Vyrážka na obličeji a čelíčku, která se nelepší. Poradíte, prosím?

nikola_knotkova
13. únor 2020

Ahoj, maminky. Jdu si pro radu, než začnu šílet a urgovat pediatra...Už pár dní bojujeme s vyrážkou na obličeji a čelíčku a pořád se to nelepší 😔 Zkusila jsem vysadit ovoce, i citron do čaje jsem přestala dávat. Prací prostředek jsem neměnila,ten máme od narození a žádná reakce nebyla. Malému budou 3 měsíce. Prosím maminky, které si prošly něčím podobným nebo stejným, aby se podělily o rady a zkušenosti. Děkuji ženy❤️💐

neomenia
13. únor 2020

Ahoj, je kojeny? Vypadá to na atopický ekzém.

luciaanaa
13. únor 2020

@nikola_knotkova ahoj,máme to stejné nebo takřka podobné,syn 4m je plně kojen. Z ničeho nic se nám to také začalo objevovat nejdříve na spánkách pak čele a dokonce to máme tu a tam na tělíčku. Taky jsem nic nezměnila,jsme z toho zoufalá. U mudr jsme vyfasovala mast se zinkem,ol.olejem a linolinem. Ta to příšerně vysušila (což se má) tak pak jsme začala mazat a to je ono,každému vyhovuje něco jiného. Teď mažu a koupu v oleji od A-derma a jako za 3dny podstatný rozdíl,ale zahojené to ještě nemáme. Teď zkouším jist potravu bez mléka a vajec,to říkají že je největší alergen,tak to vysazuju a třeba to taky pomůže 😔🙏

nikola_knotkova
autor
13. únor 2020

Ahoj, ano je plně kojený. Z toho atopáku jsem měla největší obavy...

nikola_knotkova
autor
13. únor 2020

@luciaanaa a co sudocream jako první pomoc doma? Myslíš, že bych tím nic nepokazila?

luciaanaa
13. únor 2020

@nikola_knotkova určitě né ten taky vysuši a nebo normální zinková mast

lula86
13. únor 2020

@nikola_knotkova ahoj je tu skupina která se ae zabývá. My jsme bojovali taky se synem s vyrážkou přes měsíc sice nebyla tak výrazná měli jsme to na čele v pravo a podél pravé tváře. Byla to kvasinka jak vyšitá. Nejdříve jsem dělala chybu moc jsem to promastovala poté co jsem na diskuzi Ae vznesla dotaz a přečetla info tam jsem začala vysouset zinkem a když se to začalo hojit tak jsem mazala linolu a je po vyrážce.

https://www.modrykonik.cz/group/6098/

monaaaaaa
13. únor 2020

@nikola_knotkova jak dlouhou ještě hodláte být doma v klidu než začnete šílet? Musí to malého dost trápit. Na víkend bych jistě nečekala, chudák..

nikola_knotkova
autor
13. únor 2020

@luciaanaa a to je na předpis nebo stačí zajít do lékárny?

nikola_knotkova
autor
13. únor 2020

@monaaaaaa malý je klidné miminko, o té vyrážce ani neví. Tak se prosím zdržte komentáře, že je můj syn chudák. Díky

nikola_knotkova
autor
13. únor 2020

@lula86 děkuji za radu. Určitě kouknu 💐

katkapavlik
13. únor 2020

@nikola_knotkova Ahojky já používám Linola kosmetiku, jsme alergici já i děti a super.

nikola_knotkova
autor
13. únor 2020

Jo, holky, ještě jsem zapomněla napsat, že během dne se ta vyrážka mění. Nejhorší je to ráno a přes den to vypadá takto po obou stranách tvářiček

nikola_knotkova
autor
13. únor 2020
monaaaaaa
13. únor 2020

@nikola_knotkova spíše bych chápala, že lékař určí diagnózu a pak dle ní se ptala kdo má s tím konkrétní zkušenosti.neber te si to osobně, ale každej kdo má vyrážku nemůže být za ní vděčný, není to nic příjemného. Rozhodně je nutné řešit celkový stav. Ne jen projev ale příčinu. A zkoušet pokusy co zabere? To bych si dovolila na sobě,ale na dětech? Dle foto to vypadá místě, že to i mokva? Co jste už vše zkoušela? Jako první bych zkusila fenistil kapky, ty nic nepokazí a v případě alergie uleví. A mazat k lékaři, od toho jsou.

monaaaaaa
13. únor 2020

@nikola_knotkova přeji ať máte co nejdříve po problému

luciaanaa
13. únor 2020

@nikola_knotkova jj vše v lékárně

luciaanaa
13. únor 2020

@monaaaaaa když ono to je na dlouhé léčení takový ekzém. Nám mudr řekla...nojo to děti mají,musíte vyzkoušet co vám bude vyhovovat. Napsala mast a mazala jsem,strašně to vysušilo tak jsme začala promašťovat,ale to už mě neřekla.

luciaanaa
13. únor 2020

@nikola_knotkova tak to mame taky,večer to je po koupání červené (což je jasné) a i když to namažu tak ráno to je suché a šupinkaté,tak to olejem s vodou otřu co jde vat.tampónkama a namažu,je to boj

slunea
13. únor 2020

Taky bych to viděla na AE/kvasinku. Začíná se objevovat nejčastěji právě kolem 3. měsíce. Zkusila bych vysadit mléko (kompletně), nejčastější alergen u mimin je mléčná bílkovina. A mazat buď ničím nebo spíš vysušovat něčím se zinkem. Pokud je to červené.

nikola_knotkova
autor
13. únor 2020

Holky, vůbec to nemokvá a abych nevypadala, jak neschopná matka, tak u doktorky jsme byli minulý týden a ta nám řekla, že je to normální ať hlavně po koupeli pořádně promažeme kvalitním olejíkem. Jenže me5to prostě nedá. A ano, malý si vyrážky opravdu nevšímá. Celej den se na nás usmívá a spinká přes den 2n i v noci krásně. Jako nevím, ale kdyby ho to trápilo, tak má treba problémy se spaním, nebo je neklidný nebo se to dokonce projeví třeba v plínce. Ale tohle všechno máme v pořádku. Jinak děkuji všem za rady. Zkusím vysadit mléko a zinkovou mast už máme doma. Snad to brzy zmizí ❤️

monaaaaaa
13. únor 2020

@luciaanaa ano v pořádku, víte co vašemu dítěti je a co vám konkrétně vyhovuje. Ale paní ať jde za odborníkem 🙏🙏🙏🙏 ať je řečeno o co jde. V lepším případě lékař řekne, že je to běžná vyrážka napíše dítěti mast. Pak je čas zkoušet pokusy co bude vyhovovat za mast a ptát se tu na zkušenosti ostatních... Je tolik možností a každý menší detail diagnozu mění. Dle fotky se velmi špatně určuje původ, musí se zohlednit veškeré okolnosti. Mě to akorát ježí chlupy s mým vzděláním když vim co vše se může stát. Radši jít zbytečně k lékaři než začít řešit situaci dusícího dítěte z rozvíjející se alergie..

monaaaaaa
13. únor 2020

@nikola_knotkova teď vidím váš další komentář, vidíte jak ty fotky zkreslují a také nepřesně podané informace? Upřímně mě to vyděsilo ta první fotka.☺️ omlouvám se vám. Důležité je že to lékař viděl. A dál se nezajímal? Když jste psala že to má malý výrazné ráno, v čem spí? Třeba vodítko k alergii na peří? Na určitý materiál? Může to být i ta potravinová alergie..je tolik možností. Jinak kožařka doporučuje Tanno-Hermal Lotio je to lepší tekutý pudr, lepší jako zinkovka. Jaký používáte olejicek? Dětské olejíčky jsou žakeřné protože jsou různě parfémované, také kůži nepromastí. Lepší Bepanthen i několikrát denně či namíchaný glycerinový krém z lékárny- ten krásně promastí, dá se na recept bez doplatku a není v tom žádný alergen, jinak se dá volně koupit..

nikola_knotkova
autor
13. únor 2020

@monaaaaaa Bohužel další zájem od pediatra nebyl. Ubezpečil mě, že je to normální a nemám se ničeho děsit. Ale když vidím, jak to vypadá, tak mi to přeci jenom nedalo a zeptala se tu maminek, jestli neměly ten samý problém. Je mi jasné, že každá vyrážka může znamenat pro každé miminko jinou trampotu. Fakt nevím, co se v posledních dnech změnilo, že se mu to takhle objevilo. Spí v těch samých peřinkách, prášek jsem taky neměnila. Snad to mlíko zkusím vysadit. Olejíček jsem používala od weledy, ale někde jsem se dočetla, že měsíček, který je v něm obsažený, vysušuje. Proto jsem sáhla po přírodním kokosovém oleji za studena lisovaným. Ten teď ale zkusím nahradit tou zinkovou mastí a uvidíme, zda to pomůže.

monaaaaaa
13. únor 2020

@nikola_knotkova dnes je štěstí potkat kvalitního lékaře😔. Na Weledu jsem neslyšela pěkné recenze. Ale je to o tom komu co sedne. Zvláštni, kokosový olej je přírodní a měl by být neškodný a přes to má malá z něj měla cervenou krupičku až skoro takové drobné puchyrky. Že by byl tedy tak dráždivý? Jinak oleje kůži nehydratují(kokosový olej pouze ve spojení s vodou), nedostanou se do hloubky jen povrchově. Zinkova mast také vysušuje. Pokud chcete kůži promastit nejlepší jak už jsem zmiňovala Bepanthen, jinak pediatr nedávno napsal malé glycerinovou mast na promastění, taktéž skvělá. Jo a Sudecream je mimochodem karcinogenní, ten bych použila opravdu výjimečně

sebinka123
13. únor 2020

Syn měl něco podobného. Taky jsem se bála atopaku a nakonec to byly potnicky. Ty taky dokáží pěkně potrápit. Zkoušeli jsme kde co, v lékárně jsem nechala skoro majlant za různý masticky. Nám nakonec pomohla holtova mast, ta smradlava a michana přímo v lékárně byla nejlepší. Dávala jsem ji na noc a používali jsme ji na pupínky, když byly červené a zanicene. A když se pupínky začaly hojit, tak jsem podle počasí mazala buď modrou a nebo mesickovou indulonou. Ale opravdu indulonou. Podobný krémy dělají i jiné firmy, ale ty nám neudělali takovou službu.
A do koupele jsem používala tak 1x za 3 dny linolu do koupele a tak 1x týdně ovesnou koupel pro děti. Jinak jsme brali malyho pouze do sprchy, umýt hlavně prdelku a tam, kde se potí a jinak se nám osvědčilo být ve vodě co nejkratší dobu. Chce to zkoušet, no. Navíc nám doktorka říkala, že kolem toho 3-4 měsíce prochází miminka hormonální bouří a že tohle mívá spousta miminek. Zlepšení nastalo až cca kolem 7 měsíce, kdy malý začal přijímat k obědu pevnou stravu. Tak uvidíte, třeba to budete mít jako my a nebude to atopak. Já jsem tomu nevěřila, byla z toho úplně na mrtvici, ale doktorka měla opět pravdu. Přeji brzké uzdravení.

miba10
14. únor 2020

@nikola_knotkova atopickeho ekzému se neboj. Mám ho 20 let a dcera ho má po mě. Přišli jsme na to, když ji byly 3 měsíce. Jak se tady psalo výše, koupat Adermou. Na vysušení bych doporučila Imazol. Je to zázrak. Je volně prodejny a dá se používat i na opruzeniny na zadeček. Sice nechává bílou stopu (je takový pudrovy), ale opravdu pomáhá a stačí ho jen trosek. Takže nejdřív vysušit, koupat Adermou a pak mazat mazat mazat. Hlavně žádná umělá vlákna,aby to nedrazdilo pokožku. Bude to dobré

nikola_knotkova
autor
16. únor 2020

Holky, tak mi to nedalo a včera ráno jsem jela do lékárny. Lékarnice se podívala na malého a poradila mi Bepanthen Sensiderm krém a úplně vyrážka vymizela, dokonce i ten hrubý povrch i se šupinkami. Každopádně to budu kozultovat s pediatrem a hledat příčinu. Každopádně jako první pomoc tato mastička naprosto vyhovuje. Posílám fotečku 😉

nikola_knotkova
autor
16. únor 2020
hvezdicka09
22. bře 2021

@nikola_knotkova ahoj, muzu se prosím zeptat na pokračování? Zjistila se příčina vyrážky? Potýkáme se ted s podobným problémem. Moc dekuji 😊