V jakém věku se vaše miminko naučilo na dudlík?

loc
19. kvě 2016

Malému je 5 týdnů a dudlík nechce, maximálně občas těsně před usnutím je ochoten ho vzít místo prsa. Myslíte, že je ještě šance, že se na něj naučí nebo už je jasné, že to bude "nedudavé" dítě? Díky 🙂 .

evulina77
19. kvě 2016

dudlík není povinnost. Některé děti dudlík prostě nevezmou...

lucifereeek
19. kvě 2016

malá se naučila až kolem třetího měsíce, normálně bych neučila když ho nechce ale celý den probrečela a pak ho sama okolo roka nechtěla. Syn se naučil na dudlík o něco dříve a má rok a zatím dudlá 🙂

pavlavidenska
19. kvě 2016

Pokud nemáte plačtivé miminko tak dudlík ani neučte. Naše Nikolka se naučila používat až teď kolem 2.měsíce při usínání, ale dříve ho odmítala a tak jsme jí ho nenutili - obešla se s klidem bez něj 🙂

veroniquecz
19. kvě 2016

naše dudlík neměla vůbec.

horsiee
19. kvě 2016

Náš ho nechtěl tak nevidím důvod mu ho cpát. Teď jsou mu 4 měsíce a nijak nám nechybí tak uvidíme jak to bude dál.

bajana
19. kvě 2016

Nedávala by som dudlik, ako sa píše vyššie , nie je to povinnosť. Bohužiaľ obe moje deti boli dudlave, takže s dudlom už od príchodu z porodnice (a to som normálne kojila), starsia 20m je už riadna zavislacka,vyzaduje ho viac ako mimino. Odvykanie urcite nepôjde bez revu....

hz
19. kvě 2016

nas syn taky dudlik nechtel. pak jsem v jeho pul roce jela na den pryc a dala jej hlidat tchyni. vecer jsem se vratila a syn dudla v puse-myslela jsem, ze ji pretrhnu.od te doby jej vyzaduje a nemuzu ho odnaucit.. za me nedavat!

travnulee
19. kvě 2016

jsme bez dudlíku, ze začátku si občas zadudal a po třetím měsíci ho okamžitě vyplivoval, takže nedávám

iveta93
19. kvě 2016

Já bych byla ráda, že ho nechce. Nemusíte ho potom na dudlík zase odnaučovat (spousta pláče většinou) a navíc nám to zkazilo kojení.

zuzanamolo
19. kvě 2016

hned po odchodu z porodnice...

janabrozova
19. kvě 2016

Naše Nikolka má měsíc a zkoušela jsem jí dát 2 dudlíky - nechce ani jeden. Má měsíc a usne jen u kojení.

olivv
19. kvě 2016

Naše holky nechtěly dudlík ani jedna.

terka_85
19. kvě 2016

Mladší syn odmítal dudlík od narození. Přežili jsme to v pohodě, teď jsem ráda, že ho nemá. Starší ho zase měl hned, jak jsme přišli z porodnice.
Ale třeba sestřenice má dcerku, která také od narození dudlíka nechtěla a vzala si ho asi až v 6 měsících. To mi ale už přijde docela zbytečné 😖

lorca
19. kvě 2016

Nikolka byla v porodnici hodně uplakaná, tak jsem jí zkusila dát dudlíka a vzala ho hned a hodně jí uklidnil. Naštěstí to nijak nenarušilo kojení. Teď spíš řeším opačný problém, ve dvou letech ho pořád chce a odnaučování je zatím marný boj.

jahodnice
19. kvě 2016

Obě dcerky hned v porodnici, starší je 20 měsíců, dudka pořád, za mě lepší než cucat palec

gabi_k
19. kvě 2016

Asi az okolo 4 mesiaca. Snazime sa drzat pravidla, ze dudlik davame len pri usinani a v noci. Cez den dudlik nema a ked ho nevidi, tak ho nevyzaduje.

lenbela
19. kvě 2016

Syn nechtěl nikdy. Tak ho neměl, nepotřeboval. Dcera ho chtěla hned.

eficenka
19. kvě 2016

nikdy...

petrasipkova1
19. kvě 2016

Ve 4 měsících, dcera měla velké problémy s usínáním, tohle nám hodně pomohlo, vzala až obyč dudlík, ted ho má na usínání, někdy v kočárku, aby mi tam vydržela, a když jí rostou zuby nebo je nemocná, tak jí to hodně zklidní. Co bude dál zatím neřeším, ale budu se snažit nejpozději v prosinci aby ho dala Mikulášovi třeba 😀 uvidíme ...

weri1
19. kvě 2016

v porodnici
kojila jsem v pohodě do 2,5 let, a dudlík sám odložil ve 3,5 letech. Ke konci ho míval, když byl smutnej nebo ho něco bolelo

ladyhacek
19. kvě 2016

dudlík není potřeba 🙂. my ho máme > už od porodnice nonstop na prsu ani jsem si nedošla do záchod hned se probral a začal brečet - usínal u prsa > dala jsem dudlík položila - OK - odešla se vyčůrat - vrátím se - dítě spalo a dudlík už neměl 🙂 > podudá a vyplivne - v kojení problém nebyl a má to doteď - dudlík přes den má když mu rostou zuby aby si necucal/nekousal palec

mikilenka
19. kvě 2016

Kluci měli od porodnice, dnes jim budou skoro 2 roky, dudlík mají na usínání po obědě a večer. Na dudlík bych rozhodně netrvala. Spíše je to výhoda, když nedudlá.

holubice.petra
19. kvě 2016

Starsi syn az kdyz jsem prestala kojit...takze v 9mesicich ale nastesti ho mel jen na usinani misto prsa...

lenkalenulka
19. kvě 2016

Dcerka se na nej naucila ve dvou mesicich predtim ji z nej natahovalo pak ho mela do prorezani vsech zoubku..

dojezisek
19. kvě 2016

Já dudlík občas dala, ale nechtěl ho. Max do autosedačky do auta. Byla a jsem ráda, že není dudlavé dítě. Teď má pět měsíců a už mu ho určitě ani dávat nebudu. Trochu jsem se bála, že by si mohl místo toho cumlat palec, ale ani to nedělá. Takže pokud nechce, zbytečně bych necpala.

suzina08
20. kvě 2016

Jsou děti, které dudlík nechtějí, my zas měli problém se ho zbavit :D Takže pokud ho nechce, tak mu ho nenuť, ještě budeš ráda, že ho to nemusíš odnaučovat 🙂

janapavlik
20. kvě 2016

V porodnici 😀 A odnaučila okolo 2 let, kdy ho prokousla. Měla ho jen na spaní 😉

ko87
20. kvě 2016

Nám se to měnilo. Začali jsme zkoušet někdy kolem 3 týdnů, když přišlo "řvací období", ale syn dudlík vyplivoval a řval vesele dál. Pak byl nějakou dobu ochotný chvilku podudat, ale za chviličku ho vyplivnul. Potom zase nechtěl vůbec, tak jsme na dudlík zanevřeli a ani nezkoušeli dávat. Vytáhli jsme ho zase až nedávno na 6,5 měsících, kdy synovi začaly růst zoubky a od té doby by dudlík cumlal pořád. I když ho používá spíš jako kousátko🙂

mafeska
20. kvě 2016

hned po příchodu z porodnice, byla závisláček a musela jsem ho mít vždy s sebou když jsme někam jely. nevidím na tom nic špatného, každého věc

frufrunka
20. kvě 2016

První dítě nikdy a byl to očistec - prořval půl roku ve dne v noci a další půlrok "jen" v noci. Druhé dítě někdy kolem měsíce a bylo to zlaté - dudlík ho uklidnil, ve dvou letech dudlík odnesl čert a bylo to. Třetí dítě je opět nedudlavé, místo dudlíku má ale bohužel palec. Nepodařilo se mi to přeučit, takže teď, ve dvou letech, má zdeformované patro, začíná mít křivé zuby. A nedaří se nám to nijak odnaučit... ☹ Dudlík je super věc, bohužel ne pro každé dítě, já mám úspěšnost jen 33,3333% 😀