 🙂 Každopádně předpokládám, že jednou období, kdy si bude hrát sám, přijde 🙂

@ssssseeeee a v čem je u tohoto problém? U toho se dá vařit nebo tak něco v pohodě, ne?

gamma
16. kvě 2017

@ssssseeeee tak tady už zbývá jen popřát moře trpělivosti 😉 časem se to zlepší, určitě nejpozději nástupem do školky. Zkus ty hodiny, jak někdo radil. To já taky dělávala, ale až mnohem později, až když chápali čísla, obrázky mě tenkrát nenapadly

texetka
17. kvě 2017

@arwen_arina tak k tobr bych decko uz nikdy nepustila a muze bych zjebala na dve doby.
Hnus tohle udelat decku.