Zase ty pády...

28. zář 2023

Ach joo.. tak mám roční batole a do teď mi z postele spadlo už po 3. 😡🤦‍♀️👀🫥.

Po 1. v 6-7 měsících kdy se nečekaně překulilo a nezastavila ho ani cestovní postýlka - ta se tíhou posunula a on spadl na plovoučku. Cca 50 cm.

Po 2. v 9 měsících- uvolnila se zábrana ( monkey mum) z jedné strany postele a já nestihla doběhnout a spadla i druhá strana a syn spadl na bok hlavy na tenký látkový koberec. A ruce před sebou neměl protože se držel zábrany. Výška asi skoro 1m.

Po 3 z postele cca 50 cm ze zadu v roce.- spadl tatínkovi.

A po 3 dnech znova s tentýž postele spadl mě, kdy jsem si myslela, že už hranice postele zná a už 3 týdny umí z ní slézt. Jenže na okraji byl ještě kojící polštář a on s ním sjel. A zase na tu hlavu - bylo to takovýto salto. Naštěstí tam jsou aspoň 2 koberce na sobě.

No nejhorší byl asi ten první a druhý pád.

U prvního se mi zdál takový neusměvavý a to trvalo asi den.

A u druhého pádu plakal asi 3 minuty a měl razítko od koberce, který na druhý den zmizel.

Nikdy nezvracel, zornice ok, hrál si i si pamatuje vše co se naučil.

Vždy jsme doma pozorovali, protože by se muselo udělat CT aby se něco opravdu zjistilo. A to nejde bez uspání u tak malých dětí. Rentgen a pod prý dostatečně nikdy nezjistí opravdu problém jako krvácení… Neprasklou lebku poznáme, když je batole plačtivé… atd atd..

No jsem kráva, že jsem si myslela že tentokrát nespadne. Asi kvůli tomu kojícímu polštáři nepoznal konec postele, jinak by zeslez…

Kdy já dostanu rozum. Moje malé prďole. Já už tě nedám ❤️❤️❤️❤️❤️❤️

lv
28. zář 2023

Zrovna jsme se o tim doma bavili, komu děcko nespadlo z postele, jako by nebyl. Obě holky, každá 2x.

emillyhk
28. zář 2023

Manželovi spadlo dítě z postele 2x, pokaždé ho hlídal, mrknul a už to bylo. 🤷‍♀️ Mě spadl syn poprvé až nedávno (2,5 roku), ale stálo to za to - nějak blbě sebou plácnul do postele, odrazil se a hodil salto z postele a dopadnul sice na záda, ale na čele měl bouli a ještě to měl sedřené 🤦‍♀️ No krve by se ve mě nedořezal jak hnusně ten pád vypadal... Ale dobrý, nic mu není 👍

drep
28. zář 2023

Mně spadla dcera jednou. Ležela na manželské posteli a než jsem se otočila pro kalhoty na židli (a já nejsem žádnej lenochod, ale tryskomyš), tak přecouvala celou postel a sletěla na druhé straně. A rovnou hlavou trefila takovou tu vystouplou zásuvku. To jsem teda byla docela vyděšená. Ale oni jsou naštěstí gumoví🙂

ivetka7686
28. zář 2023

Nic si nevycitej. Každé miminko spadne buď z postele nebo z gauče nebo z přebalovacího pultu. Já schválně prebalovala na zemi kvůli pádům a stejně se nám pád (pády) nevyhli. Tak se neboj miminka jsou dost odolné 😀pokud nezvraci má normální zorničky a reaguje tak je to dobrý 😀

kubesovaadelka
28. zář 2023

Poprvé mi spadla snad ani ne v půl roce z gauče kdy se převalila na spícího psa pod gaucem takže dobrý, ale samozřejmě první dítě, první pád, takže strach, výčitky, hrůza. Po roku 2nebo 3 ve spánku z postele, po stranách má zeď a zabranu ale v nohách prázdno , teď tam dávám na zem matraci z postýlky a pády z gauče tedkom už ani nepočítám. Občas je řev občas to ustojí ale prostě lítání po gauči je top a uhlídat ji nejde , například včera jsem šla jenom na 2 min do koupelny a malá si velebí takhle. 🤣

emillyhk
28. zář 2023

@kubesovaadelka Na pády ve spánku jsem úplně zapomněla 🙈😂 Má v posteli cca 50cm, aby mohl vylézt a zalézt, ale párkrát se v noci prostě zvedl a doslova prošel tím průchodem 🤦‍♀️ Postel má celkem vysokou, takže poprvé rána, oklepal se barák... Potom to udělal ještě asi 2x, ale to už měl na zemi právě matraci s postýlky 😄

daasqua
28. zář 2023

Dcera mi spadla jako malá asi jednou (z postele). Mladší syn do 2r snad stokrát, byl o dost nemotornejsi a hlavně si pak sedal zády k díře a zadek přitom přehoupl přes okraj, šílený, obří rozdíly mezi nimi, stokrát jsem ho chytla a stokrát pak stejně někde spadl, i venku, na palici 😀 Naštěstí jim nikdy nic nebylo, ani boule.

kakba
28. zář 2023

Mladsi spadla z 2.m postele. Manzel cetl pohadku, byl od ni na 5cm a stejne ji nechytl. Nic si z toho nedelej.

cilkat
29. zář 2023

A co teprve, až začne chodit... naposledy mi můj čtyřletý v tělocvičně na rovné podlaze bez jakýchkoliv překážek spadnul tak, že svihnul hlavou o zem - modřiny na tváři a boule jak kráva. ... a tomu prosím předcházet jak?
Prostě děti padají. Děláš to dobře 😉 .