Jak se rychle naučit italsky?

9radka9
18. srp 2022

Ahoj, strašně ráda bych se naučila Italsky, alespoň nějaké základy na každodenne fungování za takový rok a poté prohlubovat....je tady někdo, kdo se italsky naučil v dospělosti? A jakou metodou? Díky moc!

bramarfi
18. srp 2022

Já se učím, a kdybych se tomu věnovala denně, myslím, že to každodenní fungování bych zvládla... žel, denně na to prostor nemám. Učí mě bilingvní lektorka.

moudivlacek
18. srp 2022

já, učebnice, poslouchám podcasty, koukám na filmy seriály, čtu, nepotřebuju do práce, ale je to můj velký koníček a vášeň, zrovna italstina je oproti jinym napr nemcina, s tou bojuju ted fakt na pohodu, alespon ten zacatek na to bezne mluveni

felixfelicis
18. srp 2022

Zaklady pujdou rychle🙂

madrilena
19. srp 2022

Instagram (zadej si tag "italiano" a ono Ti už něco vyjede), Duolingo - na základy, pak si můžeš naladit italské rádio na internetu nebo sledovat filmy v originále. Pro ty základy třeba i nějakou učebnici pro samouky. Nejlíp se ale učí, když se zamiluješ 🙂

klaracervinkova
21. srp 2022

Existuje učebnice italštiny pro samouky (myslím, že v ČR jen jedna), podle té se dá jít. Pro začátek je super a zadarmo i aplikace Duolingo, dostupná ke stažení na každém chytrém telefonu 🙂

ovecky
21. srp 2022

Ja ae ucim taky sama, mam ruzne ucebnice BBC kurz na videu a duolingo. Klasicky kurzy me neba. Budu ráda, kdyz date nekdo tip, podle ceho se ucit z netu (jednoducha videa a tak).

ninive211
21. srp 2022

Doporučuji aplikaci Duolingo, já se takto teďka učím španělštinu-pûl roku a umím víc, než německy za tři čtyři roky ve škole. Ze začátku jsem jela právě synchronně i s italštinou, ale pak jsem zůstala jen u té španělštiny, občas jsem si připadala jako schizofrenik, jak je to dost podobný

bramarfi
21. srp 2022

Jen doplním, na YouTube: italiano per tutti - skvělý na slovní zásobu

zasnena_ctenarka
21. srp 2022

@9radka9 Ja se doma nedonutim sama, takze od zari nastupuju do kurzu pro zacatecniky. Pry je to lehky jazyk, tak uvidime. 😅