8měsíční dítě pláče v noci a je k neutišení, čím to je?

tamara387
23. zář 2014

Ahoj maminky mám 8 měsíční holčičku,vždycky byla hodná a krásně spinkala.Dnes večer se mi ale najednou budila po hodině a s šíleným pláčem.Dělala jsem všechno co jsem mohla a nešla utišit.Někdy se stalo,že se jí asi něco zdálo a plakala,ale hned jak jsem jí vzala do náručí tak přestala a spala dál.Ale ted to byl mazec. V náručí plakala,v leže plakala trvalo vždy tak 15 min než se uklidnila,ale nespala.Skoro celou noc jsme byli vzhůru.Teplotu neměla,a zoubky zatím nevidím.Dneska není tak veselá jak jí znám.Polehává,chvíli se teda směje,potom zase pobrekává.Nevíte čím by to mohlo být?Děkuji za každou radu ☹

martula02
23. zář 2014

My uz to takhle mame dva mesice ☹

luciksima
23. zář 2014

typla bych ty zoubky,že jí trápí...a nebo i ty děsy to můžou být,ale spíš zoubky jak píšete...nás taky hrozně trápí... :-/

tamara387
autor
23. zář 2014

Kdyby to byli zoubky,tak se mi uleví,protože takhle jsem na prášky,jelikož nevím čím to je. 😢

gosa22
23. zář 2014

zoubky ani vidět nejsou, když bolí...protože se prořezávají...až budou vidět, bude klid 😉 taky bych to tipla na zuby...potírejte gelíkem, případně my třeba dáváme Panadol (je to sladounké a malý to spapká i přes tu bolest a slzičky, pak hned usíná)
možná bych i zkusila v těchto stavech vzít si jí k sobě a spát spolu, jestli jsou to děsy, nic jiného asi nepomůže, možná se bojí...nebo nechat mírně svítit nějakou bludičku 😉
ještě bych se zamyslela, jestli jí třeba netlačí v bříšku mlíčko (jestli dáváte před spaním), nebo jídlo...záleží, kdy a co jí dáváte k večeři
další věc je, že děti v tomto věku vnímají čím dál víc vjemů a novinek (možná sedí, plazí se, leze...), jsou to pro ni velice emotivní zážitky...tak se prostě musí vyplakat a uvolnit to ze sebe...to se občas děje...myslím, že za pár týdnů zas bude dobře

handula83
24. zář 2014

@gosa22 Doufám,že to přejde.Hlavně aby jí nic nebylo.Dneska už to bylo trošku lepší.Jídlo jí dávám pořád stejně,tam by problém být neměl akorát před týdnem jsem začala dávat jogurt.Přes den byla úplně v pořádku normálně usíná v 6 hodin večer a spí až do rána.Od včera přes den toho moc nenaspí a usnout se nám podařilo až v devět. 😀 Což teda ještě jde 😀

monouch
24. zář 2014

@tamara387 to znám a u nás zoubky + rýma. Zuby nejdou vidět ani cítit na omak- hejbou se v dasnich. Náš měl i horečku, pak průjem...rostly mu OBE jedničky dole zaraz, ted ma 6m a vylezle asi 1 mm 🙂

kuk123
8. říj 2014

máme to úplně stejně.. ale první dva zoubky už jsou proříznuté.. stejně ale v noci pláče, budí se cca po hodině a je třeba vždy pochovat.. když se hodně vzbudí, tak pak nechce třeba 2 hod spát. Nikdy toto předtím nedělal, nevím čím to je ☹ Zkusili jsme dnes dát paralen a najednou spal až do rána..tak nevím, zoubky mají trápit když lezou, ale ne když už jsou vylezlé.. budí se až po půlnoci, takže bych řekla, že večerní kaše ho taky netlačí.. Je to boj a já už jsem z toho vyčerpaná.. přes den je pak unavenej a spí klidně 3 hodiny jak poleno ☹ snad to tedy budete mít jen ty zoubky a brzy se to srovná!! mě přijde, že je to nekonečné a už se nikdy v noci nevyspím ☹