Jak kombinovat mateřské mléko a umělé?

bramburka
31. pro 2007

Holky nemohu tady najit odpoved proto se ptám. Uz budu muset přestat s kojením, protože malá je úplně hysterická u prsa a trvá to už přes 4 týdny den co den. Budu se snažit odstříkávat, ale bohužel neodstříkám na 1 dávku. Jde např. dát jí 60ml MM a k tomu připravit 40ml UM? Já totiž vypočítala, že když váží 4kg, taky by měla vypít 700ml - t.j. 7*100ml - funguje to tak i u UM? V noci budu zkoušet pouze kojit.

simcatom
19. led 2022

@horty a to se vám pak malá přisála na prso bez problémů když jste jí dala UM ve flašce?

simcatom
19. led 2022

@bramburka podle čeho jste to počítala?
Já našla na internetu, že má miminko vypít 150-180 ml na 1kg své váhy. Takže pokud má miminko 4kg tak by podle své váhy mělo vypít denně 600 - 720ml. Na krabici od UM je to zase jinak tam je to zase na týdny a měsíce. Dceři bude 6.týdnů a tam je, že by v 5.-8. týdnu měla vypít 135ml a 5-6 dávek. Tak teď nevím podle čeho se řídit. O nedostatku MM bych mohla taky vyprávět dneska jsme zatím nakojili 120ml MM a 400ml UM, které dávám malé přes prst (malíček), cévku a stříkačku.
Dokud i částečně kojím tak jí na flašku dávat nebudu (to mi přijde jako největší blbost).

marketajaroslav88
19. dub 2024

Zdravím holky chci se zeptat dávám mesicnimu mimcu z prsa a i um někdy z prsa odstrikam klidně 120 a někdy jen 5 ml no ale má otázka je jak často vám kakaji po um ?