V kolika letech mám jít s dítětem poprvé k zubaři?

kacka1992
5. led 2012

Od kolika je nejvhodneji jit s ditetem po prve k zubari? vsude je od jednoho roku,ale nevim

leiladelly
5. led 2012

@kacka1992 Je vhodné jít po prořezání zoubků, "jen tak", aby si postupně dítko zvyklo na prostřední ordinace, podívalo se tam, povozilo na křesle, nic víc, spočítají se zoubky a hotovo. Největší stresor je, když první kontakt dítěte se zubním lékařem je až v případě, že ho něco moc bolí. Pak může mít trauma na dlouho ☹

ined77
5. led 2012

ahojky 🙂 ,
já byla se synkem poprvé v roce a od té doby chodíme pravidelně 2x do roka na preventivní prohlídky 😉 .
on měl sice tenkrát jen dva zoubky, ale mně šlo i o ten zvyk, aby to měl "zažité" 😉 .
s dcerkou nás také za chvilku čeká první prohlídka...to nás už bude plná čekárna 😀 .

kacka1992
autor
5. led 2012

Já mam dvourocniho syna a jeste jsme tam nebyly ale asi by jsi meli jit..

beruska24.9.
5. led 2012

poprvé v roce, od té doby chodíme každého půl roku na preventivní prohlídku.

jeudi
5. led 2012

ja slysela ze hned jak mu vyleze prvni zoubek ,mam dva kluky strasimu je 5 pryc a zubraka jim chodi do skolky jinak jsme jeste u zubare nebyli ma zuby v poradku a tomu mladsimu jsou dva pryc a taky jsme u zubare jeste nebyli,ale meli by jsme asi taky no.

jasminy
5. led 2012

Mně zubař řekl, že klidně od prvního zubu. Dítě si pak na zubaře líp zvykne a nebude se tolik bát.

kacka1992
autor
5. led 2012

jen se chci zeptat já se vtom moc nevyznam jakej je rozdil mezi sokromou zubni ordinaci a stomatologickou ambulaci? 😒

leiladelly
5. led 2012

@kacka1992 stomatologická ambulance je totéž , co zubní ordinace. Soukromé ordinace jsou všechny, státní zůstaly pouze kliniky zubního lékařství. Může být rozdíl ve formě úhrady, v soukromé zubní ordinaci většina zubních lékařů má smlouvy se zubními pojišťovnami, takže výkony hrazené ze zdravotního pojištění pacient nehradí, jen doplácí nebo platí úkony, které hrazené z pojištění nejsou. Existují ale také soukromé zubní ordinace (spíše ve větších městech), které smlouvy se zdravotními pojišťovnami nemají uzavřeny a pak pacient hradí vše. Ale to se pacient dozví při registraci k lékaři. A většina ordinací spíše smlouvy uzavřeny má. 🙂

kacka1992
autor
5. led 2012

Dekuju 😉

leiladelly
5. led 2012

@kacka1992 Není zač. 🙂

rozarka65
5. led 2012

Já byla v půl roce...a od té doby pravidelně 2x do roka....ale se mnou dělala scény,tak chodí s tatínkem a ani slzička...🙂

jmisa
5. led 2012

Syn byl prvně v roce a chodí s mužem každý půl rok, mají stejného zubaře.
Moje zubařka bere děti až spolupracující cca od 15 let. Prý už na malé nemá tu trpělivost. No já jsem asi horší pacient než to malé dítě 😀

martaska78
5. led 2012

My začali v půl roce, když jsme byli celá rodina na preventivce, tak malá taky ukázala 😀 . Máme super zubaře, který si fakt s dětmi poradí. Teď naposledy mě vrtal, tak jsem ji chtěla ušetřit a pan doktor " jen ji tu nechte, alespoň uvidí že to nic není" 😀 . Malou usadil do křesla naproti a ta z toho měla Vánoce 😀 , jen já jsem musela být hrdinka 😀 . Myslím si, že čím dřív, tím líp, aby se potom děcko nebálo.

usounek25
5. led 2012

Ahoj, tak my byli v roce malýho. Šla jsem na preventivku, tak jsem ho vzala s sebou a od té doby chodíme co půl roku. Já teda zubaře nemusím, ikdyž mi většinou nic nedělá, ale snažím se před prckem vyvarovat řečí typu - já se bojím, co když mě bude vrtat atd. Myslím si, že je určitě fajn, když si na to děcko zvykne co nejdříve a hlavně vidí, že rodiče chodí pravidelně, tak už to potom bere taky normálně a automaticky, že se prostě jednou za půl roku jde k zubaři.

berenika39
5. led 2012

@kacka1992 pokud budeš hledat zubaře, fajn je se někoho poptat, kam chodí, jestli máš kamarádky, které někam chodí s dětmi - mít nějaké zprávy. aby to byl zubař, který umí pracovat s dětmi,j e to do budoucna docela důležité. s petrem chodím každého půl roku od cca 15ti měsíců. nejdřív brekot, pak pochopení, a dneska se nechá vyšetřit bez větších potíží.

kacka1992
autor
5. led 2012

Aha no prave ze nemam moc kamaradek s detmi.. Já sem se koukala na internet a tam se vtom nak nevyznam nak to ale poresim jinak dekuju..

kacka1992
autor
5. led 2012

@berenika39
Aha no prave ze nemam moc kamaradek s detmi.. Já sem se koukala na internet a tam se vtom nak nevyznam nak to ale poresim jinak dekuju synovi budou v unoru dva rooky to uz tam budu muset zajít.. ☹

kris2008
5. led 2012

@kacka1992 me zubar rekl,ze se nema chodit v tom jednom roce,ale ze staci v pohode ve dvou letech.kazde dite je jina a ma i jinak vyrust zubu.ja sem byla s prvni dcerou v 1 roce,protoze jsme mely uz 17 zubu 😎 a jinka mame zubare pro dospele,ale v pohode zachazi i s detmi ...zkus se poptat-moc zubaru s detma pracovat nechce

mamkamarketa
5. led 2012

ja teda byla poprve ve 2 letech. nas kluk v roce nemel ani jeden zub,takze faakt to bylo zbytecny 😀

kacka1992
autor
5. led 2012

@kris2008
Aha no my pujdem az tedka me mamka taky rikala ze se ji to zda brzo,ted uz ale musime filipek ma plnou pusu zubu🙂 snad tam nebude zadny kaz 😖

miskadis
5. led 2012

My jsme byly poprvý v roce a třičtvrtě, Bála jsem se snad víc než Sára 😀 Já totiž zubaře nesnáším, ale Sárinka byla úplně v pohodě - otevřela na požádání pusu - což je zajímavý, protože doma to udělat nechtěla 😉 , pak se ještě povozila v křesle, doktorka jí pochválila zoubky a dala jí obrázek. Za půl roku máme přijít znova. A chodíme celá rodina k jednomu zubaři.

misi.21
5. led 2012

Malé je 5 měsíců a má jeden zub. Takže ikdyby jí do roku další nevyrostl,tak ji sebou vezmu,ať si to tam omrkne. Já si nedělám ale iluze,protože manžel řval jak tur a zubařku kousal,takže nepředpokládám,že by to bylo v pohodě. jednou se ale začít musí,takže si myslím,že čím dřív,tím líp.

kris2008
5. led 2012

@kacka1992 neboj se,oni to nevrtaji pokud dite nespolupracuje.jen to vyskrabne takovym tim jak se ti zubar stoura mezi zubama 😀 nevim jak to popsat 😀 a da tam plombu.jsou to meklky zuby 🙂 tak drzim palce

nae
5. led 2012

My sme este neboli a este tak pol roka az rok nepojdeme, pretoze maly len co vidi cakaren u dr., chyta hysteraky. Takze najprv pojde k zubarke so mnou, aby sa okukal, potom s tatinom repete a potom ku svojmu dr.

kacka1992
autor
5. led 2012

No ale to bys mela videt miho Filipka je strasne akcní a strcit mu prst do pusy to je jak chtit jit spachat sebevrazku:D 🙂 a o myslim vazne:D

kacka1992
autor
5. led 2012

@kris2008
kacka1992 No ale to bys mela videt miho Filipka je strasne akcní a strcit mu prst do pusy to je jak chtit jit spachat sebevrazku:D a o myslim vazne:D

benjik
5. led 2012

@kacka1992 Tak u nás by to do jednoho roku nemělo cenu. Dcerak měla první dva zuby až ve 13.měsících. Byly jsme v roce a půl,když jí zuby víc vylezly.A vše ok. Jezdíme do Prahy kna kliniku k Pekárkovi na Chodov a je to tam zlatý. až dceři závidím.

kacka1992
autor
5. led 2012

@benjik
To já mam Prahu docela daleko jsem Z Kolina no my mame uz dost zubu..

mailli
5. led 2012

Nedávno jsem mluvila se svojí zubařkou a ta mi řekla, ať přijdeme, až budou malé 2 roky (je pravda, že na 1. roce Eliška neměla ještě ani jeden zoubek). Podotýkám, že zubařku máme pečlivou, neříkala to proto, že by se mě chtěla "zbavit" 😉

weri1
5. led 2012

tak my byli v roce, beník měl asi 12 zubů,