Zánět prsu a krvavé bradavky. Za jak dlouho se to spraví?

lu31nka
9. pro 2022

Zdravím, už druhý den jsme na ATB kvůli zánětu prsu. Musela jsem přestat kojit pouze odsávám a malého krmíme přes malíček/stříkačku. Mám bradavky úplně do krve a to kojime přes kloboučky 😬 nemyslím si že by to bylo špatnou technikou, kojim úplně stejně jako u prvního syna. Je nám týden tak to přikládám tomu že se syn učí a ty bradavky mi likvidovat tímto způsobem časem přestane... Za jak dlouho se mi bradavky vzpamatují abych mohla zase zkoušet malého přikládat ? Mléka mám zatím naštěstí dost, syn vypije 50 ml a většinou odsaji cca 100ml .

hojda
9. pro 2022

zkus hemagel.

hojda
9. pro 2022

na začátku jsou ty bradavky hodně citlivé, chvilku to trvá, než si zvyknou☹

jjasmina
9. pro 2022

@lu31nka no je fakt, že první dva týdny to byl s prsama masakr no a srovnalo se to. Kloboučky jsem nikdy nepoužívala teda

veronikacv
9. pro 2022

@lu31nka Behem dvou dnu mi krasne pomohl purelan mast. Staci i nejake mensi beleni. Mivaji i v drogerii. (nebo alespon DM melo)
Jinak citlivost jako takova se pri druhem synovi zlepsila cca za 3 tydny / mesic.

gbp
9. pro 2022

@lu31nka ja bych se poradila s laktacni. muzou to delat ty kloboucky, nebo odsavacka. muze tam byt i kvasinka. ze ty umis spravne prilozit, neznamena ze mimco se umi spravne prisat. kontroloval mu nejdo uzdicku? taky bych zkusila hemagel a hodne vetrat. jestli to uz mas hodne. me purelan pomahal jen na takove podrazdene spis. na hojeni bylo nejlepsi samotne mliko nechat zaschnout. pripadne sem cetla o hydrogelovych polstarcich, nebo stribrnych klobouccich, ale to nemam ozkousene 🤷🏼‍♀️ drzim palce 🍀

lu31nka
autor
9. pro 2022

@gbp kloboučky jsem měla i u prvního syna a žádný problém nebyl tak nevím co se teď děje 😓
Odsávačku jsem začala používat až když už jsem to nemohla vydržet bolesti a hodně mi ulevila.
V porodnici na nás koukali dětské sestřičky při kojení a všechno bylo v pořádku 😬 mam to právě že hodně 🙈 poslala jsem manžela pro ty hydrogelove polštářky i když ta cena je šílená tak snad to pomůže 🤗

mysh_me
9. pro 2022

Ano hydrogelove polstarky! Pokud uz to mas do krve, potrebujes to zahojit a to co nejrychleji. Ja se trapila cely prvni mesic nez jsme ty zatracene polstarky koupili, a pak si nadavala ze jsem to neudelala driv! Bylo to jedine co pomohlo a skutecne to rany zahojilo. Ani hemagel mi nepomahal, resp trochu to zatahl, ale po dalsim kojeni jsem byla zas tam kde jsem byla. O nejakych mastickach ani nemluve, purelan je super, ale na prevenci a podrazdeni, ne na hojeni ran...
Zpetne si myslim, ze to bylo opravdu tim, ze bradavky nebyly zvykle a jak se na zacatku casto priklada, aby bylo dost mleka, proste to nedaly. Mela jsem techniku spravnou podle sester v porodnici, i LP kterou jsem si pozvala domu nic nezjistila, proste vse bylo v poradku az na ty prsa... a kdyz jsem je konecne zahojila, bylo to super a zacala jsem si kojeni uzivat. Pamatuju si presne den, mimcu byly uz tri mesice, a ja rikam najednou manzelovi, hele me neboli prsa! Poprve od porodu me neboli prsa 😀 ale jak rikam, ja to zacala resit az pozde, prvni mesic jsem jen trpela a nemela reseni... preju at se ti to zahoji rychleji 😉

lu31nka
autor
10. pro 2022

@mysh_me mám na sobě ty polštářky skoro 24 hodin a je to úplně nebe a dudy oproti včerejšku 💪 ty peníze za to opravdu stojí 🥳 už zvažují jestli malého zkoušet přikládat ale bojím se abych to neuspechala a ty bradavky neměla hnedka zpátky na začátku 😵😶

jirovapa
10. pro 2022

@lu31nka úplně stejný problém jsem měla u 3 prcka, přitom předchozí děti a kojení nebyl problém 🤦‍♀️. Pomohli mi hydrogelové náplasti na bradavky od Medely a Purelan. Ještě jsem měla vyhlídnuté náplasti ze stříbra, ale nakonec se mi bradavky zahojily a kojím (nyní syn 10m). Po 6ti nedělí se bradavky začaly hojit. Držte se 🍀🍀🍀🍀🍀

lu31nka
autor
11. pro 2022

@jirovapa včera už jsem začala zkoušet malého přikládat protože ty polštářky opravdu začali zabírat, ale stejně musím nakonec odstrikat a dát zbytek mlíka stříkačkou protože syn toho moc nevytahne a rve hlady 😬 tak snad si to sedne 🤗

jirovapa
14. pro 2022

@lu31nka určitě si to sedne, jen to chce čas a trpělivost 😊. Když si teď zpět vzpomenu jak to bolelo, tak nechápu, jak jsem to vydržela, ale zároveň když teď kojím, tak vidím, že to za to stálo 😍. Držím palce 🍀, to vybojujete 🙂. Ještě si pak nechce v zásobě nějaké ty náplasti, občas je ještě teď použiju, když prckovi rostou zuby a občas si kousne, tak jsou ty bradavky nějak víc citlivější než u předešlých dětí (nedávno po dvou kousnutích jsem je zase měla do krve). 🤷‍♀️🙂 Taky nechápu čím to je, ale prostě je to tak.

lu31nka
autor
15. pro 2022

@jirovapa naštěstí ty náplasti opravdu zabrali a kojime. 😍 Není to teda nejpříjemnější ale věřím že si to sedne 🤗 sice jsem nebyla nadšená že týdenní miminko a už do sebe Peru ATB ale ta okamžitě zabrala a věřím že jsem udělala dobře 🌞