4měsíční dcera nechce ani umělé mléko

simoneta97
7. pro 2018

Můžete mi prosím poradit.. moje 4 měsíční dcera je přes 2 měsíce na um.. už přes měsíc je na jedný značce,ale teď mi začala mléko odmítat :/ zkusila jsem teda i jiný značky jí dát,ale nechce mlíko vůbec.. na radu jsem ji zkusila udělat do mléka trošku kaše aby se to zahustilo,to si vzala,ale vypila 50,pak nechtěla.. za další 3 hodiny jsem zkusila mléko a opět bez šance.. a zahuštěný si ho vzala 🤦 ale zase jen 50-60.. může prosím někdo říct,co to mám za dceru? Proč nechce mléko? Na odstavení je přeci brzy.. 🤦 Už jsem z toho na prášky jak si vymýšlí,jak nejí 😭 doktorce jsem to zatím neřekla,ta by mě zase poučovala,jak jí mám nutit 150ml atd.. o tom už tady kapitolu mám.. už jsem i přemýšlela vzít ji na nějaké vyšetření,ale furt se snažím být klidná,že to nic není že to přejde.. Nebo že je zde někdo taky takový..

kittyy17
7. pro 2018

@simoneta97 nemá rýmu?
Já takhle bojovala se synem od 4 měsíců. Zkus dát do pusy dudlika, do ruky plyšáka, lehnout si s ní na postel a pomazlit se. A až bude v pohodě uklidněná, rychle prohod dudlika za flašku. Než se vzpamatuje, sací reflex zvítězí...
Můj kluk měl od 4.mesice rýmu, vypil s bidou 100 ml třikrát denně. Když viděl že ho chci nakrmit, začal se vztekat. Doktorka pořád tvrdila, že je to rýmou, že se mu špatně pije s ucpanym nosem a nejspíš ani nemá chuť. Kromě rýmy mu nic nebylo, ani to nebyly žádný hrozný nudle.
Pak mi při domácím vážení zhubl během 14 dnů o půl kila. Doktorka pořád že je to rýma. Nedala jsem se a otestovala tak dlouho, až nás poslala na vyšetření do nemocnice. Tam doktorka zase že mu nic není kromě rýmy, moč v pořádku, dehydratace jen lehká. Ale, udělala rtg plic. A pak otočila, že má lehký zápal levé plíce. Znovu ho důkladně poslouchala, a prý to fakt není slyšet. Během těch 14 dnů ho viděli 4 různí doktoři a nikdo nic neslyšel. Po nasazení ATB druhý den už jedl normálně svých 180 ml šestkrát denně, ale zůstala mu panicka hrůza že ho chci nakrmit...

kittyy17
7. pro 2018

@simoneta97 zkus ji krmit dřív. Ne když začne řvát, ale když začne mlaskat. Ten můj prevít když řval, tak si flašku nevzal, rychle se unavil a šel radši spát hladový. To mu vydrželo do dvou let. Když není oběd v jedenáct na stole, je už pretazeny a jde spát...

martinahy
7. pro 2018

@simoneta97 Moje dcera (taky 4 měsíce) mi už asi měsíc a půl nepije jinak než v polospánku. Začala odmítat pít a přitom jsem zkoušela všechno možné. Teď se ji snažím uspat s cumlíkem v pusince a po nějaké době ji ho vyměním za lahev. Takhle dá 130 ml, jinak je schopna být i 6 hodin bez mléka a i po tak dlouhé době dá jenom třeba 30 ml. Na tříměsíční kontrole to trvalo jen chvíli a doktorka řekla, že je to z bolení bříška, na čtyřměsíční se nedám odbýt a budu to chtít nějak řešit...

simoneta97
autor
7. pro 2018

@kittyy17 rýmu nemá,je zdravá.. od malička mi pije pořád kolem 50-70ml.. je to drobeček po mě.. ale spíš mě zaráží,že když jí mléko trošku zahustím,tak to vypije..
Maličká nepláče 🙂 začínám jí krmit v polospánku když se pomalu probouzí.. ale přes den je to nespavec a nají se až po spánku.. ale vydrží třeba 3 hodiny vzhůru 🙂 je hodně aktivní..
@martinahy Od mala mi pije takhle málo 🙂 je maličká po mě.. mám ve 22 letech 150cm a 50kg 🤦 hlady neřve.. jí prostě až se vyspí.. je to tak po 4hodinách.. ale mlíko nechce.. jen když jí ho trošku zahustím kaší... Je to nejedlík a drobeček 🙂 byla narozená o měsíc dříve.. dokud mi malá přibírá,tak to nechci řešit,ale jen mě prostě zaráží,že si vezme to mlíko jenom zahuštěné