Zamyšlení nad věcmi týkající se našich dětí

mimi001
16. lis 2016

Zdravím Vás a předem všem děkuji za Vaše příspěvky.
Zajímal by mě Váš názor na spousty věcí kolem našich nejmenších. Třeba teď je v mém okolí spousty nastávajících maminek a téměř všechny cvičí do porodu a skoro nic nejí (nemám nic proti cvičení v těhotenství ani dobré životosprávě, ale cvičit do padnutí a jíst jen něco málo a zapíjet to drinky pro těhotné, kde jsou údajně všechny vitamíny a potřebné látky?!?!). Pak se sice maminky pyšní téměř výstavní postavou po porodu, ale miminko se narodilo s 2,5 kg a někdy i míň ☹.Samo sebou, netvrdím že je potřeba přibrat 30 kg, aby vše bylo v pořádku, ale kontrolovat se a maximálně přibrat 5 kg je tedy pro mě nepochopitelné...
Další věc, která je teď asi strašně in a trendy je bezplenková metoda. Nevím, nemám moc s tím zkušenosti, ale myslím, že jsme všichni na plenkách vyrostli a úplně v pohodě 😉. Můj syn má plenky a myslím, že je to ok.
Kapitolou jsou pro mě i šátky a šátkování. Chápu původní smysl: utišit dítě, být blíž matčině srdci, mít volné ruce, když je potřeba... Ale mám pocit, že ve většině případů to není vhodně použito (protože by se jinak asi miminku neměla kývat hlava o 180 stupňů, maminka by asi s miminkem v šátku neměla utíkat atd.).
Také se mi osobně moc nelíbí (a tedy skromně si troufnu říci, že to ani moc nechápu) když novorozené miminko místo do kočárku dají za kolo do toho vozíku. Nejenže je to podle mě nevhodné, ale i nebezpečné. Nevidím tam, takže se miminko klidně může udusit zvratky a ani o tom nevíte, na páteř to asi nebude dobré a ten prach, kterého se nadýchá, asi také není pro něj to nejlepší 😒.
Další bod byl pro mě celkem zklamáním. Chtěla jsem se synkem (8 měsíců) chodit plavat. Když jsem se dozvěděla, že konkrétně tam, kam jsme chtěli chodit, je celkem dost velká skupina maminek. A nejenom to, chodí tam všechny, i ty s těmi nemocnými prcky, tak jsem si to velmi rychle rozmyslela. Známá tam chodila a ano, jejich syn se naučil plavat, ale za celou dobu tam chytil rýmu, kašel, zánět středního ucha... Chápu že nemůžu dítě vychovávat jako ve skleníku, ale zase ho zbytečně neohrozím...
A poslední věc, která na mě teď vykoukla z netu je, že pokud nezačnu znakovat se s svým dítětem, tak mu vůbec nechci porozumět!!! Cože?!?!?! Myslím si, že každá maminka má se svým dítětem řeč a jazyk, kterým se dorozumívají a toto tedy není na místě (něco jiného je to u postiženého miminka atd.).
Prosím, berte to jako téma spíše k zamyšlení, popřípadě si ráda vyslechnu Vaše názory, zkušenosti... Určitě to není myšleno, že pokud některá maminko něco z toho, co jsem tu napsala, praktikuje, že jí kritizuji nebo soudím. To rozhodně ne. Stále věřím, (i když jezdím venku s kočárkem a vidím spíše opak, bohužel) že všechny maminky se snaží pro ty své malé drobečky udělat maximum 😎.
Mějte se hezky, opatrujte se, buďme všichni zdraví a děkuji Vám za Váš čas.

uhz
16. lis 2016

Ja souhlasim.. veci se dnes zenou do extremu a chybi zlaty stred. Nemam kolem sebe tedy fanaticky sportujici matky, ale pro zmenu me zas dost vadi, jak se na me porad vali clanky o temer fanatickem kojeni, kontaktnim rodicovstvi a spol. Jasne, kojit je super, kdyz to jde, satek taky muze dobre poslouzit, pouziva-li se rozumne. Ale kojit dvoulete dite kazdou hodinu, protoze prece jedine na pozadani, nebo nedej boze ho nechat spat v postylce....Jako proc? Vozik za kolo poridime na jaro, az deti budou sedet a bude je to i vice bavit. Na znakovani a bezplenkovku a podobne blbosti nemam s dvojcaty cas 🙂) Takze, vseho s mirou no. Obcas mi to taky prijde dost na hlavu.

mimi001
autor
16. lis 2016

@uhz
Tak to jsem ráda, že nejsem sama 😀. A ano, kojení je sice fajn, ale přesně jak píšete, vše s mírou a hlavně by se asi měl občas používat i selský rozum. Co se týče kojení, tak mám zkušenosti, že některé maminky by moc rády kojily, ale nemají moc mlíčka, tak musí dokrmovat. A některé, které by mohly kojit, tak si radši dají panáka, cígo a nebo prostě jen aby neměla ošklivá prsa, tak mu raději šoupnou lahev a neřeší to... Po pravdě, jídlo a příkrmy, no to by snad bylo na další diskuzi 🙂.

maii
16. lis 2016

Nechapu smysl prispevku. Postezovat si na nosici ultras? Na to, ze nekdo leze do bazemu s rymou nebo se nestaci po plavani aklimatizovat? Na prehlsel informaci? Nebo co si z toho mame vzit? kazdy rodic se musi tozhodnout sam, co je pro jejo dite nejlepsi. Zijeme v dobe, kdy nejen ze existuje spousta moznosti, ale je dostupnych mnoho imformaci. Ne vsechny stejne kvalitni, to je fakt. Ale jinak nez zit a nechat zit to nejde zaridit. Mozna jen pokud se to tyce p r i m e h o ohrozeni zdravi ditete, tak autority zasahnou, ale jinak at kazdy jedna svobodne a pro dobro sveho ditete. Nebo?

missa111
16. lis 2016

Asi je to tím, že je okolo všude tolik informací. V telivizi, časopisech všude odbornící, kteří razí tu jedno tu druhé. A každý chce pro svoje dítko to nejlepší a někdo se prostě nechá unést🙂 A někdy to přeroste přes hlavu.
Já mám třeba zkušenost se znakováním, ale ne nějaký kurz. Prostě to nějak vyplynulo samo. Dcera do 3 let moc nemluvila a ruzně nám ukazovala v kombinaci s "ba" a "ma". Domluvila jsem se s ní na všem🙂 A u druhé jsem si vyzkoušela šátkování. Koupila jsem si krásný nový kočárek, ale dcera kočárek vůbec nevzala na milost. V zoufalství jsem zkusila šátek. A musím říct, že je to moc krásný pocit. Nosila se od jejích 10 dní a žádné neduhy z toho nemá🙂
Jo a u obou těhotenství jsem nabrala 30 kilo🙂)))) A to jsem si dávala dost pozor, ale sežrala bych vola. To jak se někomu podaří 5 kilo je pro mne záhadou🙂

verca38
16. lis 2016

Myslim,ze kazdy se rozhoduje sam,co se svym ditetem bude nebo nebude delat 🙂 co vyhovuje jednomu,nemusi se libit dalsim deseti 😉

lajla
16. lis 2016

No a já jsem zase úplně v klidu o všem co píšete😂 krásně jste napsala o bezplenkove, nic nevíte a přitom kritizujete, obdivují všechny co to zvládnou
Šátek? To si asi pletete...tam hlava opravdu o 180stupnu lítat nemůže, pokud to nekdo neumí uvázat je jiná..
Ad další věci prakticky to samé no...
Co aplikujete Vy na své dítě?

drakenn
16. lis 2016

Novorozenec ve voziku za kolem? Zlato, vy jste nikdy asi vozik za kolo nevidela..

berenika39
16. lis 2016

To nebude asi doopravdy🙂))

tysek9
16. lis 2016

Tak já neznám třeba nikoho, kdo by v těhotenství nejedl, nějak extrémně moc cvičil, neviděla jsem nikoho, kdo by vozil novorozence ve vozíku za kolem. O znakování nic moc nevím a šátky a nosítka považuji za fajn, pokud je člověk umí používat a miminku se to líbí (i když můj syn to nemusí) 😀

tysek9
16. lis 2016

Jo a nedovedu si představit to kývání hlavy miminka o 180 stupňů. To je fyzicky možné? S tím jsem se taky nikdy nesetkala...

uhz
16. lis 2016

@drakenn
@tysek9 Tak a takove znam a na vlastni oci jsem to videla. Ani ne dvoumesicni mimino v Chariotu za kolem, a to ne ze by jeli po uhlazene cyklostezce. Sice v takove te jakoze novorozenecke vlozce, co vice tlumi narazy, i tak mi to ale prijde dost brzo.

drakenn
16. lis 2016

Ja mam prave Chariot a to si nedovedu predstavit.. Jaka vlozka? Pokud decko nesedi, tak to anatomicky holt nepasuje.. Ale prispevek mi zavani hazenim jednoho extremu za zvyklost!! Jako dnes se to tak delava...

drakenn
16. lis 2016

@uhz ne vas.. Zakladatelky

lajla
16. lis 2016

@uhz ono Vám to může přijít klidně kosmické...ale je to ok, podle pravidel a podle bezpečnostni, ony ty vozíky jdou do desetitisícu a to ne jen tak pro srandu králíkům

misule55
16. lis 2016

Já mám na spoustu věcí názor podobný, což neznamená, že stejný musí mít i ostatní maminky, každý jsme jiný, máme jiné možnosti. Taky mě některé ,,šílené maminky,, iritují ale vyslechnu a jdu dál. Přesně jak někdo napsal, žít a nechat žít. Já bych to brala tak, že je dneska hodně možností a každy má možnost volby, taky mi spousta věcí připadá jako blbost, třeba znakování nebo kojení ve 4 letech, ale když to tak někdo chce, proč ne?Mě se nezdá, že divné by byly popsané metody, ale lidi, kteří si myslí, že jejich názor je jediný správný. A to že na plavání chodí s rýmou? To jako fakt někdo řeší??? Promiň, ber to s nadsázkou, nemyslím to vůbec zle 😉

lajla
16. lis 2016

@drakenn ona paní myslí.asi vloznou tašku na mimi, některé cyklovoziky to nabízí...jako kočárky

drakenn
16. lis 2016

Ahaaa.. Tak to jsem sama 100 let za opicema 🙂 :D

uhz
16. lis 2016

@drakenn je to takova zavesna jakoby sitka, takze mimco nesedi, ale je v pololehu ( neco jak v lehatku).

@lajla Budeme ho porizovat, vim, kolik stoji. Nejsem zadna lesana, co se vsemu divi a zna to jen z doslechu, sama se tesim, az zase budeme i s detmi aktivnejsi, nicmene vozit dite po sestinedeli v Chariotu po polnacce mi proste uplne fajn neprijde, i kdyby stal 200 tis 🙂 Uz jen pro to, ze clovek vidi prd, co se za nim deje.

barumat
16. lis 2016

@mimi001 Amen, pod tohle se s chutí podepíšu.

lenka5731
16. lis 2016

@drakenn ja znám paní, ktera ve vozu za kolem vezla cca 2-3 měsíční dite, je to lékařka a bylo to na silnici, kde se jezdí 50 km/h. Viděla jsem to na vlastni oci. Teda... existuje i možnost, že byl ten vozík prázdný, ale proc by to dělala. ..? Ten úsek se dal v pohodě objet po sirokem chodníku.

lajla
16. lis 2016

@uhz lesana? To je pěkný😂😂😂 to mě fakt nenapadlo😉 no z hlediska bezpečnosti je cyklovozik mnohem bezpečnější než kočár....
Ale jasný vás názor vaše dítě vaše věc

lajla
16. lis 2016

@lenka5731 no někdo s kočárkem běhá někdo jezdí na kole s vozíkem někdo satkem po horách.. a z 99% věřím že to jsou normální lidé kteří max zajisti bezpečnost svých pokladů

lenka5731
16. lis 2016

@lajla no ja jen písu, co jsem videla na vlastni oci. Předpokládám, že byli jezdit mimo silnice, jen nerozumím, proc neobjeli tenhle úsek a jeli po silnici, kde kolem nich husté v obou směrech auta 50 km/h jedno za druhym. Někde to fakt neobjedes, chápu, ale tady mohli pohodlne.

lajla
16. lis 2016

@lenka5731 nevím usek neznam, ale asi věděla proč..

lenka5731
16. lis 2016

@lajla ty musíš vzdy oponovat, vid? 😀

lajla
16. lis 2016

@lenka5731 oponovat ne...spíš se snažím vidět věci víc pozitivně😉 a nedloubat se v něčem o čem vím.... a stejně s tím nic neudelam..viz uvodní příspěvek😉

drakenn
16. lis 2016

@lajlo ty ty ty!! :D

lenka5731
16. lis 2016

@lajla pozitivně... nedloubat? Tahle komentujes sve uplne zbytecne komentare a situaci, kterou ja popisuju myslím neutralne, kterou jsem viděla na vlastni oci a ty vis o tom prd? OMG.

lajla
16. lis 2016

@lenka5731 olala...myslím že jste nepochopila...ale OK

lv
16. lis 2016

Každá maminka by asi dokázala vypsat pár pro sebe nepřijatelných, či nepochopitelných věcí. O čem nevím, o tom nevynáším soudy předem.
Takže jen o tom, co vidím v okolí - žádné cvičící těhule neznam, nevídám. S rýmou na plavání je blbý, stejně jako ven a do školky.