Syn spadl z gauče😓. Plašit nebo ne?

14. pro 2021

Maminky, dnes mi syn spadl z gauče, dělal blbosti, normálně vylézt i slézt umí, jen dnes blbnul a spadl. Má 14 měsíců a gauč cca 45 cm, spadl na koberec, pádů už bylo několik, z toho si takovou hlavu nedělám, ale nějak si dal o roh gauče a má nateklou tvář i oko. Pod očkem má bouli, ale normálně reaguje, nezvracel, jí, žádný prujem, bezvědomí nic. Je stále takový jako vždy. Doktorka mi řekla, že ať ho pozoruji a pro jistotu jedu na dětskou chirurgii, ale stalo se to doma když ho hlídala mamka, já byla na očkování a sotva se hnu.. 😔 Mažeme, obklad nechce. K večeru mu to lehce zmodralo, mám ráno hned jet nebo neplašit a bude to dobrý? Zažila jste některá? On padá celkem často a v nemocnici nás už znají, vždy jsem jela a vždy to bylo naštěstí dobrý, tak nevím zda i teď nebo to bude v pořádku a být klidná.

Děkuji moc za Vaše rady, Klárka. (Schovávám se za anonym, protože se stydim, ze neuhlidam ani dítě..) 😓

franerka
14. pro 2021

Bylo by lepší sem hodit i fotku. A hlavně neplašit.

areh
14. pro 2021

Dej na svůj pocit. Mě když spadl syn z postele na tvrdou podlahu, tak měl hned bouli. Jela jsem s ním, ale už v čekárně jsem viděla, že v pohodě. Na druhou stranu bych byla strašně nervózní, když bych nejela a nezkontrolovali ho...

autor
14. pro 2021

@franerka Dnes ráno tak, tak to má i celý den (2. Fotka) když leží a kouká na mě jakoby ze spodu, tak to má nateklé..

autor
14. pro 2021

@areh No právě, na svůj pocit, jsem v klidu třeba teď, za hodinu zase ne a furt se to střídá, nemocnici mám z ruky, takže zase kus cesty, hromada lidi a cítím, ze by to tam bylo úplně v pohodě, ale doma zase nevím.. proto jsem si říkala, zda někdo ty zkušenosti má a řekne 😔😔

novamamina
14. pro 2021

Uvidíš jak to bude vypadat ráno. Chtělo by to studený obklad. Ale já myslím že to nic nebude. Jestli kouše normálně, tak nemá ani nic narazene. To by asi fnukal a nechtěl by jist. Bude to dobrý 👍

te_reza
14. pro 2021

Pokud není malátný, spací, nezvrací, tak bude mít prostě móňo no. V noci bych ho raději ještě kontrolovala, ale věřím že to bude ok.

autor
14. pro 2021

@novamamina nenechá mi ho tam dát😓 tak mu to mazu heparoidem..kouše úplně bez problému.. a je úplně stejný jako vždycky..
@te_reza Vůbec nic prave nemá, žádný takový příznak.. tak se modlím, aby to bylo fakt jen mono “jen”😂

jako_mala_holka
14. pro 2021

Taky radim dát na svůj pocit, ale takhle... když pojedeš, nic se nestane... Mně se nedávno stalo, že se mi při vystupování z busu zasekl sporťák a letěl kocar s malou a hned za ním i já... No byla úplně v pohodě (byla dobře připoutaná,díky bohu), ale stejně jsme okamžitě jeli do nemocnice na kontrolu a zkusil by mi někdo něco říct 🙂 manžel pak konstatoval, že k doktorovi jsem měla jít spíš já, byla jsem dost dobitá 😅
Takže pokud se ti cokoliv nezdá, nebo chceš mít jen jistotu, klidně jeď

autor
14. pro 2021

@jako_mala_holka Děkuji moc

te_reza
14. pro 2021

@anonym mě holka ze stoje spadla z jídelní židličky, dopadla hlavou pár centimetrů od litinového radiátoru, taky jsem se proklínala. Se prostě stane. V nemocnici mi řekli, že obecně platí, pokud spadnou ze své výšky, je to ok. A hlídat tu spavost, zvracení, zorničky...

autor
14. pro 2021

@te_reza Děkuji moc, opravdu si toho vážím

juuulinka
14. pro 2021

Moji dceři se z takové ranky vyklubal 3 týdenní pobyt v nemocnici a boj o život.dostal se jí do toho streptokok a skončila na operačním sále, bylo to šílený..takže hlídat,pokud otok neustoupí jeďte.. (první fotka ranka po pádu na roh stolu,druhá v den operace)

autor
14. pro 2021

@juuulinka Božínku, to mi je strašně líto, to vypadá opravdu šíleně😔😔😔 už jste v pořádku?
Ano budu ho hlídat, moc děkuji.

juuulinka
14. pro 2021

Ano,ale už k tomuto zranění přistupuji s respektem.taky sem nad tím mávala rukou a pak to bylo opravdu šílený.dite polomrtve a pak zavření na pokoji na 3 týdny a každý den ji to čistili,hned antibiotika do žíly,nepomáhalo to,takže pak jiné a pak zase jine.v jednu chvíli ji kapaly troje do žíly,ale nepomáhalo to.pak dostala nějakou ,,zlatou kapačku,,(dostávají ji onko pacienti)a stejně pak skončila na jipce a na operačním sále

autor
14. pro 2021

@juuulinka To si nedokážu představit, jste velké bojovnice a hlavně, ze už to je za vámi ❤️😔

novamamina
14. pro 2021

@juuulinka tohle jsem asi neměla vidět... Teď budu kazdou ránu sledovat. Ještě že je malá v pohodě!

merope
14. pro 2021

@novamamina Hele, to může vzniknout úplně z čehokoli. Můj tip je, že tady za to trošku může i ta blízkost oka. Prostě blbá smůla a bez dezinfekce a něco se tam dostane a je. Ale není to tak časté.

@juuulinka Chuděrka maličká. Aspoň vidím, proč se ty rány vlastně doporučuje dezinfikovat, i když vypadají v pohodě (si vybavuji všechny ty kurzy první pomoci).

jako_mala_holka
14. pro 2021

@juuulinka Ježíš chudinka, tak hlavně, že to dobře dopadlo ❤❤❤ držte se

juuulinka
14. pro 2021

@merope ano DEZINFIKOVAT!!od té doby kdejakou ranku hned čistím.sem vždy z toho na nervy.

juuulinka
14. pro 2021

@jako_mala_holka děkuji,už je fit.ale dostávala se z toho dlouho.

autor
15. pro 2021

Jela jsem pro svůj klid a je naprosto v pořádku, takže dobrý.. všem děkuji 🍀

novamamina
15. pro 2021

@juuulinka a ty jsi to tenkrát nevzala desinfekci?

novamamina
Autor odpověď smazal
Zobraz
novamamina
15. pro 2021

To je dobře že je prcek ok 🎉

juuulinka
16. pro 2021

@novamamina ne,bylo to u oka a ani krev netekla.