Tělesné tresty. Mají být? Od kolika let?

janicka006
22. črc 2010

Zajímal by mne váš názor na tělesné tresty...mají vůbec být,od kolika let,kdo je může využít..výhradně rodiče??nebo i bližší příbuzní jako babičky???nebo i učitelé..???Jak to funguje u vás????

lenam
24. črc 2010

@kaleilah Na veřejnosti bych dítě fakt neplácala 🙂

kaleilah
24. črc 2010

lenam na veřejnosti bych fakt dítě přejet nenechala. 🙂

karinka78
24. črc 2010

@kaleilah: ano, duraz na hlase se nepozna z pisma. Ale zdrobneliny se nepouzivaji ve spojeni kdyz chces uplatnit authoritu. To se to v tom pak chudaci deti maji vyznat, kdyz pouzivas slovo rucicka jak v normalni konverzaci tak i ve vystraznem znameni. Sorry, za to slovickareni, jen mi to nedalo si rypnout 😉

lenam
24. črc 2010

Já jsem vždy dítě popadla a šli jsme. Bála jsem se pustit to druhé, protože jsem nevěděla, co kdyby tam vběhlo ono. Máš dobrý, že dcera stojí a čeká, až si to vyřídíš se synem

kaleilah
24. črc 2010

karinka a prošč ne? já zdrobněliny používám a funguje mi to. samozřejmě ne vždy, když máme pořád období vzteku a nálady dvouročáka se mění jako počasí. A navíc, já jsem jejich matka a vim co kdy na ně platí

kaleilah
24. črc 2010

lenam...asi jsem autorita a zuzka chápe, že když to milionkrát denně říkám, že se stojí a musí mi dát ručičku, že to myslim vážně. 🙂

karinka78
24. črc 2010

@kaleilah: ses si jista, ze ti zdrobneliny funguji, kdyz "musis" pouzit fyzicky trest? 😉

lenam
24. črc 2010

Já bych to neriskovala. Jak jsi psala, nechtěla bych, aby mi dítě na veřejnosti přejelo auto

kaleilah
24. črc 2010

ksrinka ty jsi opravdu vychovala dvě děti? ty měli každý den stejnou náladu? nikdy se ti nevzudily špatně naladěný, protivný? Nikdy se ti nestalo, že jeden den čůrali krásně do nočníku a druhej den na zem? Zaa to samozřejmě netrestám!!! jen píšu že děti jsou jak počasí, navíc v období vzeku 😉

lenam
24. črc 2010

Holky, zajímavé téma, ale musím končit. Ahoj!

karinka78
24. črc 2010

@kaleilah; ano, deti jsou jak pocasi a rodice se musi prizpusobit. proto nedelam detem galamatias ve vyrazech a vedi kde stoji hned od zacatku. Kdyz reknu: Milacku das mamince rucicku? Tak to znamena ze se ho ptat jestli mi ji da. Ale kdyz reknu vyraznym tonem: Dane, ted mi dej ruku budeme prechazet silnici. tak hned vi ze nezadam o rucicku ale narizuji mu aby mi dal ruku. neni tam na vyber. Ale to je jen ma zkusenost s 10ti ruznymi detmi.

karinka78
24. črc 2010

Zaver je asi takovy: Jaky si to udelas takovy to mas. To znamena jaky si je vychovas takovy je budes mit. Nekdo vychovava "fyzickym trestem" a funguje mu to a nekdo zase vychovava bez "fyzickych" trestu a take jim to funguje. Takze jak rikam, jake si to udelas takove to mas. A tady ted nemluvim, o tech rodicich co nevychovavaji sve dite vubec a nechavaji si ho lozit po hlave;0) Tak se mejte holky.

kaleilah
24. črc 2010

anol játaky stupňuju oslovování i hlas. Zajímavý, na zuzku tu platí. Řeknu dáš mi řučičku? Když řekne ne, tak jí řeknu tak se chytni kočárku, Chytne a není problém. Je povahově jiná. Já nechci daniela omezovat,poroučet mu. Když mu řeknu dáš mi ručiku? je to signál k tomu, že mu něco chci, většinou se minimálně zarazí a čeká, co se stane když mi ruku nedám. může jít do kočárku, chytit se kočárku, nebo mi dát ruku. Myslim si že se tady snažíš z mých několika vět analyzovat, jaká jsem máma a jak co dělám špatně. Přiznávám se, němám tyhle věty nahraný, a někdy je i změnim. Někdy si dokonce dovolim na veřejnosti na něj zařvat danieli okamžitě pojď ke mě. Někdy ho na veřejnosti plácnu. Za věci, který se mi zdají být důležitý. Jestli se to nezdá důležitý vám a nosíte sebou plastový židličky, dobře vám tak 😀

a končim, jdu vařit oběd a užívat si klidu a bezdětnosti 🙂 odpoledne si mi vrátí děti, tak jdu nabrat síu na další úspěšný lekce výchovy 🙂

eloana
24. črc 2010

@karinka78 jasne ovsem ja dam svemu diteti taky na vyber🙂 a jak to resis kdyz te treba dite bouchne??
dcera mela toto obdobi....a mas ho bouchnout tam cim te ono bouchlo-takze kdyz te bouchne rucickou dostane pres rucicku atd.... to neni z me hlavy,ale rekl mi to psycholog......

filipal
24. črc 2010

@karinka78 ten " vyskum" to som myslela v dobrom. 🙂 trochu ako srandu. deti neznasaju fyzicke tresty, aj ked sa nam snazia mamicky nahovorit, ze ich zboznuju. dokonca, ze su stastne, ze ich ako deti bili. podla mna to je neuprimnost, dokonca pretvarka. dieta totiz ma vrodenu potrebu byt milovane, lubi svojich rodicov, aj ked ho tyraju...lubi ich este viac snazi sa ich ziskat. je to podvedome....bez nich by totiz neprezilo. takze dospeli ludia, casto aby sa so svojim detstvom
vyrovnali, zmieria sa s tym co bolo a nepriznaju si skutocne pocity. ale ta neistota je hlboka a ostava v nich.

to nie je reakcia na ziaden prispevok, aby sa v tom niekto nevidel. 😉

eloana
24. črc 2010

@kaleilah taky si myslim, ze to je idividualni to co plati na jedno nemu na druhe

lenkavano
24. črc 2010

ahoj holky koukám tady to zase jede ,kaleilah má teda výdrž to se musí nechat.raději už nebudu nic psát stejně to nemá cenu.at si děti každý výchovává jak chce podle svého svědomí a ani jedna ze stran tady by se neměla odsuzovat.

karinka78
24. črc 2010

@filipal: uplne souhlasim;0) vsichni se budou na neco vymlouvat a omlouvat sve ciny, tak jako budou omlouvat ciny svych rodicu spachanych na nich samotnych. ja take omlouvam rodice za to, ze jsem vyrustali " ve vychovnych" pohlavcich a to jen proto, ze oni nevedeli ze existuje i jina moznost vychov;0)

lenkavano
24. črc 2010

@eloana už jsem to tu taky psala ale bylo to bez odezvy.... 😉

karinka78
24. črc 2010

@eloana: to opravdu nevim, nebot ja jsem nikdy nemela problem, s tim ze dite by me "bouchlo"- asi to bude tim, ze se to nemelo od koho ucit 😀

lenkavano
24. črc 2010

@karinka78 odlet už do galaxie člověče.příjde mi jako by z tebe mluvil fanatismus.

karinka78
24. črc 2010

@lenkavano; opravdu se nedivim, ze pouzivas "fyzicke" tresty, nebot tvoje vyrazy a odpovedi jsou malinko agresivni 😀 . Co takhle kdybys prestala lidi posilat do PRYC 😉 a jen respektovala to, ze ne kazdy ma nazor stejny jako ty.

lenkavano
24. črc 2010

@karinka78 no já si hlavně ,myslím že ty jsi šílená provokatérka která tu uráží matky které si dovolí své dítě klepnout přes zadek.

lenkavano
24. črc 2010

@karinka78 navíc si myslím že nás krapet vodíš za nos a nemáš ani za mák zkušenností s výchovou ...ale už se tu o tom nebudu bavit nemá to smysl.tak se tu mějte .

eloana
24. črc 2010

@karinka78 nevim zda mas uz deti nebo ted prvni cekas......ono neco jineho hlidat deti a mit deti vlastni.
deti maji ruzna obdobi))) ucit se?? ono staci chodit do skolky tam se toho nauci dost, at chces nebo nechces

lenkavano
24. črc 2010

@eloana katarinka děti nikdy nevychovala to je jasné.......

karinka78
24. črc 2010

@lenkavano; urazi? ja si opravdu nepamatuji, ze bych nekoho poslala nekam, nebo o nekom rekla ze jsou z nejake sekty a fanatici. Velice zajimave, asi mi vypadava pamet tim tehotenstvim;0). Ale jinak ja myslela, ze cely svet hlasa "mir a lasku", a jsou proti valkam, fyzickym stretum atd. Vis, kde fyzicke strety vznikly= jednou jen takovym nevinnym "vychovnych" placnutim, ktere pozdeji prerostlo v agresivitu, a agresivita prerostla ve valku.

karinka78
24. črc 2010

@eloana: jak uz jsem psala mam dve deti a treti cekam, a dale jsem vychovala minimalne 8 deti 24 hodin denne po dobu nekolika let...takze myslim ze mam docela dost zkusenosti z vychovou a to v dost velkych rozmerech, nebot kazda rodina chce pro jejich deti neco jineho , ale zaklad, polozit hranice a mit authoritu ma kazda stejnou. A proto mam takove stesti, ze ze vsech tech ruznych rodinek jsem si mohla vzit jen to nejlepsi a uplatnit na vychove mych deti;0)

kaleilah
24. črc 2010

výborně, můžu zrušit důchodovou pojistlu, důchodu se nedožiju. Je nás tu dost co naše děti plácneme, stanou se z nich agresoři a bude 4. světová........

lenkavano
24. črc 2010

uplne souhlasim;0) vsichni se budou na neco vymlouvat a omlouvat sve ciny, tak jako budou omlouvat ciny svych rodicu spachanych na nich samotnych. ja take omlouvam rodice za to, ze jsem vyrustali " ve vychovnych" pohlavcich a to jen proto, ze oni nevedeli ze existuje i jina moznost vychov;0)

tohlke ti nepříjde jako provokace a urážka.?nikdo nic neomlouvá ,nikdo nic nepáchá.svět máš strašně zidealizovaný ,já to nechápu.pořád se tu bavíme jen o klepnutí přes zadek a ne o soustavném bití,týrání či zabíjení.nechápu proč sem pleteš války a mír co to je za blbost.

mě to příjde fakt jak fanatismus já si nemůžu pomoct.