S jakou stavebnicí LEGO DUPLO si hrály vaše děti jako první?

bara_lego
5. kvě 2015

Vzpomínáte, jaké to bylo, když váš miláček dostal svoje vůbec první LEGO DUPLO? Jaká stavebnice u vás vyhrála? 🙂 Kolegyně říkají, že LEGO DUPLO je závislost a už mají doma několik boxů plných kostek. Prý se nedá vydržet jen u jedné stavebnice a je potřeba stále rozšiřovat domácí sbírku 🙂 . Jedna moje kolegyně má dva malé syny, a prý od té doby, co jim přinesla LEGO DUPLO Popelářský vůz, samozřejmě dvakrát, aby se kluci nehádali, tak musí pokaždé vyhlížet popeláře, když jezdí jejich ulicí 😀 .

LEGO DUPLO to nejsou jen kostky, ale hlavně příjemný způsob, jak rozvíjet své děti a jejich schopnosti. LEGO DUPLO přináší dětem hru s nekonečnými možnostmi, při které rozvíjí svou osobnost, sociální dovednosti, ale i kreativitu, jemnou a hrubou motoriku a schopnost řešení problémů a přemýšlení. A to vše je s LEGO DUPLO velká zábava!

kammka
5. kvě 2015

máme traktor s vlekem, traktoristou a kravičkou plus k tomu pár kostiček.. kluk to miluje, tak jsem se dohodla s jednou maminkou na odkoupení velké farmy po jejích dětech.. už aby byla doma 🙂 🙂 🙂

lv
6. kvě 2015

Podedene zoo po neterich, letos jsme koupili zmrzliny, malou sadu zvířátko a pár kostek kupují tety vždy na vánoce, no už je to pořádná krabice a hrají si s ním holky denne

clara.7
6. kvě 2015

Jako první dostala vláček s čísly a pak Zoo - zvířátka se jí líbila 🙂 K Vánocům donesl Ježíšek velký domeček a to bylo radosti 😵

iluss
6. kvě 2015

Jako první děti dostaly nemocnici. Postupně se naše lego sbírka rozrůstala o velkou farmu, policejní stanici, čerpací stanici. Ještě máme zálusk na hašičskou stanici a určitě tím končit nebudeme. Prostě každý rok na Vánoce se Ježíšek trefí do nějakého dupla a dítka jsou z něj nadšené. Dokonce i dcerka, které bude za nedlouho šest let si nejvíc vyhraje s duplem.
Už jsem na to koupila dva velké plastové boxy s víkem a už jsou plné 🙂

ludmilad
6. kvě 2015

@bzanda dražíš přes aukro nebo jinde?

atinkaa
6. kvě 2015

nase prve lego, doniesol manzel ked sme sa prestahovali do nemecka - islo o sadu s mackom pu a kedze nechcel hned maxi velku ani malinku, tak kupil tuto - http://www.hracky-zirafka.sk/hracky-zirafka/esh... 😵

jakub2005
6. kvě 2015

Ze začátku jsem koupila synovi zabavný box a zakladní kostky. Dokazal si s tím vyhrát hodiny 🙂 Jak rostl, tak se zvětšovala jeho zásoba Lega 🙂 Lego vlaček, Zoo,Stavba, autobus........ dokupovala jsem další a další. Ted už mu je 10let a pořád Lego kupujume, ale už Lego Technic. Teď to vše čeká na jeho mladší sestřčku a já se těším jak si sní zase vyhraju 🙂

komar81
6. kvě 2015

U nás bylo nejdřív období traktorů a zvířátek, tak jsme jako první koupili farmu a koňskou stáj 🙂

jappa
6. kvě 2015

Duplo je skvělé, malá oslaví teď druhé narozeniny a vydrží si s ním hrát i dvě hodiny v kuse a sama. To je k nezaplacení. Jinak staví i s destiletým bráchou, ale u toho se trochu dohadujou 😉 . Jediné co mě mrzí je dost vysoká cena, takže nové duplo jsme si ještě nekoupili. Naštěstí jde koupit dost starších. Na Duplu prakticky nejde nic zničit, tak je to super.

sipkova1
6. kvě 2015

Naše první Lego Duplo úlovky 🙂
Expedice s tygříkem, LEGO DUPLO 5946
Zábava s kostkami, LEGO DUPLO 4627
Podložky na stavění, LEGO DUPLO Kostičky 4632
Rozlišování tvarů, LEGO DUPLO Kostičky 6784

Jak se nám postupně sbírka Lego Dupla a teď spíš Lega rozrůstá mám v albu:
https://www.modrykonik.cz/blog/sipkova1/album/s...

punkzuza
6. kvě 2015

Můj dvouletý syn miluje zvířátka.Ježíšek mu přinesl LEGO DUPLO Moje první ZOO a byl nadšený.Vlastně si začal hrát skoro jen s tím.Když v březnu oslavil své druhé narozeniny tak dostal další sadu LEGO DUPLO lesní zvířátka.Hrajeme si spolu často,mám v plánu nakoupit další sady.Bohužel je LEGO docela drahá záležitost a nejde to tak rychle jak by jsme chtěli 😀 Ale řekla bych,že to za ty peníze určitě stojí 🙂 Kvalitní,zábavná a rozvíjející hračka 😎

blahova_andrea
6. kvě 2015

syn je milovník vlaků, takže lego duplo vláček s čísly byla jasná volba! touží po Lego Duplo můj první vláček, který mají sestřenky. vždycky si s ním u nich vyhraje a já o něm celou dobu nevím, což jinak není možné 😅

broskvicka21
6. kvě 2015

U nás byl první kombajn duplo. Dostal manžel, když bylo synovy půl roku. Od té doby se naše sbírka rozšířila o mnoho sad. A i když si pořád říkám, že s duplem už končíme, stále nějaké sady příbívají. 🙂 Duplo je nejlepší!

iweet
6. kvě 2015

U nás dcera dostala jako první sadu velký domeček, dále autobus a postupně jsme dokupovali k narozeninám další sady a teď z toho mají se synem celý velký box se kterým si téměř denně hrají 🙂

kalkulantka
6. kvě 2015

S těmito: LEGO DUPLO - Moje první stavění pro batolata 10553 a LEGO DUPLO - Tahací hračky pro batolata 10554
Máme doma už víc DUPLA a další přijde tenhle měsíc k 2.narozeninám 🙂 Nejradši má Duplo, kde jsou nějaká zvířátka a tak teď dostane ZOO a od babičky možná ještě Cirkus 😉

sabcav
6. kvě 2015

Lego mají obě moje dcery, zvlášť ta starší, moc rády, když jí byl rok, dostala jsem od známé lego quatro, to bylo super na stavění komínů . Pže jsme viděli, jak jí to baví, tak starší dcera dostala první lego duplo o Vánocích 2010, to jí byl 1 a 3/4 , v té době vedla zvířata, takže byla jasná volba 5634 - krmení v zoo, následovala farma 5649 k 2. narozením, a pak se naše sbírka postupně rozšířila o 6456 Fotíme safari, Polární zoo 5633 , Veterinářská stanice 6158 , Medvídek Pů 5947, Arielin zámek 10515, Babyzoo 4962 a můj 1. vláček 10507, taky máme první zahradu 10517 a zvířátka z farmy 10522 ... mladší dceru to začíná bavit až teď, kolem těch 4 let, starší dcera (6let) už jede v Lego Friends a Lego Elves pro 8leté děti 😨 , je to lego maniak a nejradši používá pc k tomu, aby koukala na youtube na skládání lega a podobných stavebnic , ale to má jen za odměnu 😉 , mladší si (jako většina dětí) vybere radši na youtube pohádku 🙂 😉 (přikládám "důkazy" 😅 , Vánoce 2010 a zvířátka ze zoo a soustředění při skládání farmy, kterou dostala ke 2. narozeninám, vzala si to do pokojíčku a celá oslava narozenin jí byla ukradená 😀 )

katie311
6. kvě 2015

Dcera dostala k 1. Vánocům Lego Duplo Box plný zábavy (zelený box). Nejprve si kostky prohlížela a teď už zdárně vše, co postavíme rozkládá na kostičky a moc jí to baví 🙂

veronika.o
6. kvě 2015

Denisek dostal k prvnim narozeninam sadu domecek medvidka Pu a od te doby to jede..🙂 Ted pred tydnem mel 3roky a v podstate nevim, co jeste dokoupit🙂) mame vlacky, hasice, hviratka, obchod, domecek, policsjty..no miluje to vsechno!Jedine, co by tak nas chlapecek potreboval, je mit vse dvakrat, at to ma i u babicky..🙂 A ano, je to zavislost..nejvic hrana hracka u nas!❤️

tobove
6. kvě 2015

Můj syn dostal svoje první lego k druhým narozeninám - byl to Cirkus. Od té doby kupuje lego celá rodina a není den, abychom ho neměli vyndané z obrovské plastové krabice 🙂 A taky není den, abych na nějakou kostičku nešlápla a nezanadávala si 😀

sylvinka
6. kvě 2015

Popravdě řečeno už ani nevím 😅 - tuším ale, že to byla sanitka a autobus. Sanitka tehdy měla ještě houkací majáček a ten houká dodnes 😵 (přes pět let! )

brasilka
6. kvě 2015

Naše holky dostaly první Duplo k ročním narozeninám - byla to sada kreativních autíček. S tím nějakou dobu vystačily. Dnes už máme vláček, koňské stáje, dívčí box, z bazaru sadu s pošťákem a motorkou - tu máme dvakrát, protože se o pošťáka a motorku pořád rvaly, a kurník se slepičkou. Do zásoby koupený cirkus, ten dostanou asi ke dni dětí. Jinak u nás velmi oblíbená hračka i do vody 🙂

sonik22
7. kvě 2015

Dobrý den, duplo ZOO, je super😀

irenoslava
7. kvě 2015

možná s tou kterou vyhraje v soutěži

catherineb
7. kvě 2015

Dobry den, u nas byl prvni darek z Dupla k 1. narozeninam a byl to vlacek a koleje navic. Dostal to od dedy, ktery masinky miluje, prckovi hned sestavil koleje a syn byl z jezdiciho vlacku uplne hotovej a dokazal ho sledovat pekne dlouho! 🙂 Behem chvilky se vlacek naucil i sam poustet a zastavovat a bylo o zabavu postarano. Dnes uz mame Dupla vice, pravidelne dostava k narozeninam, svatku, Vanocum.... ale na velke staveni to porad neni, kosticek je porad nejak malo 🙂.

bara_lego
autor
7. kvě 2015

@madrilena Díky moc za příspěvek 🙂. Takto přesně seznamování s kostkami DUPLO, a také rozvoj motoriky funguje... přesně, jak píšete 🙂. Rozkládá se, potom se začínají stavět veže. U nás tedy teď ve dvou letech hodně frčí DUPLO minifigurky 🙂 (chodí běhat, jezdí traktorem, na skluzavce a tak). Jak pokračuje s hrou synek? Co staví teď nejraději? 🙂

verdos
7. kvě 2015

Byl to nějaký zelený kyblík "všehochuť" 🙂. Už nevím, jak se to jmenovalo, ale bylo tam od každého něco. Od té doby je u nás Lego neustále v kurzu a na Vánoce samozřejmě musely přibýt další kostky 🙂). Taky jsem se mlsně dívala po vláčku, syna teď hodně berou čísla 🙂. Myslím, že vláček i kyblík jsou na začátek úplně ideální 🙂.

marssyy
7. kvě 2015

U prvního syna to byly žako kostky, u dcerky nyní zkoušíme LEGO DUPLO 😉

kagatkaga
7. kvě 2015

maminky chlapečků....pokud to jen trochu jde, tak rozhodně neváhejte s Lego Duplo vláčky Deluxe....opravdu supeeer a to jsem maminka 2 holčiček 🙂)))my už máme opravdu duplo království a je to nádhera a barvy se dle kostek učí parádně 😉

madrilena
7. kvě 2015

@bara_lego synek velmi rád staví abstraktní stavby, pak autíčka, rád doplňuje pasažéry do autobusu pak s tatínkem vytvářejí kreace všeho druhu - přes snové domy po funkční "dice tower"; já se synem pak ráda stavím různé scenérie se zvířátky, která má syn moc rád

kaci181181
7. kvě 2015

U nás dostal můj syn ke druhým narozeninám Duplo mašinku...moc se mu líbí jak jezdí sama, staví si koleje sám. Od ježíška museli přijít tedy další duplo koleje navíc, duplo cirkus a semtam po bazárcích kostičky jako záchod, vana, postýlka a samozřejmě nesměla chybět duplo podložka. 🙂