Jak převést z mateřského mléka na umělé?

marketa.d
10. čer 2008

Ahoj, máte někdo radu, zkušenost?
Bětka má atopický ekzém, je jí 6,5 M, má 65cm/7000g. Nechci už kojit a ráda bych ji odstavila (prosím nereagujte ve stylu jestli si to nekojení nechci rozmyslet, opravdu o to nejde, jsem rozhodnutá už nekojit), jenže už 3 týdny zkoušíme dávat UM a zatím bez zlepšujících se tendencí. Nejdříve jsem vyzkoušela různé druhy, než mi vůbec začala aspoň trochu pít, tak jsme skončily u Beby HA...zpočátku jsem tam odstříkávala MM, když se trochu chytla, tak jsem dávala jen čisté UM. Jenže ona vždy vypije tak 60 ml, večer tak 100ml a víc nechce, nabídnu-li jí prso, tak se dopije, nenabídnu-li, tak už prostě nejí a to tudíž je žalostně malá porce. V noci kojíme 2x, poslední dobou i 3x, zdá se mi, že dohání to, co nesní přes den. HA mlíko je nahořklé a mám dojem, že jí moc nejede, ale zkoušela jsem ho i přisladit trochou Glukopuru - taky nic.
Tak nevím co s tím, jak ji naučit na UM, jestli si trvat na svém a prso už prostě nedat, nebo ještě třeba měsíc zkoušet, vydržet - co se osvědčilo u vás?
Ostatní příkrmy jí taky nejedou, kvůli ekzému jsme museli začínat s příkrmy až po ukončeném 6.M, zatím má kaši na večeři a mrkev k obědu, ale od obojeho taky sní tak 60 ml a konec, u alergiků se navíc zavádí týdně jen jedna potravina, takže nemůžeme zkoušet příliš rychle co by jí chutnalo, což je průšvih, mám dojem, že budu kojit věčně...

nissanek
10. čer 2008

tak my jsme na tom podobně, ale už máme i diagnózu - alergie na bílkovini kravského mlíka. takže já přecházím (nebo se spíš o to snažim) z MM na nutrilon allergy care. Ty asi zkoušíš flašku s dudlíkem, viď? To mi Kika vůbec nebere, tak učím na aventovský hrníček se savičkou. Učím to od pondělí, to mi vypila 10ml, v úterý 12ml a dneska 40ml. Myslím, že když nebudeš spěchat a začneš učením místo jednoho kojení, tak ona se chytne. Já se o to pokusím taky 😉 , tak držím palce.
Jo a ještě k tomu HA, to slouží jako prevence vzniku alergíí (třeba když je nějaká rodinná dispozice), pokud už alergik je ( se kožní rekcí), chtělo by to vyšetřit alergeny...) a nasadit příslušnou dietu.

marketa.d
autor
10. čer 2008

Nissanek-tak přeji hodně štěstí!
Dietu už právě máme, alergeny se vyšetřují až v roce věku, manžel má na peří, pyl, prach, malá bude asi po něm, já nejsem alergička.
Dudlíka bere v pohodě, ze savičky se zatím zakuckává, ale pije z ní.

nissanek
10. čer 2008

marketo, nám alergeny vyšetřili v 7,5 měsících...tak asi jak kde 🙄 , tak to zkoušej s tím dudlíkem, ten allergy care je ještě hořčí než HA, takže snad se chytne...

marketa.d
autor
10. čer 2008

Tak nám řekla dermatoložka od roka, že prý ekzemek ještě není nijak hrozný, a dostali jsme k trvalému užívání Zyrtec, aby se alergie nerozjela.
Jinak máme dietu s vyloučením některých potravin.