2měsíční miminka na UM. Je tu nějaká maminka?🙂

nagojka
9. říj 2021

Ahoj maminky muzu se prosim optat kolik a jak casto papkaj vase 2.mesicni miminka ktera jsou plne na UM?me se zda zda ze mi muj malickej nejak stavkuje s jidlem a basti hrozne malo...ted tak posledni tyden...drive bastil uplne normalne a rekla byh ze dost...neco se zmenilo a ja nevim co..ve stredu jdeme k pediatrovo tak se mu urcite zminim...jinak prcek neplace zda se byt spokojeny..povida,usmiva se hraje si..a i krasne spinka...

alilali
9. říj 2021

A kolik toho za den vypije?

nagojka
autor
9. říj 2021

@alilali hale dneska sem to poprve pocitala a vypil pouze 470ml..ji po 3-4 hodinach..vetsinou teda po ctyrech...od zitra si to zacnu psat at mam co rict doktorovi..jeste minuly tyden vypil pred spanim nebo obcas pres na jedno krmeni 150ml...a ted da maximum 130ml(to uz musi mit fakt hlad)...ale ta rovna 100je tak nejak pravidlem...vcera sem si uz myslela ze mu neco je to nechtel jist temer vubec .porad jenom spal...kdyz ted nad tim premyslim...je pravda ze mu zmenila i cetnost stolice...kadil normalne 4-5 za den a ted ma stolici max 2 denne a to jeste vetsinou v brzo rano...

novousek97
9. říj 2021

Pokud prospívá tak je to v pohodě. My budeme mít 5 měsíců a mala mi nevypije třeba více jak 150ml na jedno krmení někdy jen 120ml, ale pribira hezky. Ve 2mesich mi asi 14dni hodně bojkotovala jídlo až u něj i rvala a vypila třeba jen 60ml na jedno krmení..

nagojka
autor
9. říj 2021

@novousek97 to ma presne ted...a cim vic se mu snazit nacpat lahev tim vic akorat breci...vypije nekdy jen 60ml,nekdy 100ml..pak si da krasne 130ml a pak zase treba jen 70ml..ja uz vylila takovyho mlika🤦🤦budu muset zmenit system a pripravovat min a treba dvakrat nez takhle plitvat...no snad pribira dobre to uvidime ve stredu co nam rekne pediatr...kdyz byl cerstve nsrozeny doktor rikal ze ma pribirat 150-250g za tyden..kolik by mel tydne pribirat ted ve dvouch mesicich to fskt netusim...pred 14 dnema sme ho vazili doma a mel necelych 5.5kg...rikam si ze kdyby mel hlad nebo mu neco bylo da mi to dost razne najevo..ale stejne me to znervoznuje...

martt
9. říj 2021

@nagojka Můj syn to měl jako na houpačce. Jednu dávku vypil 90ml pak 150 ml pak zase třeba 60ml. Krásně prospíval. Kdyz jsem se tenkrát ptala doktorky tak říkala, že když prospívá ať to neřeším. Ze my také nemáme pokaždé stejný hlad, a stejné to je pry i u miminek, ze ne pokaždé musí sníst stejnou dávku. Hlavní je, aby přibíval na váze to ten náš ,ze začátku pribyval docela dost 🤣

nikishkaaaa
10. říj 2021

@nagojka ahoj řeším teď úplně to samé a jsem z toho úplně na nervy, tak jsem ráda, že v tom nejsem sama 😀 malá 2,5 měsíce papala hezky a teď nejedlík na střídačku, jednou 90 ml a to tlačím a pak 160 ml. Každopádně těch 150 ml/kg/den nevypije. Mohu de zeptat, kolikrág za den krmíš?

nagojka
autor
10. říj 2021

@nikishkaaaa kazde cca 3.5-4 hodiny myslim ze to vychazi 5-6 zalezi jak se budi v noci...nekdy usne v devet a vzbudi se az v pet a nekdy se vzbudi jeste pred pulnoci a neco si da...taky ted momentalne tu davku neda...no jak pise maminka vyse,dulezite je aby mimca pribirali jak maji a pak je uplne jedno kolik vypijou...

nagojka
autor
10. říj 2021

@martt no mi ze zacatku taky pribyvali az nadprumerne😂😂😂doktor vzdycky rikal ze je na nej videt ze si doprava atd...tak snad bude privyvat i ted dobre to se dozvime ve stredu...to je porsd neco s tema prckama😂😂prdiky,kakani,ted je to jidlo,pupecni kyla,kycle🤦🤦🤦🤦porad neco resim..no jo no,hystericka prvorodicka🤷🤷🤷🥰🍀

novousek97
10. říj 2021

@nagojka jj tak to máte to stejne jak my měli. Plýtvání mlékem bylo furt takze jsem se rozhodla vždy udělat méně a když ji to nestačilo tak jsem ji pak dodelavala po 30tkach.. zažili jsme si fakt hrozne chvíle jak u kojeni tak u UM mela takový bojkot a rev jak kdyby ji někdo tím ublizoval 🙄 neboj bude to v pohodě, bohužel se to musí nějak přežít.

n_ikola
14. říj 2021

Miminka mají výkyvy v jídlech, jednou ji hodně pak zase malo. Počkej na bojkot kolem 3 měsíce, to je teprve paradicka 😬😬😀

novousek97
15. říj 2021

@n_ikola nestraš ji🤣 ale taky jsme zažili no a bylo to teda drsné 😀

n_ikola
15. říj 2021

@novousek97 ja nechápu, co to ty mimca mají 😐😀
Jsem si říkala, jestli náhodou se nenajedli hodně předtim a taky dost vyrostli, ze po nějaké době chtějí stagnovat na váze nebo jaké je vysvětlení ? 😀

nagojka
autor
15. říj 2021

@n_ikola jo nedes me😂😂😂😂🍀🍀🍀no jsem zvedava co me ceka...byli jsme ve stredu u toho doktora a prcek prospiva krasne,roste jak ma...ve 2 mesicich a 2 tydnech ma 5.64kg...ale kazdopadne tu denni davku nikdy nesni ani nahodou...takze to prestavam resit a az mi doktor rekne ze prestal pribivat tak se budu stresovat...stejne jsou tyhle jejich bojkoty a rustovy spurty masakralni co...

n_ikola
16. říj 2021

@nagojka neskutečné, ja myslela, ze decka u flašky pijou v klidu a ne tohle 😀😀😀😀

nagojka
autor
16. říj 2021

@n_ikola no hale jako jestli prijde opravdu jeste neco horsiho nez je tohle tak teda nevim to me asi odvezou do blazince...ja sem fakt na nervy a zrala na osychouse🤷🤷😞😞🤦🤦🤦treba dnesni den jo...prvni dnesni jidlo ve 4:45 130ml,dalsi jidlo v 9:00sotva 60ml..dalsi jidlo ve 13:00 140ml...v pul druhe usnul dalsi krmeni melo probehnout v pet..jenze pri jakemkoliv pokusu dat mu flasku absolutni neutisitelny hysterak...podarilo se mi do nej v pul sesty dostat 100ml...od sesti do ted totalni nejvetsi hysterak...Usinal krasne sam v postylce.najedl se,lehnul a spal vubec sem nemusela uspavat .a ted druhej den uz sem ho musela uhoupat na ruce...a to me desi...takhle to nechci...takze opravdu doufam ze je to jen neco chvilkoveho a prejde to...jako vcera?vcera jedl v pet odpoledne a pak o pulnoci...

nagojka
autor
16. říj 2021

@n_ikola ja nevim co delam spatne...zitra mu budou presne 2 mesice a 2 tydny..

novousek97
16. říj 2021

@nagojka neboj opravdu to netrvá dlouho u nás tedy 14 dní a tak jsem myslela ze mě odvezou. Občas jsem si už i já zaplakala když jsem ji krmila a ona u toho rvala jak kdybych ji ubližovala.. my to dělali tak většinou na večer že přítel si vzal chrastitko a sterkal a ja krmila a vypila toho vždy více. Nebo nám trosku pomohlo když jsem si ji dala v ložnici na polštář a krmila tam a nedrzela na rukou. Držím palce a opravdu neboj přejde to🌞

n_ikola
17. říj 2021

Holky tak od včerejška chytl taky rapla a krmime na etapy 🤭😀 dneska ráno 45 minut 160 ml
.. pak byl pretazeny a pláč jak hrom. Asi už jsem si zvykla, ale asi Mě jebne 😀

To přejde 🙂) ty děti to tak Fakt mají, přijde mi, ze čím jsou starší tím více mají svou hlavu 🙂
Nás malý bude mít za týden 4 měsíce a má 8,5 kg.
Až takové problémy s jídlem nemáme, v noci pije 180 pak třeba 110,90… ale nemám strach, umí se ozvat , když má hlad po hodině třeba, když málo vypije.

Taky si teď hraje s flaškou a dela voloviny, proto máme krmeni na etapy někdy

n_ikola
17. říj 2021

@nagojka a ty budis mimco na jídlo? Ja jsem teda poctivě budila cca do 2,5 měsíce, ale pak začal být prave protivny a pití bylo děs běs. Tak jsem přestala a pije v 20.00 pak se většinou budí 1-2 a pak 5-6, když má velký hlad tak i v 23.30 ale už spis ne

n_ikola
17. říj 2021

@nagojka a kadi hezky ? Mi tohle dělal cca v měsíci ani ne u beby, měl zacpu a bolelo ho bříško.
Ja ho během pití když place, tak dam na tygrika- prdi, krka a dam mu pauzu, pak zase pije. Přišla jsem na to, ze ho někdy tlačí bříško

Je to někdy na palici a ohromná zkouška trpělivosti s nervy

nagojka
autor
17. říj 2021

@n_ikola nebudim,nikdy sem nebudila a nikdy budit nebudu...od malicka mi krasne spinka taky se vzbudi max 2 zalezi jak usne vecer...pije po 3.5-4 hodinach driv mu ani nezkousim nic davat...v noci taky spi treba od osmy od vecera do tri...coz je krasny...dneska nam sou presne 2mesice 2 tydny a ve stredu u doktora vazim 5.640kg...pribejva nam taky krasne tak nechapu proc me tak stresuje kdyz holt obcas nema hlad..🤷🤷🤷no prave ze se mi zda ze moc hezky nakaka a mel kakat vic...vetsinou se vykadi 1x nekdy i 2 x rano a pak uz ne..nekdy kadi jednou za dva takze to s briskem nebo spis s plnejma strevama souvislost ma protoze s prdenim problemy nemame...to strili moc hezky a temer porad,jsme na sunaru uz skoro mesic a myslim ze tim to nebude protoze kadil normalne treba i 4 denne...a pak najednou zlom...to bych taky rada vedela co udelat proto aby se vickrat vykadil.

nagojka
autor
17. říj 2021

@n_ikola a i kdyz kadil teba jednou denne tak stejne krasne jedl to ted proste uz ten druhy tyden takhle bojkotuje..

n_ikola
17. říj 2021

My kadime jednou denně někdy i ob den. Někdy 3x podle mě je to podle toho, kolik potřebuje z mlika potřebovat.
My teda mame Kendamil anticolic, jinak nekadil sám vůbec 😐

nagojka
autor
17. říj 2021

@n_ikola Mi z porodnice odchazeli z Bebou po ty jako cerstve narozenej byl pokadenej pri kazdym prebaleni...jenze to mel jen malicko na dokrmeni jinak byl mesic a pul plne kojenej...nevim tak asi nemaj potrebu no ale ja se pak nedivim ze nechce jist kdyz se nevykadi a plny streva nebo tak...stejne me to trapi i kdyz sem si rekla ze to nebudu hrotit...ja vim ze hlady neumre a ze si sam rekne ale...vsak vis...

pinkyy
17. říj 2021

Muj malej ma 3 mesice a vypije 5x120ml, vic nechce. Obcas v noci jeste plus 90ml. Prospiva krasne, ma skoro 7a pul kila 😀

n_ikola
17. říj 2021

@nagojka taky jak jsem kojila a dokrmovala, tak kadil více.. ale vsimni si co kadil za vodu a co vykadi teď s Um.
Rekla bych ze kdybys to dala dohromady /kadeni po kojení/ tak ti konzistencne vyjde 1-2 plínky po Um 🙂

n_ikola
17. říj 2021

@pinkyy ještě moc jednou děkuji za navrh Kendamil ac. Pomohl nám a jsme jen na nej 😊

pinkyy
17. říj 2021

@n_ikola jeeee to jsem strasne moc rada, ze jsem dobre poradila 😍 jelikoz v Cr neni k sehnani, tak jsem zkusila dat ten normalni a nastesti v pohode, takze malej je uz na tom obycejnym 🙏

n_ikola
17. říj 2021

@pinkyy no ja jsem objednala přes feedo 15 ks 😀😀😀
Měl by být 19.10 už naskladnen 🙏🏻🙏🏻🙏🏻

novousek97
17. říj 2021

@nagojka my měli nejdříve Beba optipro a to Kadila klidne I 1x za 3 dny, to bylo něco jak už si všichni přáli aby si ulevilo protože se trápila.. přešli jsme na bebu comfort a bylo to o dost lepší, ted už I dostává zeleninu a kadi snad 3x za den i😀 jinak opravdu si nedělej hlavu s tím kolik vypije.. mimi si vždy řekne. My máme zítra 5 měsíců a jak říkám nechce mi vypít vice jak 150ml 5x denně, v noci spi krasne od 20 do 6-7 rana. Takže je spokojená a to je hlavní 😊