Jak uspáváte měsíční mimčo?

bauskka
13. lis 2017

Holky jak uspáváte nebo jste uspávaly měsicni mimco? Mala mi ted asi 4 dny v noci temer nespi. Porad by se jen nosila a jakmile ji polozim do postylky (spici nebo bdici) tak spusti jecak .. 😔 k mi place a vzteka de tak z toho i ublinkava .. poradte prosim 😔

terka_viktorka
13. lis 2017

Ahojky,mě spinka cca od půlnoci ve dne spinka a od 20:00 ma den,bohužel i bolení atd. pomáhá mi zavynovacka a dani na bok,dudlík a spinka...

kaatus
13. lis 2017

Zkuste dat malou na bok 🙂 u nas kdyz obcas propukne jecak, dame na bok kde si chvilku pofnuka a skoro hned usne pak vracime pomalicku na zadicka tak si krasne chrni skoro az do rana 🙂

bauskka
autor
13. lis 2017

Na boku je klidnejsi to je pravda, a dozed mi tak i usinala protoze mela tymubtak jsem ji na tada nedavala .. nicmene na boku se take rozciluje a pri placi ublinkava 😔 doufam ze se to nejak zlepsi .. v naruci usne behem chvilky a v postylce ji nemuzu nechat vyrvavat 😔

gepe
13. lis 2017

@bauskka zkus ji zavinout a polohovat na bok po chvilce

terka_viktorka
13. lis 2017

@bauskka urcite to bude lepsi,jen ji moc neber z te postýlky aby toho pak nevyuzivala 😉 mě se do toho všeho divné nadechuje se zvukem jak páv tak mám nervy jednou takové 😒🙂

bauskka
autor
13. lis 2017

@terka_viktorka take mi chvilema vydava divne zvuky 😔 do toho se krouti protoze trpi i na brisko 😔 a kdyz se na chvili vzdalim treba jen nabzavhod a ona pobrekava tak pak na ni mrknu a ma vedle sebe hozenou mensi savli a rucicky v puse 😔 asi ji me mleko nedokaze uspat .. posledni dobou mi prijde ze je lina tahat zadni mleko a do 10 minut je pri kojeni tuha 😬 achjo ale aspon vim ze nejsem sama

terka_viktorka
13. lis 2017

@bauskka zvuky se snažím ignorovat je to jako by se dusíkaté ale i na ORL mi řekli,ze to tak bývá u tak malých děticek...ale jsem z toho vždy opocena až na pr*** jak se říká tak musím čekat až bude větší...a s tema rucickama to máme to samé po ublinknuti i bez nej a to jsme bohužel už na nutrilonu je jak vysinuta jak si ty ruce cpe do pusiny...tak musíme být trpelive 🙂

kamiska
13. lis 2017

@bauskka dej si ji do postele, soupni prso a spi 🙂 bude spat taky (teda vetsinou🙂, ale lepsi metoda uz neni. Nektere deti jsou spave postylkove, nektere ne - kdo takove nema, nepochopi. Starsi prospal celou noc ve 2 letech prvne,mladsi vcera cumakoval od 12 do 4 v noci - ma 9m.

martavy
13. lis 2017

Zkusit pobojovat s brichem..nahritt polstarkem z pecek,masirovat preventivne olejem-nam se osvedcil od saloosu detsky uvolnovaci,nechat chvilku rozbalenou bez plenky na podlozce.Syn spal asi do 2,5 mesice na boku,na zada jsem se bala,mel i pod rostem valec,aby mel hlavu vys.Na rucicky v puse zkusit jedine dudlik..

martavy
13. lis 2017

Jinak na uspavani..od zacatku co jsme prijeli z porodnice mame pravidelny rezim..v pul seste bud koupel nebo jen omyti zinkou a takova ta hygiena,v 6 jidlo -jsme na UM,ale i v dobe kojeni tak zhruba papal..Pak cesta do postylky a ctu..v 19 uz spi.Cetla jsem i pri kojeni.

joripage
13. lis 2017

Měsíční miminko Tě potřebuje cítit, sama píšeš, že v náručí usne hned,tak proč si komplikuješ život? Pokud se probudí hned po položení, spi s ní, bude spokojená a obě se vyspíte lépe a rozhodně neposlouchej ty hovadiny, jako nebrat z postýlky, aby toho nevyužívala..proboha🙄

terka_viktorka
14. lis 2017

@joripage divila by ses ale oni dokážou brzy vycitit,co se jim líbí a co ne,ano tak malé miminko te potřebuje cítit o tom žádná,nemyslím nebrat je z postýlky vůbec “proboha”ale pak by také ta maminka nemusela dělat nic jineho,než behala a chovala,ale je to jen můj názor a zkušenost...

shongololo
14. lis 2017

Mela jsem krizi v obdobi,co pises.Chodila jsem,houpala na mici.Me pomohlo,ze jsem svuj kojici polstar dala okolo mima do postxlky a dala jsem tam svoje triko - pouzite.Nechala jsem ho v postylce,pimud plakal tak jsrm prispa,ššš(bily sum) dokud se neklidnil a pak jsrm odesla.Vecerni dpsmek ke s ulolebavkou - nastedti ne mnou zpivanou 😀 alr pres youtube.Je to na delsi loket,ale podda sr to.Samoska pokud chces kkntsktni styl tak toto zo neni,tam plati mit u sebe porsd satkovani,kojeni dle potreb mcmy a maximalni priblizeni,kojeni a la www.prirozenekojeni.cz.Zavinovala jsem ho do 2mes a to i pres rev - on neusnul s rukama venku,na bok mi usinal dobre.Pokud usina kojila 4x5min(menila prsa).mezi tim nrchsla krknout 😉,pokud mas 6ty tyden tak u nas byl rustivy spurt a to jsi 2-7 dni "otrok" vic nosit,mazlit,kojit dle potreb.Hlavu vzhuru netrva to vecne.Prdiky nam zabral az Espumisan a adi i mast Pupicek,masaze briska s pokrcenyma nohama,polohy pri kojeni telo na telo,poloha tygrik,pry i kefir pomaha.HODNE SIL A AT SE TO BRZO ZLEPSI.

kuliseks
14. lis 2017

@joripage souhlasím. Do půl roku minimálně nejde o to, že si udělá špatné návyky.. to prostě tak nevnímá, potřebuje mámu. Když už je starší, tam je to prý něco jiného a už by se mělo pomalu dostávat do nějakého spánkového režimu, ale takhle je moc brzy to řešit násilně. Já bohužel jinak neporadím, mně usínal syn u kojení a pak spal i po položení do postýlky nějaké ty tři hodiny, ale odjakživa jsem to dělala všechno stejně-časy, rituály, tak nevím, jestli něco z toho pomohlo. Držím palce

drakenn
14. lis 2017

Maminky jsou od toho, aby behaly a chovaly. Jedine tak budou mit spokojene deti. A ne frustrovane jedince, se kterymi jsou furt problemy. Ve skolkach je na prvni pohled hned videt, ktere dite je vymazlene a kteremu se dostalo studeneho odchovu typu- nevyndavat z postylky, moc nechovat, nebezet hned k diteti, ktere praska ve svech revem ( si vynucuje pozornost, bacha), decka jsou od narozeni vychcane a hned poznaji, jak z matky udelat otroka atd.
Za me pokud matka chce mit spokojene dite, tak se holt smiri s tim, ze si dite poridila! Ja pouzivala satek, v nem mi kluci krasne spali a ja delala veskere domaci prace ( tudiz odpadlo to, ze mi dite nekde rvalo, jelikoz musim taky uklizet a varit). V noci spolecne spani a ja jsem dodnes spokojena mamka spokojenych a (klepu) neproblemovych deti.. Hodne zdaru a trpelivosti vsem

rajani
14. lis 2017

@terka_viktorka a od čeho asi jsme matky?! Abysme si je hodne fotily na instac?!

Pokud mé dceři dělá dobře chovani, chovam ji. Pokud u me v posteli kojeni a 5min na usnuti, tak kojim takto. Novorozenec ani kojenec neni hajzlik, ktery chce stvat matku, ale prostě to potřebuje. 9m byli noseni, poslouchali nas..tak jak budou asi reagovat na samotu...kor po treba narocnejsim porodu.

A ps: zadni mleko neexistuje, tvori se na míru dítěte, kojte vzdy jak bude chtít mala, nereste intervaly...na mamila.sk ci laktacniliga.cz jsou vhodné informace. 90% rad z porodnic vam muze podelat kojení, je dobre se kouknout na opravdu dobre informace.

Ale kdo chce kam...
Budte matkami, verte sami sobe a diteti....verte vic diteti a sobe nez tem odbornikum v bilych pláštích. Overujte.

drakenn
14. lis 2017

@rajani 👍

joripage
14. lis 2017

@drakenn Přesně tak, věčně jsem poslouchala, jak si na sebe šiju bič atd. a teď v jejím roce se všichni jeví a jsou nadšení,jak pohodové a spokojené dítě to je😉

joripage
14. lis 2017

@rajani Amen😉

joripage
14. lis 2017

Holky fakt, pusťte už tu komunistickou výchovu a postupy z hlavy a chovejte miminko, když to potřebuje, ujišťujte ho,že jste tu kdykoliv pro něj a rozhodně to nebude rozmazlený dítě, fakt ne. Pokud vám dělá dobře, nechat malé bezbranné stvoření křičet a dělat,že to neslyšíte, tak tam je asi něco špatně, ale pokud ne, tak to dělejte srdcem a vrátí se vám to. Přece jste si nedělaly miminka jako doplněk do bytu ne? Existují šátky a nosítka, miminko je u vás a vy můžete vařit a uklízet...co vás napadne😉

rajani
14. lis 2017

@joripage jojo, tatinek je po 4.dedeckem a sam rika, ze nezazil tak klidné dítě, ktere breci fakt kdyz je problém 🙂

sylvusska
14. lis 2017

nam spavala dcerka po narozeni celou noc, ale byla kojena jen do 2 mesicu. Museli jsme pevne zavinout do plinky, jinak porad hemzila ruckama a budila se, pak zavinovacka a mirne na bok a spala jak dudek. Pokud plakala a spat nemohla, tak proste nezbylo nic jinyho nez nosit, zpivat, hladit, polozit vedle sebe na postel. Na druheho prcka jsem si ted poridila perovou zavinovacku a uvidime, jak maly bude usinat a jake budou noci.

joripage
14. lis 2017

@rajani Přesně😃

pikl
14. lis 2017

@bauskka taky jsme si tím prošli, bylo to dost náročné... pomohlo nám pevné zavinuti, bílý šum (dost nahlas) a naše blízkost. Postýlku bez bočnice jsme přirazili k posteli a držela jsem malou za ruku, hladila atd. Co naopak vůbec nepomohlo byly kecy starší generace o tom, že jsem ji rozmazlila 😒 zkus zapojit i tatínka a spát kdykoliv je možnost

martiniquest
14. lis 2017

Syn mi od narození doteď (15m) usíná na prsu. Případně funguje uspávání v šátku nebo v hacce, když uspává tatínek.

martiniquest
14. lis 2017

Ještě doplním, že mám bezproblémové dítě, u kterého se každý diví, jak ja hodný - proč asi? Protože mu od malička naplňuji jeho základní potřebu kterou je kontakt.

absintka19
14. lis 2017

@bauskka miminka se maji polohovaz spanim na boku, stridat strany. Jeste neudrzi rovnou osu hlava, hrudnik, nohy. U nas nakrmim, odbrknozt, polozit a spinka, nic vic, nehoupu, nenosim...

absintka19
14. lis 2017

@bauskka odbrk, odbrk a zase jen odbrk.

drakenn
14. lis 2017

Moji prckove spali na brise.. A spokojenost

martavy
14. lis 2017

A co zkusit hnizdecko?Jinak pres den,kdyz varim sedi syn v lehatku a sleduje deni..vse tak delame spolu..kdyz place nosim.Ted se zuby castej.Dopoledne nebo odpoledne chodime v satku ven,doma pouzivam jen obcas,kdyz je krize.Spolecne spani me doporucovaly vsechny me kamaradky..Ze zacatku,kdyz jsem kojila usnul syn u prsa a spiciho jsem ho prenesla do postylky.S UM jde do postylky po jidle,cteme,sleduje kolotoc smeje se.Kdyz si hl obcas vezmu nad ranem do postele porad haze rukama,nohama a nechce spat.