Jak dlouho dávat dítě v noci čůrat?

limonada
1. kvě 2016

Než se naučí nečůrat v noci vůbec. Zkoušíme jít v noci na záchod už asi půl roku, ale když nevzbudíme, je ráno počůrané.

lv
1. kvě 2016

já praktikovala noc bez pleny, až byla několikrát suchá, nikdy jsem nebudila /jednak jsem ráda, až družstvo konečně spí, jednak i já bych si s dovolením zdřímla, a v poslední řadě prý to nemá správný efekt, dítě je v polospánku, sice se vymočí, ale nějak ovládat měchýř se tímto nenaučí..

barulina
1. kvě 2016

Ja jsem nenudila. Az byla plena sucha,sundala jsem a spi bez plen. Bylo to kolem roku a pul

zmrzlinka
1. kvě 2016

ja jsem v noci nebudila.Bez plen v noci byl od dvou let a pres den od roka a 7 mesicov 🙂

sonik05
1. kvě 2016

Nebudím. Na noc plenu stále pro jistotu dávám (malé jsou 2 roky), ale v 98% případu se budí ráno suchá. Sama se v noci na čůrání budí a řekne si, když je potřeba, ale většinou se vyčůrá těsně před spaním a do rána vydrží.
Vlastně se v noci nepočůrává od doby, co jsem přestala kojit (cca 1 měsíc)

kvakuska
1. kvě 2016

Pokud se dotaz týká tvé sedmileté dcery (jiné dítě u tebe uvedené nevidím), tak v tomhle věku už je to asi problém, který by se měl řešit s lékařem 😠
... dcera byla od roku a půl bez odpolední pleny, s nočním odplenkováním jsem chtěla počkat do jara (spíme stále při pootevřeném okně, tak jsem chtěla počkat na teplejší noci), ale dcera sama odmítla plenu ve 2.5 letech a od té doby naprosto bez nehod ... nikdy jsem v noci neposazovala na nočník a nikdy jsem dceru nijak neomezovala v pití, ani večer před spaním, u postýlky má pořád k dispozici lahvičku s vodou ... beru to podle sebe, mě kdyby někdo omezil příjem tekutin, tak bych vraždila 🙄

konidana
1. kvě 2016

Syn se naučil sám v noci chodit na záchod asi po 3 až 5 měsících buzení, když mu bylo 3,5 roku. Nechodí už každou noc, ale tak každou druhou určitě. Čekat na suchou noční plenu, tak má plíny ještě teď v 6 letech.

nunacek
1. kvě 2016

Nikdy jsem ani jedno dítě v noci na čůrání nebudila. Neviděla jsem důvod, proč jim kvůli čůrání narušovat spánek. Nechala jsem je, aby dospěly samy k tomu, že se v noci nepočůrají. Dcera k tomu dospěla ve 3 letech a 8 měsících. Syn ve 2 letech a 1 měsíci.

ivanka8485
1. kvě 2016

Nebudila jsem nikdy... až měl delší dobu 100% suchou plenu, odstranila jsem ji... cca 4 roky.. a nikdy žádná nehoda pak nebyla... I podle lékařských studií má dítě právo tuto dovednost "sepnout" až někdy kolem 5. roku... do té doby je to jen dle mého trápení dítěte i rodičů, když to nejde samo. Není důvod v noci pleny brát (přes den a odpolední spaní je neměl už mnohem dřív, někdy kolem dvou let...asi.. už si to ani nepamatuju, jak je to dávno, ale taky na to došle sám. Není důvod soutěžit...nebo plnit tabulky a statistiky.

veverun
1. kvě 2016

Já třeba syna dávám v noci čůrat doteď, je mu 6,5 roku-má urologický problém. Sám se bohužel vzbudí jen výjimečně. Ale u něj to není jen problém noční, bohužel...Takže pokud se to týká sedmiletého dítěte, určitě bych uvažovala o vyšetření dětským urologem. A jinak tedy i dospělí v noci chodí čůrat, teda aspoň já rozhodně 😄

kika_21
1. kvě 2016

Asi bych se poradila s lékařem-mohl by to být i odraz nějaké starosti, kterou dítě nemá vyřešenou-zkrátka může to být nejen urologický problém. Děti v noci nebudím nikdy-ony tedy budí mne, ale to sem nepatří.Včera dcera svolávala muže, znělo to jako přepadení, nařídila jsem tedy okamžitě rozsvítit, posadila se na posteli a žádala nějaký kulatý papír-nevěděli jsme jaký. Myslím, že toho na ni je moc-měla závody a dost se teď učí. Možná, že menší dítě čůrá, někdo větší zase mluví ze spaní. 😉

matkasro
2. kvě 2016

Byla jsem teď s dcerou na tříleté prohlídce a dr. se děsně divila, že má ještě pleny na noc a udělala si významnou poznámku 🙂 tak já teda nevím, připadala jsem si, jako kdyby byla opožděná....

andy80
2. kvě 2016

Nikdy jsem nedávala. Nechávala jsem je spát. Pro případnou nehodu jsem měla nepromokavé prostěradlo. Jiřík byl bez plen přes den v 18 měsících, ve dvou letech i na noc, dcera ve dvou letech přes den a dva, tři měsíce na to i na noc.

zazana81
2. kvě 2016

Taky jsem nikdy nedávala. A nehoda fakt jen párkrát.

suzina08
2. kvě 2016

Upřímně nevím, která taktika je lepší, jestli mít plínku až do doby, než je pořád suchá (to by se člověk taky nemusel dočkat) anebo dítě budit a pokusit se ho zvyknout na to, že se v noci musí zvednout a dojít si na záchod. Máme dva roky, přes den plínky nemáme už asi tři měsíce, ale na noc ještě ano. Ale buzení mi nepřijde jako špatná varianta. Myslím tedy, že jednou za noc to stačí. Jsou děti, které prostě mají tvrdý spánek a zkrátka se v noci neprobudí ani na čůrání. Já sama chodím v noci na záchod téměř každou noc 😀

radka35
11. kvě 2016

každé dítě je jiné.Jedna holka týden před druhými narozeninami nepotřebovala pleny najednou ze dne na den ani na noc a druhá skoro do 4let občas v noci nehoda a ještě půl roku v noci nestihla dojít.Třeba se zvedla z poslete a nebo došla až k WC a tam se počurala.Samo přešlo.Nehrotila bych to,jak říká šéf,na gympl s plenami určitě chodit nebude.