Řidičák - učebnice. Na co se zaměřit?

lucifux
11. zář 2019

Na jaře mě čeká řidičák. Potřebuji poradit, na co z učebnice se mám zaměřit, nebo jestli mám do sebe nalít celou tu knihu? Fakt nevím, co je opravdu to nejdůležitější k testům. Mám doma dva rošťáky, takže moje učení bude až pozdě večer. Chci se na to podívat s dostatečně velkýn předstihem.
Nebo je tady nějaká mamina, která dělala kurz s dětma, aby mě řekla jak to zvládala...

sudylichozrout
11. zář 2019

@lucifux Ja delala ridicak v roce 2001, takze uz nemam uplne aktualni info, ale bylo tehdy treba se naucit komplet vse. Test byl prurezem z cele knihy. Hodne mi pomohlo se ucit formou modelovych testu. Byla to tehdy sada 25 modelovych testu, ktere sly kazdy prurezem vc. zdravovedy i technicke casti. Urcite bude neco podobneho k dispozicini ted. Jinak vim, ze jsou testovaci aplikace do mobilu. Muzes cist knihu a zaroven se zkusebne testovat v telefonu treba v MHD 🙂 Hodne stesti 🙂

amis24
11. zář 2019

Doporučuji stáhnout aplikaci do mobilu a učit se přímo otázky

babbota
11. zář 2019

@lucifux Dělala jsem taky řidičák s dvěmi malými dětmi. Mladší měl 7 měsíců. Na teorii jsem byla jen jednou, jinak jsem se jí učila doma z učebnici. Zkrátka jsem ji po večerech četla. Nejvíce mi ovšem daly cvičné testy na stránkách Ministerstva dopravy. Jsou to resty, které potom budeš dělat při zkouškách.
Řidičák jsem udělala na první pokus, jak testy, tak jízdy. Takže se to dá i s malými dětmi zvládnout 😉

kiki1912
11. zář 2019

@lucifux přítel dělá teď řidičák a přečetl si to co probírali a pak si to jen osvěžoval a to samo bylo i v testech

martinka_33
11. zář 2019

Nejvíc se mi osvědčilo dělat si cvičné testy na internetu, knihu jsem prakticky neotevrela, z té jsem se učila jen dopravní značky a křižovatky.. Byl rok 2008

rebe
11. zář 2019

A co přesně je tvým cílem: získat řidičák a mít papír, nebo znát důkladně pravidla, abys při řízení nikoho neohrozila? Pokud to první, máš celkem slušnou šanci, když pokaždé zvolíš nejdelší a nejpodrobnější odpověď. Pokud to druhé, tedy chceš řídit a jezdit bezpečně, pak je nutné do sebe nalít celou tu knihu a na cvičných testech si to pořád dokola opakovat, aby sis to důkladně zažila.

k2792017
11. zář 2019

Ahoj, dělala jsem závěrečky na jaře 2019. Určitě musíš umět testy: http://etesty2.mdcr.cz/Home/Tests/ro. Přesně z těchto otázek bude test u závěreček. Dále by bylo fajn se před autoškolou naučit značky. Knížku bych se nazpaměť neučila, jen si to projdi, mohl by Ti třeba někdo vysvětlit křižovatky... Nás se teda u závěrečky ptal i na něco jednoduššího z technické, ale to většinou asi nechtějí a řeknou Ti to až v autoškole, jestli se třeba bokem sem tam na něco komisař zeptá.. Jo, a mně pomohlo, když manžel řídil, tak že mi i vysvětloval pravidla, proč se tady na tom místě dává přednost atd.

michaela10s
12. zář 2019

@k2792017 Souhlasím, tyto testy jsou opravdu hodně, ani učebnice ani stažené aplikace se nevyrovná těmto testům. Mám měsíc po zkouškách 🙂