Třes v polospánku. Zažili jste někdo u dítěte?

geilinka
14. črc 2020

zažil jste někdo u dítěte, které se napůl vzbudí (polospánek) takový třes podobný jako když se vám klepou ruce nervozitou nebo je vám zima? když jsem ho pohladila chytil mi ruku a prsty se snažil dát do pusy a kousat. trvalo to chvilečku a hned zase usnul.
mohlo to být jen luknutí? (začalo to když jsem poslala čubu z pokoje tak jakmile seskočila z postele na zem) nemá horečku, nebyl v tenzi...

bublinkakocicka
15. črc 2020

Ahoj kolik je dítěti?jak dlouho to trva týden pár dní?

amazonkajanik
15. črc 2020

@geilinka teď jsem se zamyslela a jo,něco takového syn dělal. Ale bylo to,jako by se protahoval. Třásly se mu ručičky a dnes se mu klepe brada,když zívne ...

geilinka
autor
15. črc 2020

ahoj dítěti je 2,5 roku a včera to udělal poprvé.když byl maličký (cca 3-4 měsíce) občas se takhle klepal při kojení a to se zrovna pocůral - podle doktorky to je normální.
Ted už není kojený, Spí v noci s plenkou (přes den bez) - zůstal suchý až do rána.
Naše pediatra má ted dovolenou tak pujdu kdyžtak v pondělí.
Je sledovaný v kardioporadně kvuli defektu komorového septa, poslední dvě kontroly už nic nebylo znát a za rok by nás po konktrole mohly vyřadit. nebere žádné léky.

geilinka
autor
15. črc 2020

krom třesu mě překvapilo právě i to kousání nejdřív kousal svoje prsty a když jsem ho hladila strkal si do pusy moje prsty napadlo mě jestli nechce pít, ale flašku odmítl

odula
15. črc 2020

@geilinka jak to popisuje tak to spíš vypadá že měl hodně zivej sen 🙂) no moje dcera ma při usínání, probouzení , prostě v polospanku -záškuby, třepání... Je ji 3 a půl. Teď se to už nestává tolik jak je starší. Má to tedy od malička. Když byla mimino tak jsme s ní byli i na spankovym EEG, a vše v pohodě. Bylo mi řečeno že pokud jsou ty epizody v polospanku, tak jsou benigní. Ale byly to opravdu hodně silný záškuby a třes tenkrát. Asi bych to pro klid konzultovala, ale myslím že není třeba se bát. Pokud by se to opakovalo tak se pokus to natočit, abys to mohla ukázat Dr. Ale fakt myslím že nemusíš mít obavy 🙂