Zavádění nového režimu u ročního dítěte. Postupně/hned?

jasminy
28. lis 2011

Máte někdo zkušenosti s novým režimem u ročního dítěte? Náš režim se změnil skoro ze dne na den. Malá začala hůř k ránu spát, budí se v různou dobu, přes den spí nepravidelně, s jídlem to samé. Je lepší zavádět nový režim postupně nebo hned?

monapink
28. lis 2011

@jasminy Ahoj,zavedla jsem novy rezim hned a to se vsim vsudy,spani bylo u nas hrozne od mala,rano se budila ruzne a brzo,tak v roce jsme se odhodlali a dali do vlastniho pokojicku,zacala spinkat celou noc,obcas tam musim jit,dam napit cajika a zase spinka dal,asi nam rostou zuby,jsou dny kdy spi i celou noc..Pres den take spala nepravidelne i kdyz jsem se o rezim snazila od mala,v roce jsem ji zavedla jedno spani po obede a beruska spinka pekne hodinku az dve,nikdy driv takhle nespala,davam ji po obede,ja teda nedavam obed,ten by nejedla,jak uz je unavena,ale UM vypije a jde spinkat,ji az kdyz se vzbudi..Dny mame tak nejak stejne,s jidlem,ale valcime,jist moc nechce-vazi 10,5 kila 😀 ,jenze to ma z UM..takze i pres mou snahu davat jidlo v pravidelnou hodinu nelze,UM ma trikrat denne,to je nas zaklad..
Neverila jsem,ze rokem dojde ke zlomu,ale doslo..mozna jsem tomu i pomohla ja,pze uz mne nebavilo uspavat,drkat s kocarkem a v noci dvacetkrat vstavat,byla jsem unavena..ted nam vsem je lip a dcera rano vstava a je vyspinkana a v dobre nalade 😵 To driv nebyvalo..

2d
28. lis 2011

No já snad budu muset koupit ještě dětskou chůvičku-máme dětský pokojík až na druhé straně domu. U nás stejný problém,malá 10x za noc vzhůru...A já jsem už po tom roce vstávání fakt nevyspalá!!! 🙄

llluckaaa
28. lis 2011

V roce přichází zlom? Tak to se na něj už hodně těším. Za noc vstávám k děcku minimálně desetkrát a přes den mi spí většinou dvakrát. Až to bude jen jednou, bude to pro mě mnohem praktičtější. Já jsem tedy u prvního dítěte s prvním rokem nic zásadně neměnila, nechala jsem to na něm, kdy si "řekne", že už mu stačí spát jen jednou. Ale vzpomínám si, že někdy kolem roku to bylo. Vyplynulo to prostě samo od sebe.

monapink
28. lis 2011

@2d take mam malou na chuvicce..a vim,ze kdyz neco by se delo,ozve se..ted roste zoubek,tak poplakava..
@llluckaaa nevim,zda v roce prichazi zlom,ale ja ho udelala 😉 a vyplatilo se,ted jsme vazne vsichni spokojenejsi..take je pro mne mnohem praktictejsi spanek male jen jednou denne a hlavne bez problemu..

jasminy
autor
28. lis 2011

Chůvičku máme, občas ji používám. Většinou se hned po položení do postýlky probudí ☹ . Někdy stačí jen znovu pochovat, jindy zabere jen MM.