Kolik platíte u zubaře?

14. pro 2023

Dobrý den, zajímalo by mne, kolik peněz vás stojí návštěva zubaře (Praha). Zubař mi dělal dvě výplně - jednu velkou a jednu střední fotokompozitem - cena 4550 Kč. Neupozornil mne předem na tak vysokou částku. Naštěstí si ji můžeme dovolit zaplatit, byť je to pro nás hodně. Ráda bych věděla, jak to funguje a stojí jinde. Moc děkuji.

zuzkasim
14. pro 2023

1 bílá plomba 1800Kč, víc nevím, nic jiného jsem nepotřebovala. Vím, že půlka z toho se počítá za materiál a druhá za práci, protože muž zubařce brousí nůžky, takže jemu to dává za 900Kč jako jen za materiál, práci mají jako vzájemnou protislužbu.

nikolite
14. pro 2023

U soukromého zubaře je to už bohužel normální cena. Přitel platí za bílou plombu okolo 2000. Já kaz dlouho neměla

rsr
14. pro 2023

Čerstvě včera za 2000, jedna bílá plomba synovi.

krisstina93
14. pro 2023

Já už teda dlouho nic neplatila, naposled asi 4 roky zpátky za bílou plombu 800kc. Prevenci dela zadarmo. Manžel teď u svého platil tisícovku za celkem velkou opravu zubu, ale upřímně netuším jaký materiál mu tam cpal. Práci, umrtvovaci injekce, rtg apod si naši zubari neuctuji.

jaja01k
14. pro 2023

Já chodím jen na prevenci, tak nevím jak dospělí, ale syn měl teď 3 kazy, platila jsem asi 1100 Kč.

nelinecka1
14. pro 2023

Měla jsem odstiply kousek amalgánu na zadním zubu, nechala jsem si opravit. Pokud bych chtěla bílou plombu, tak 3500. Podle mě dnes běžná cena, Valašsko.

sigyn
14. pro 2023

Za bilou plombu 2 tis. Vše ostatní jde na pojišťovnu.

xnikax1
14. pro 2023

Spolupráci s pojišťovnou už ukončil a co si budeme povídat, najdi v dnešní době jiného zubaře. Takže za prevenci 750 Kč. Což je tak 5 minut a cus. Každá injekce 250, naposledy jsem měla malinký kaz 2000 Kč. Dcera na mléčných zubech kazik + injekce pokaždé 1100. Dokud nespolupracovala tak + 2000 analgosedace u každého zubu. 😕

blankaskubickem
14. pro 2023

Teda, když čtu ty ceny, je to šílené. Moje paní zubařka je stará škola, všechno co jde, dělá na pojišťovnu, opravdu jsem u ní platila jen bílé plomby v předních zubech cca 1.500,- Kč. . Bohužel je v důchodu, a až se rozhodne si užívat vnoučat, tak mě klepne.

autor
14. pro 2023

Děkuji za odpovědi… ty ceny jsou fakt masakr…

konidana
14. pro 2023

Posledne , letos, dve velke vyplne a pocitala jsem zhruba s castkou, kterou jsi platila ty. Ovsem menili cenik a faktura byla na 7.5 tis🙄 (praha). Taky mi to nerekl predem, a tak jim z toho jeste pulku dluzim, holt to zaplatim pri pristi prevenci. Proste jsem tolik u sebe nenela.

patypresdevaty
14. pro 2023

Kolem 2 tis za bílou plombu, dle velikosti. Nedivím se, nahoru šlo vše a náš zubař je tedy opravdu pečlivý oproti těm předchozím, jeden zub dělá cca 45-60min. Musí si vydělat na sebe, sestru, provoz ordinace, materiál...

patypresdevaty
14. pro 2023

@blankaskubickem o a jednu takovou "starou školu" jsem ještě pár let zpět měla a teď? Nový zubař po ní všechno předělává, protože mám kazy pod amalgámy (špatně opravené), mezizubní kazy (neodhalené) apod.
Jako podle mě nelze opravit zub pořádně za 10min (tak to dělala ta předchozí zubařka). A když to bude dělat déle, tak si na sebe přes pojišťovnu nevydělá, dostane za tu opravu pár set...

martulka88
14. pro 2023

Za bílou platím okolo 2000,- je to dle velikosti u mé zubařky. Manžel jezdí jinde a cena je podobná 😉 Má zubařka říká zhruba ceny před zákrokem, manželova nevim.

rnika
14. pro 2023

Bílá plomba malá 3,5 jen to hvizdne..

sanyy22
14. pro 2023

Za bílou plombu neplatim nic.
Ale na horní dvojce jsem měla hluboký kaz, chodila jsem každý týden na čištění kanálků, pak mi dala nějakou estetickou plombu a vyšlo mě to na 5400kč

gdpr
14. pro 2023

2200 za bielu plombu za iné neviem nič iné mi našťastie už roky nerobil a aj teraz 1plombu po 4 rokoch

leiladelly
14. pro 2023

Na Prahu 4 550 Kč za jednu rozsáhlou a jednu střední výplň je solidní a spíš nižší cena : Vzhledem ke vstupům a nákladům ,které ve stomatologii jsou, to bude čím dál tím dražší, to je prostě fakt.
@patypresdevaty Máš pravdu, za 10 minut nelze udělat kvaitně nic.

alassel
14. pro 2023

Malá 3tis, velká 4tis, plus kofr 450kc... Hnusný amalgámy nedelame. Pardubice

aneta15
14. pro 2023

Mě teď dělal stoličku, čištění kanálků, nástavba zub mě vyšel na 12 000 🤦‍♀️

levandule_k
14. pro 2023

@leiladelly Jak dlouho trvá výměna amalgámové plomby střední velikosti za bílý kompozit, není pod tím kaz, jen estetický důvod. A jak dlouho trvá spravit zub, kde se udělal kaz střední velikosti a dává se tam bílá výplň. Jsem jen zvědavá.

zekrt
14. pro 2023

@levandule_k To se nedá říct. Nedávno mi odvrtávala doktorka amalgám taky z estetického důvodu na dvou zubech. Jeden šel hned a druhý trval, oba zhruba stejně velké. To samé oprava kazu, záleží jaké to je a jak je doktor zručný.

patypresdevaty
14. pro 2023

@levandule_k nejsem zubař, ale podle toho, jak to dělá můj zubař bych řekla, že absolutní minimum je 30min, ale může to být klidně i hodina

patypresdevaty
14. pro 2023

@levandule_k a řekla bych, že roli hraje i to, že zubař si na Tebe prostě musí vyhradit tu hodinu, i když to nakonec udělá "jen" za 45 min., protože to podle mě nejde předem úplně přesně odhadnout. Tak jako tak si tím tedy musí vydělat na hodinu...

leiladelly
14. pro 2023

@levandule_k Zda je to výměna z estetického důvodu, nebo je tam už sekudnární kaz, nehraje žádnou roli. Délka se určit nedá, střední rozsah může být jen na okluzi, ale také už do bočních plošek. Pokud bude blízko dřeni,chce to větší opatrnost , nepřímé překrytí dřeně. Říct absolutní cifru by nebyko dobře, Ekonomicky je to tak, jak píše
@patypresdevaty a za ne tedy je půl hodiny na jakýkoliv kompozit dost málo i u zručného zubního lékaře.

patypresdevaty
14. pro 2023

@leiladelly jo, ta půlhodina byla dost optimictická, myslím že nejkratší doba na křesle byla 40min při zhotovování kompozitu z jakéhokoliv důvodu

leiladelly
14. pro 2023

@patypresdevaty ano, tak to je.

cikitkapb
14. pro 2023

4500 za 2 zuby? Tak to je ještě krásná cena. Já to dám za jeden zub…

angelinie
14. pro 2023

Neplatíme nic. Chodíme k paní zubařce jednou za půl roku celá rodina, děti mají zuby zdravé, já také, manželovi často vrtá a zdarma má i bílé plomby. Cca jednou ročně udělá i tu "hygienu" nebo jak se tomu teď říká, taktéž zdarma 😎

knuffel
14. pro 2023

Holky, zubař, to je téma, ale asi víc pro mimopražské... Protože v našem regionu zubaři na pojišťovnu nejsou. My jsme léta chodili na prevenci jako rodina k jednomu každý půlrok, návštěva vždy do 5 minut hotovo, prolítl zuby, že dobrý, maximálně spravil největší problémy.
Ale pak manželovi praskla plomba, bolesti jako kráva, na pohotovosti to nějak provizorně udělali, náš zubař to nějak taky dodělal, ale ne dobře, tak manžel našel soukromého, hodinu cesty autem, žádná smlouva s pojišťovnou, všechno hezky zaplatíme na dřevo. A výsledek? Zub mrtvý. A naše dcera musí na trhání stoličky, protože má rozsáhlý mezizubní kaz, protože náš původní doktor prostě nic neřeší, rentgen nezná...
Mně taky v tom soukromém zařízení předělávala doktorka celý zub, hezky až ke kořenu a znova modelovala, hodinu se s tím piplala (kdyby ne, skončila bych jako manžel). Stálo mě to 7.900,-. Jeden zub. Tak to je. A jestli mi někdo bude vyprávět, že nechodím na prevence, vynesu ho v zubech... A pro případné šťouraly, dentální hygienu máme za sebou, používáme mezizubní kartáčky...
Takhle to dopadne se vším, budu platit pojišťovně jako mourovatá, ale péči si budu stejně platit sama. Jako toho zubaře.