Večer u prsu vyvádí, má hlad. Jako by jí mlíčko nestačilo

chantallina
26. led 2018

Ahoj maminky, mám 4týdenní holčičku,přes den ji kojím a mé mlíčko ji stačí,je spokojená a zaspí..ale na večer hrozně u prsů vyvádí a řve že má hlad,pozoruji to už 5den...jako kdyby ji mé mléko nestačilo,přitom ho mám...mala se sklidni a usne vždycky až po umělým mliku 😔 máte s tím některá zkušenosti? Nechtěla by jsem malý dávat umělý,když mám mléka dost..ale jinak prostě neusne, řve a strašně vyvádí

saffy
26. led 2018

Může to být tím, že jak už je unavená, mlíko si z prsu nevytáhne. Syn mi to večer dělal taky, pomohlo změnit polohu kojení a před kojením teplou sprchu, aby se mléko uvolnilo. Když bude nejhůř, zkus mléko odsát a dát večer z lahve, to by mělo Tvůj problém řešit, když máš mléka dost, je blbost dávat UM.

weerruu
26. led 2018

@chantallina Me kamaradce ,ala taky takhle u prsu rvala, nez se konecne po case zjistilo, ze je alergicka a mamcino mleko nemuze vubec. K doktorce a na testy 🙂

puresin
26. led 2018

@chantallina
@weerruu Ja bych to tak dramaticky nevidela, dite je vecer fakt unavene a prsu vzdy chvili trva, nez spusti ten hlavni proud, takze i moje deti se u toho vzdycky vztekaly a rvaly. Pomohlo proste vydrzet, prehazovala jsem je z prsa na prso, dokud jsem neucitila ten znamy tlak a bylo to, pak se prisaly a hltaly jak dive. 🙂 Kdyz krasne kojis pres den a mleka mas dost, je skoda prechazet na UM, i jen vecer. A prejde to, jak povyroste.

vanea
26. led 2018

@weerruu no alergie na MM je dost vzácná a nemyslím si, že se projevovala pouze večerním vztekáním se u prsa :/ dá se poznat spíš dle potíží se stolicí, s bříškem a celkově s problémy se zažíváním...to trhání se u prsa nemusí alergii vůbec značit, spíš neznám dítě, které by toto období nemělo🙂 náš se občas trhá u prsa doteď (4,5měsíce) a značí to pouze špatný tok mlíka či přepití..pokud má zrovna spurt či toto úpravné období, tak i tehdy se takto škube a kroutí a řve, protože to teče málo a má hlad...trvá to obvykle týden -10 dní, pak se to upraví ... Nejhorší fázi jsme měli po šestinedělí, kdy se prsa přestala nalívat úplně, byla úúúplně vyfouknutá, měkká i v noci a musel si zvyknout, že se musí víc snažit a já mu musím prso držet jinak (tvorba mlíčka se po 6nedělí upravuje a tvoří se už jen přesně dle potřeby miminka, jen výjimečně se vytvoří do zásoby a prsa se nalejou), to byl fakt horor..ale ustáli jsme to bez UM🙂 a teď už budem od ukončeného 5 měsíce začínat příkrmy

chantallina
autor
26. led 2018

Mockrát vám děkuji maminky..tak se budeme snažit to vydržet ☺ určitě skúsim tu teplú sprchu

fykyska
26. led 2018

Zmenit polohu, pred kojenim vypit horky napoj, pres den popijet hodne vody nebo cas z piskavice ( recke seno) 🙂 delaji od Weledy nebo v bylinkach.. miminku muze mlicko tect pomaleji a nebo naopak strika z prsa rychle a ono se diky tomu vzteka pac mu to zpusobuje nepohodli.. muze byt unavene, muze ho rusit okoli ( televize, rozsvicene svetlo) dobre jsou polohy v leze nebo na fotbalistu prso nabidnou miminku aby se mohlo pohodlne prisat a maminka u toho nebyla neprijemne zkroucena...lze prso i pomasirovat krouzivym pohybem po smeru hodinovych rucicek a nebo koupit termo polstarek ale v kazde druhe zdravotnicke prodejne prodavaji pytlik s psenici 🙂 to se nahreje v mikro a dela to zazraky jak na prsou tak na mistech kde je treba bolest....detske brisko.
Kojeni spousti i prirozeny pohyb strev takze miminku pak snaze odchazeji prdy a tak se muze vztekat , ze ho klidne nejaky ten prdik tlaci..a booooli

Prikrmovani UM je jednodussi a neznamena to, ze si tim matka zkazi vztah a nebo kojeni 🙂 ale pokud je dite pres den spokojene a ,,vzteka,, se jen na vecer .... a pote spi klidne zkusila bych nejdriv vymyslet jak upravit kojeni....

priefi
27. led 2018

@weerruu Co to je za blbost, je alergicka na mamincino mleko? Max na neco, co matka jedla a dostalo se to do mm, ale ne na jeji mleko 😉

priefi
27. led 2018

@chantallina A prodelali jste uz spurt? Prichazi okolo 3.tydne. Pokud poptavku resis um,.nevytvori se Ti dostatek mleka. Chce to den dva vydrzet a 3.den bude mleka dostatek. Tim, ze pridavas um, davas svym prsum impulz, ze neni treba vice mleka. Pokud chces, zkus navic odsavat, aby se tvorilo vice mleka. Dalsi moznost, aby bylo vice mleka je pravidelne nocni kojeni. Ale zakezi na Tobe zda preferujes mm, anebo um. Spravne je to, co chces Ty.

chantallina
autor
27. led 2018

@priefi spurt? tak to vůbec nevím..jak to poznám? No určite by jsem chtěla kojit..včera to už bylo o něco lepší..vyvadela, ale ne zase tolik..snad to už bude lepší...

priefi
27. led 2018

@chantallina spurt se projevuje jako.hladove a nespokojene mimiko, prichazi okolo 3.a 6.tydne a pak okolo 3.a6.mesice. Pro maminky to je hrozne narocne obdobi, mimi udela skok v rustu a potrebuje vice mm. Nekdy nezkusene maminky davaji um a ztraci tak cast mm, resp.se ji nevytvori. Kdyz 2 dny vytrvas a nevzdas to, mimco bude spokojene, protoze bude mit dostatek mleka

chantallina
autor
27. led 2018

Aha ☺ už jsem si taky něco málo našla na netu..tak mockrát děkuji.. Snad už to bude dobrý

priefi
27. led 2018

@chantallina Nemas vubec zac 😊 Hlavni je vytrvat a mnohdy to neni lehke