Dálkové studium při dětech. Zkušenosti?

petulles
27. srp 2020

Ahoj maminky, je tu někdo kdo si dodělával maturitu při mateřské? Mám pouze výuční list, potom jsem studovala distančně podnikání, ale vyprdla se na to a teď toho lituji.. Ráda bych to zkusila znovu, ale bojím se, jak se to dá zvládnout, hlavně začít úplně znovu, co si budeme povídat, jak je člověk starší, hodně znalostí se vypařilo 🙈 A taky plánujeme druhé miminko, ale nejraději bych začala co nejdřív.. Klidně napište zprávu, budu ráda za každé zkušenosti 🙂

malvinz
27. srp 2020

@petulles Nedodělala jsem si maturitu při dětech, ale při práci. Ve škole jsem byla zpátky po asi 8 letech a nebylo to jednoduché. Ale měla jsem jasný cíl a zatím si šla. Ve třídě jsme měli i "studenty" kteří si maturitu dodělávali po 20 letech pauzy. Takže to určitě jde. Ale jednoduché to nebude, s tím počítej 🙂 Ale upřímně ten pocit pak stojí za to a děti budou hrdé na maminku ❤

veruuu_kubesovic
27. srp 2020

@petulles
já 🙂 kdysi jsem zkoušela dálkově studovat při práci = nepovedlo se/nedalo se to kombinovat se směnami v práci...
teď od září zkouším "štěstí" podruhé a začínám studovat při dětech a to tentokrát ne dálkově, ale distančně, tedy "samostudium" a budu chodit jen na zkoušky, bude to náročné s 2 dětmi, ale chci si dokázat, že mám na víc než jen na výuční list...
Jo a k dětem - mám 2 děti (6letou dceru s cukrovkou, 2letého syna) a plánujeme ještě třetího prcka 🙂

zelenaesmolda
27. srp 2020

@petulles
nebylo by lepsi to druhe mimco odlozit na dobu,az budes mit studium za sebou?

petulles
autor
27. srp 2020

@petulles Děkuji, věřím, že to bude náročné, ale jak píšeš, ten pocit potom ❤ A asi mě i povzbudí, když tam budou třeba starší než já, to potom člověka asi ještě víc nakopne 🙂

cilkat
27. srp 2020

Manžel doktorát dodělal, ale já ho asi nedám. Zaleží, jak moc máš možnost nechat dítě pohlídat/školku (na spoustu věcí fakt potřebuješ třeba hodinu v kuse a bez neustálého odbíhání kojit/přebalit/krmit...) a jak moc opravdu studovat chceš... Děti totiž chtějí dělat to, co ty - u zjevných aktivit, typu domácích prací, není velký problém jim to umožnit... ale když pak čumí do PC, hlodá mě svědomí... Učit se, když děti spí, pro mě není řešení - potřebuju taky spát, jinak mozek nefunguje.
Není pro mě problém připravit věci, které trvají třeba půl dne... je pro mě problém udělat věc, která vyžaduje pár týdnů sousoředěné práce (roztáhne s eto an roky a ztrácím nit.)
O věku to není 😉 .

petulles
autor
27. srp 2020

@veruuu_kubesovic Tak to máš přesně jak já, já právě taky při práci 12hodinové směny a nedala jsem to, tak se na to vyprdla. A teď jak jsem doma na mateřský, je přece jen víc času a věřím, že rodina by mi pomohla, podpořila, jen to chce dokopat se k tomu mno 🙂 A distančně to právě taky chci, to jsem měla i předtím a docela mi to vyhovovalo. A kam a na jaký obor nastupuješ? A jinak jsem ráda, že i s více dětmi to může jít, prostě jen se tomu přizpůsobit a jít si za tím. Hlavně mě v hlavě furt běhá co budu dělat po dětech, do fabriky už jít nechci a v téhle době když chce člověk slušnou práci, maturita je prostě potřeba..

petulles
autor
27. srp 2020

@zelenaesmolda Ne, to už bych se asi nerozhoupala a hlavně to druhé strašně moc chci. Mám skoro 2letou dcerku a přeji si, aby měla sourozence co nejdřív 🙂 On pak ten větší věkový rozdíl jde znát a to nechci právě.

zelenaesmolda
27. srp 2020

@petulles
no tak to uz je na prioritach,ja se obavam,ze s dvema detma budes mit daleko tezsi podminky pro studium,obzvlast kdyz jsou male.Leda pak teda pockat,az budou oba ve skolce ci ve skole.

madbetka
27. srp 2020

@zelenaesmolda Já studuji dálkově VŠ se třemi dětmi, kdy nejstarší jsou tři roky. Všechno jde, když se chce. Je to občas náročné, ale dá se to zvládnout. Mám tedy velkou podporu manžela a hlídací babičku, bez toho by to šlo špatně, ale děti určitě nejsou překážka pro studium 🙂

petulles
autor
27. srp 2020

@zelenaesmolda Tak zatím mám jen jedno a studium je na dva roky, kam chci jít a než se podaří.. pak 9 měsíců v břiše 😁 a šup studium je skoro u konce. Jinak nebojím se, že by na tom malá strádala, nebo potom druhé, jsem zvyklá hodně věcí dělat přes noc, třeba teď hodně šiju, tak místo šití by bylo učení.. a když budou ve škole či školce, to by potom už bylo všechno horší a težší, už by nebyla ani ta energie, protože bych už chodila do práce.. ale děkuji za radu 🙂

veruuu_kubesovic
27. srp 2020

@petulles
kdysi jsem to i vzdala, byla jsem mladá, bezdětná, nebavilo mě to...
a teď po 7letech vzhůru do učení, teda asi se budu učit po nocích, ale co už 😀 mám to na 3roky 🙂

zelenaesmolda
27. srp 2020

@madbetka
tak to jsi dobra,to bych nedala

petulles
autor
27. srp 2020

@veruuu_kubesovic Tak držím palce, ať se daří! Já už napsala jedné škole, který přijímají ještě teď, tak jsem zvědavá na odpověď. Akorát bych to měla přes 60 km daleko, ale při tom distančním studiu to asi nevadí, na zkoušky by mě tam hold manžel musel hodit a pohlídat 😀 Nejvíc čeho se obávám je angličtina a matematika, ta mě od toho odrazovala, ale třeba psychologie, ta mě dost bavila i předtím, z toho jsem měla 1ky dokonce 😀 Jinak přesně jak píšeš - mladá, bezdětná a člověk moc život neřešil co bude.. až teď když mám tu rodinu, tak chce člověk něco více dokázat 🙂

veruuu_kubesovic
27. srp 2020

@petulles tak to máme asi stejné obavy, já ještě účetnictví a fakt zvažuju z čeho je lepší maturovat???

petulles
autor
27. srp 2020

@veruuu_kubesovic Asi záleží co nám lépe půjde během studia 🙈🙃 Budou to nervy, ale ten výsledek za to stojí. Já už jsem nicméně rozhodnutá zkusit to. Teď jen počkat na to vyjádření a uvidíme co bude.. Mohu ti pak napsat zprávu, až budu vědět více? Pokud to klapne, ráda bych si s někým psala, kdo na tom bude stejně 🙂

aronek
27. srp 2020

Ahoj, když bylo malému pět měsíců, musela jsem do práce, kde mi rovnou oznámili, že si musím dodělat i vzdělání. Takže pětiměsíční dítě, poloviční úvazek a přede mnou 2 roky na dodělání Mgr. Chlap hlídal jak směny dovolily, podle toho jsem si upravovala já svoji práci. Další hlídání bylo jen když jsem byla ve škole, to hlídala mamka a brácha, který mi ho tam vozil na kojení. Státnicovala jsem před porodem druhého syna s tím, že už jsem přes rok měla ten úvazek celý. Dalo se to, ale byl to masakr. Když se jde, všechno jde.

tulikiss
27. srp 2020

@petulles neboj se a jdi do toho. kdyz si doma s detma je to jedinecna sance. jako jo nekdy je to masakr, ale jde to zvladnout. ja dodelavala bakalare a pak sla na magistersky se dvema detma. pri prvni promoci mel syn 3 a dcera rok a kousek. pokud to opravdu chces, tak proste najdes zpusob jak to udelas. nerikam ze to byla sranda, to ne zvlast kdyz noc pred statnicema mala proplakala kvuli zoubkum. ale ten pocit po tom, ze to clovek dokazal, stoji za to.

petulles
autor
27. srp 2020

@aronek
@tulikiss
Holky, klobouk dolů! 👍 Tohle mi fakt moc pomáhá číst, že to prostě jde, když se chce! A kord takhle ještě vyšší vzdělání dodělávat 🙂 Já už jenom čekám na vyjádření školy, jestli by to ještě šlo nastoupit od září, bylo by to distanční studium, což už jsem jednou absolvovala, takže vím o co jde, i mám doma pořád podklady 🙂

barmil
27. srp 2020

@petulles jo, od 3mesicu jsem doma pracovala, kdyz dceři bylo 5mesicu,delala jsem prijimacky, pak nastoupila do školy, jezdila tam 1x za mesic na vikend na přednášky, jinak online úkoly a pak zkoušky. VS uz jsem mela, dělala jsem další, doma bych se unudila, partnera jsem neměla, pomohli rodiče s hlídáním jo a kojila jsem 18mesicu.

marketa11112
27. srp 2020

Delam vos, ted jsem dokoncila jeden kurz a za mesic nastupuji na druhy. Mam dve deti 5 a 3 roky. Starsi navic neni zdrav. Do prace jsem uz chodila nekolik mesicu pred coronou . Ted to vypada,ze do 14 dnu nastoupim do nove prace , ale snad jen na tri dny v tydnu. Babicka hlida minimalne,pytlikujeme to s manzelem jak se da.

petulles
autor
27. srp 2020

Tak mi přišla odpověď, že stále mohu nastoupit, ale je tam školný 24000,- za rok, což jsem se tam přesně nedočetla.. Nebo jít na 3leté dalkové poblíž bydliště, kde to ale nejde distančně, ale dálkově a docházení se 2x za týden, což by znamenalo, že manžel by musel skončit v práci dříve a pohlídat.. a teď babo raď 🤔

veruuu_kubesovic
27. srp 2020

@petulles jasně klidně mi pak napiš 😉

cilkat
27. srp 2020

@petulles z vlastní zkušenosti je mnohem snazší odejít někam a tam studovat, než se k tomu dokopat doma. Ono i rodina mnohem lépe funguje, když "každé úterý od tři do noci hlídám", než "tak si řekni, až budeš potřebovat". Občas je sezení ve škole sice ztracený čas, ale obvykle to vychytas a vhodně zaradis absence.

alilali
27. srp 2020

Holky, super diskuze. Řeším to stejné. Neotevřeli dálkový obor, proto mi nabídli denní s individuálním plánem. Vůbec nevím co čekat, řešit to jdu v úterý. Bylo by fajn se tady podpořit, kdyby to některá z nás, která už to bude mít "rozjeté" chtěla vzdát. 🙂