Dítě leze na gauč. Nějaké rady?

klokanka31
9. zář 2021

Tak se naše malá naučila lézt na gauč, a já jsem z toho už na prášky, protože je nadšená že to umí, a celý den nedělá nic jiného než že na něj leze 😒 je problém že nonstop musím být u ní, protože slézt neumí, a už několikrát málem spadla na hlavu 😣 máte nějaké rady?

tahejhula
9. zář 2021

Odstranit z míst pravděpodobného dopadu předměty. 🤷🏼‍♀️

izzylka
9. zář 2021

Ukázat/naučit jak lozit dolu. Nemůžete ji furt stát za zadkem 🤷🏻‍♀️ nevím jak staré dítě máte, ale musí se nějak postupně naučit co může/zvládne a co ne ☺

zrzeckas
9. zář 2021

Odstranila jsem, co slo a davala duchnu na zem pod gauc aby byl dopad mekci.... Muzete si spolu hrat a pri tom ji ucit jak se ma lest bezpecneji dolu, ale stejne si na to musi dojit sama....

malenka3
9. zář 2021

To už jí je přes rok, že? Takže dát ke gauči peřinu na zem, odstranit stolek a okamžitě začít učit slejzat po zadečku dolů. Za dva dny budeš mít klid. Obě moje děti to zvládly před prvními narozeninami.

felixfelicis
9. zář 2021

Když bude chtít dolů, vždycky ji posoupni pomalu po břiše nohama napřed a za chvíli na to přijde sama. Můj nejstarsi v roce a čtvrt skákal z čela postele na matraci na břicho placaky🙂 (tím se nechlubim, jen že děti jsou schopné v celkem málem věku i nebezpečnější akrobacie. Slezat z gauče se naučí hned🙂 ).

klokanka31
autor
9. zář 2021

@izzylka 15 měsíců. Já jí to chci ukázat, ale má úplný záchvaty vzteku, takže s ní se dneska člověk nedomluví 🤔 zkusím zítra 😕

malenka3
9. zář 2021

@klokanka31 ukazuj, až bude slejzat, ne když se na gauči baví. Teď objevila novinku a je nadšená, tak vyčkávat, až ji to přestane bavit a pak jí pomoct naučit, jak dolů. Držím palce, ať je to rychlé.

klokanka31
autor
9. zář 2021

@malenka3 Jj je jí 15 měsíců.

klokanka31
autor
9. zář 2021

@felixfelicis To jsem se pokoušela jí nějak natočit aby šla po nožičkách, ale dneska se chová jak kdyby se zbláznila, takže neuvěřitelný scény, šílený vztekání, nenechá na sebe sahnout. Já nevím jestli to je nějaká reakce na očkování na kterým jsme byli ale je to dneska fakt o nervy...🤔

klokanka31
autor
9. zář 2021

@malenka3 Díky. Ono kdyby se aspoň na gauči bavila normálně, hrála si, ale ona si stoupá, skáče, chce přeskakovat stůl, jako kdyby se chtěla zmrzačit 😡

olga_
9. zář 2021

@klokanka31 Nechat ji být, přijde si na slézání dolů sama, odstranit ostré hrany apod. a prostě se na nějakou dobu nastěhovat do obýváku na gauč.

areh
9. zář 2021

@klokanka31 naučit slejzat. To bylo první co jsem obě děti naučila jen co lezly. Syn ve 12 m v pohodě z gauče i postele sleze. Několikrát jí ten pohyb ukaž a za chvilku to bude umět. Stačilo ukázat 2x,3x. Budeš klidnější, ale stejně musíš hlídat

95newmommy2020
9. zář 2021

Já bych ji nechala být. Já to tak řeším. Většina lidi je z toho na prášky. Že se zraní a tak. A ono ne. On si dává fakt pozor. Jako jasne, že i spadnul. Ale s gauce se mu nic nestalo. Pro tvůj klid to klidně něčím zmekkci. Ale ona se poučí.

vikinkav
9. zář 2021

Ja jsem asi rok davala konferencni stolek od gauce pryc a byl klid, kdyz spadne spadne, ale brzy se nauci lezt dolu, toho bych se nebala 😊

jana_zofie
9. zář 2021

Taky jsem jen koukala aby neslitla na nejakou hranu. Jednou s sebou flakla, pak uz si to nechala ukazat a za chvilku to umela. Kdyz si nebyla jista, tak stala a rvala mama dokud jsem ji nedala dolu (po par neuspesich vetsinou). Vzdycky ji jenom zopakuju "pozor a opatrne", aby vedela, ze nema delat kraviny. Rikam to u spousty cinnosti, posledni dobou nonstop. Vcelku to funguje, jasne, ze si obcas rict neda a udela neco, po cem slitne, ale pak je zase chvili opatrna...

netopejr
9. zář 2021

@klokanka31 dej vedle nej matracku anebo ji rovnou nauc to slizat. Davam ji 24, ma 48 hodin. Ale musis ji dat prostor, aby se to naucila.

janapetrvalska
9. zář 2021

Nám pomohlo nezakazobat, jen ukazat jak vylest bezpečně nahoru, poskladala jsem velkou deku a udellaal schodek. A jak lezla nahoru tak jsem ji chcili stejne stahovala dolu, takze uz lozi i dolu jak nahoru. ALE nekdy ji ruzne v hlavne zapomene se a ted hned leti pryc pro neco do pokoje , tak uz to nekdy bere šupem nohy dopredu a sup nekdy vybere nekdy kecne na zadek , ale jedeme dal. pokud nejde po hlave tak neresim , nejde zachytit vse a vzdy, a nejak si na to musi prijit . a cim vic zakazují tim horsi …

jako_mala_holka
9. zář 2021

My dali pryč stolek a párkrát jsem ji ukázala, jak dolů... Ale to už je dýl, nepamatuju si to úplně přesně, tohle právě začala dělat ještě před prvním rokem a celkem jsem se bála, sak taky ne že by nikdy nespadla... 😄🙄

malanoha
9. zář 2021

Taky jsem chvili nedělala nic jineho, nez kluka sundavala z gauce.. Ale brzo me to prestalo bavit. Dam pryc stolek, polstare z gauce hodim na zem a delej si co chces.. Kdyz spadne, spadne. Nahoru nepoleti, na zemi ji seberes.

jjasmina
9. zář 2021

Naučit slezat dolů, bez toho se nehnete, malá to zvládla v 10mes

teate
9. zář 2021

Co chcete dělat, až začne lézt na židle, stůl, ze stolu na polici apod. Párkrát žuchne … a naučí se hodně rychle dolů. No stress. Všichni rádi lezeme na gauč, přece. 😃 Ona si poradí i bez našich rad.

janina228
9. zář 2021

Jak se naučili lézt na gauč,tak jsem je učila jak bezpečně slézt. Mladší celkem úspěšně vzdorovala a furt chtěla hlavou dolů.. Joo docela jsem ji tím věčným "nohy dřív než hlava" prudila,ale zas za tu pohodu když to pak konečně pochopila to stálo 🙂

aspie83
9. zář 2021

@klokanka31 zkusit ukazovat, jak slézt 😉 oba synové to pochopili hodně rychle a měli pak zase radost, že umí i to 😄 mladšího tam vysazoval starší (jsou o 20 měsíců), když tam sám nevylezl, takže ten to umí už asi od 7 měsíců (od 6 měsíců obcházel nábytek, tak to šlo)😉

dixi86
9. zář 2021

Naucit jak slezat. Davala sem ze zacatku pod gauc penové podlozky, deku, atd. mame plovoucku. Ale deti padaji nejakym zahadnym zpusobem dobre, prijde mi, ze naopak blbe, kdyz u toho rodic asistuje 🙂

sirinfirst
10. zář 2021

Nikdy jsem dětem za zadkem nebyla, já je nechávám být, oni na to přijdou, naopak jsou takové děti na sebe pak opatrnější, když ví, že je nikdo nechytá 😉 .. Jen dej z dosahu věci, o které se může zranit.

revmelin
10. zář 2021

@klokanka31 já jsem malou učila slézat z postele/ gauče okamžitě jak se naučila stát s oporou. Hodně se mi to osvědčilo. Z postele uměla hezky zeslézt už okolo 9 měsíců. Když pak začala dělat na gauči kraviny a já jsem se bála že spadne, udělala jsem 1x korigovaný pád a od té doby si dávala pozor a byl klid 🙂